Strona 19 z 39 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 181 do 190 z 389

Temat: Kłopoty z wolnymi obrotami

  1. #181
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Tak jak pisałem wcześniej może być wżera na gładzi bloku silnika tak jak u mnie która jest umiejscowiona w takim miejscu, że oleju i płynu nie bierze a kompresja już niższa, silniki w Audi nie są niezniszczalne

    Wszyscy doszukują się pękniętych wężyków itp. ale niech każdy sobie uświadomi, że co poniektóre nasze Audice mają już po kilkanaście lat i nie będą chodzić jak nowe. Jeśli drgania są naprawdę nie duże to lepiej się z tym pogodzić bo ewentualne koszty związane z remontem silnika są nie adekwatne do efektu. Lepiej odkładać kasę na 8P
    Ostatnio edytowany przez Blowy - 06-06-11 o 10:18

  2. #182

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Starogard gd
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam nadal nie ogarnąłem mojego fiksowania z obrotami nowe świece czujnik temp przepływka sprawna.Teraz jak jeżdżę z tym problemem dłużej to może lepiej opiszę. A więc tak jak jade sobie i puszczę gaz ( luz) obroty ładnie spadają do poziomu ok 1500 chwilę wiszą i skokami spadają do 800 Jeżeli jade na biegu i auto zaduszę do ok 1000 obr to obroty dalej już lecą normalnie i ładnie je trzyma.Po trasie po ok 5 sek obroty się stabilizują i po ok 5 min zaczynają falować od 700 do 900 nadal stojąc na postoju nie gasząc silnika.Nie mam pojęcia co może być wykres z lambdy jest ładny jedynie w momencie jak zaczyna falować lub szarpnie obrotami widać załamanie na wykresie mieści się w granicach 0,1 do 0,9 v. Dodam że jak jest skok obrotów to idzie wszytko do góry i kąt otwarcia przepustnicy i długość wtrysku i masa powietrza Wiec nie wiem czy to lewe powietrze czy może coś wysyła sygnał do ecu że trzeba podbić obroty. Dodam że falowanie na postoju nie występuje zawsze ale w czasie jazdy zawsze ciężko schodzi z obrotów już nauczyłem się że schodzę na biegu do 1000 obr i jest normalnie ale wolę wiedzieć co jest nie tak z autem .

  3. #183

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Starogard gd
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Panowie ma ktoś jakiś pomysł co jest moim silnikiem pozostaje mi chyba jeszcze wymiana przepustnicy choć miałem już i ją rozebrane i wszystko wygląda normalnie.W czasie jazdy poniżej 2000 tyś obr czuć jak sam sobie gazu dodaje jak jadę na biegu bez gazu czy to może być krokowy miał ktoś taki problem w AGU.

  4. #184

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Czołem! Ostatnio mam pewne problemy z wolnymi obrotami w swoim samochodzie... Nie mam falowania obrotów (no może małe wahania są ale w zakresie, który uznaje za prawidłowe działanie ). Co mam natomiast to niskie obroty na jałowym biegu... Na obrotomierzu często stoją pod 500obr/min. Po odczytaniu VAGiem wskazania miały wartość ~460obr/min.... Nie było jakiś specyficznych błędów... Jedyny jaki pojawił się to błąd sondy diagnostycznej (za katalizatorem). Czy to możliwe, że ma ona wpływ na obroty?
    100 BHP / 1.6 L Klub

  5. #185
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    sonda raczej nie. Przeczysc przepustnice i ponowna adaptacja vagiem. Bez kosztow a duze prawdopodobienstwo, ze pozbedziesz sie problemu

  6. #186

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Panowie , kurde już nie mam sił do tego samochodu , przeczytałem wszystkie 19 stron tego tematu i staram się zrobić wszystko co zostało tu poruszone , lecz już powoli trace chęci i kase ;/ A więc tak , a3 1.6 AEH faluje sobie obrotami , gdy silnik jest zimny to sobie gaśnie jak sie puści gaz , na ciepłym też rewelacji nie ma , faluje sobie i przy ruszaniu mocno przygasa , nie wchodzi jak trzeba na obroty.Wymieniłem już sonde , świece , dolot powietrza i dzisiaj przepustnice ze silniczkiem krokowym i po tej wymianie teraz sobie nieraz łapie 2 tyś na biegu jałowym lub na sprzęgle , nieraz 500 , po prosu robi sobie co chce ;/ Proszę o pomoc , bo nie mam już pojęcia o co mu chodzi ;/ Dodam , że A3 jest na sekwencyjnej instalacji gazowej , lecz i na benzynie i na gazie robi to samo ;/

  7. #187
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    zrob adaptacje tej nowej przepustnicy vagiem

  8. #188

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ja już robiłem u siebie wszystko i na zimnym falują obroty około 5 minut póżniej wszystko jest ok czasami wejdzie na obroty ale szybko schodzi z nich rece opadają dałem sobie spokój z tym ale za pare dni oddam ją w rece mechanika bedzie stała tyle aż dojdzie od czego to faluje
    z takim falowaniem to jest masa przypadków i wiele do sprawdzenia , przeczyszczenia,wymienienia mam taki sam silnik jak ty i też na LPG jeżdze
    Ostatnio edytowany przez michalski - 11-08-11 o 09:59

  9. #189

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    No dokładnie , również mam AEH i także już mi ręce opadają ;/ Na prawdę nikt nie wie co i jak z tym?

  10. #190

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz

    Domyślny Falowanie obrotów...

    Nie wiem jak to jest w benzyniakach koledzy ale jak ja miałem w (1,9 tdi 101KM) nagłe wzrosty obrotów do ok. 1100-1200 na nierozgrzanym silniku (nie za każdym razem co prawda ale dość często) wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego i jest ok

Strona 19 z 39 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •