Strona 14 z 39 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 131 do 140 z 389

Temat: Kłopoty z wolnymi obrotami

  1. #131

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi 1,8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jakie obroty powinny być na ciepłym silniku z przepływomierzem dobrym?
    Po odpięciu przepływki na ciepłym silniku miałem 800 obrotów z podpiętym 850. zobaczę jak w czasie jazdy bez przepływki będzie silnik pracował
    PROUD OWNeR of A3

  2. #132
    psq's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Hmmm. z tym falowaniem obrotów, to na forum tym jest tego masa i jeszcze nikt z silnikiem 1.6 tego nie załatwił. U mnie też falują, ale też zależy, kto jakie falowanie uważa za "falowanie".

    U mnie na biegu jałowym wskazówka jest na 800obr/min (silnik nagrzany). Waha się tak 2mm w górę i czasem w dół - oczywiście jeśli wszystko inne działa jak trzeba.
    Mało tego, kolega z mojego miasta też ma taką a3 jak moja i też jest u niego tak samo, więc co? Każda a3 z podobnego rocznika ma przepływke do wymiany albo przepustnice? Nie chce mi się trochę w to wierzyć.

    Ja mam przed sobą wymianę pierścieni więc może coś u mnie pomoże wymiana w co wątpię. hehe.

    A tak na poważnie, jeśli brak spadków mocy, nie bierze oleju, brak dziwnych objawów - poza tą wskazówką, która na jałowym się rusza delikatnie, nie ma co kombinować. Poważnie. Sam na własnej skórze to poczułem

  3. #133

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wejherowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Mam silnik 1.6 AKL. Auto z 97. Miałem także wielkie problemy z obrotami na jalowym. U mnie pomogła wymiana uszczelek kolektora dolotowego ( te w kształcie gruszki) + wymiana uszczelek na tym kielichu, wlewie oleju (obudowie odpowietrznika). Może to brzmi banalnie, ale raz przypadkowo nacisnąłem samą nakrętke wlewu i silnik na jalowym zaczał pracowac całkiem inaczej. Okazało się, że miałem sparciałe 2 uszczelki w tej obudowie, które puszczały lewe powietrze. Teraz stoi na 800 i nie rusza się nawet o milimetr.

  4. #134

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    witam
    umnie ponownie siadł przepływomierz po odpięciu go wszystko jest dobrze zero falowania na biegu jałowym już raz był wymieniany ponad rok temu firmy KRAFT

  5. #135

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TKN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam.

    Pacjent 1.6 AEH

    Mój problem to dławienie na wolnych obrotach przy średnio nagrzanym silniku. Po nagrzaniu do 80-90 stopni oraz na zimnym wszystko jest ok. Chcąc dynamicznie (normalnie) ruszyć potrafi zgasnąć, ewentualnie zlecą mu obroty i ruszę z szarpnięciem. Przy powolnym dodawaniu gazu wszystko jest ok, ale ruszcie tak pod wzniesie mając auto za sobą . Jak przytrzymam na obrotach też spoko startuje. Przepustnica czyszczona, przepływomierz również, świece i kable ok, filtry nowe, żadnych falowań obrotami, brak szarpań, moc w pełnym zakresie obrotów, brak błędów. Jeszcze bardziej uwidacznia się to po przełączeniu na LPG.

    Może macie jakieś pomysły?

  6. #136
    borja's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ekrzysiek podłącz vaga i sprawdź błędy. Miałem kiedyś podobne objawy a winny był czujnik położenia wałka rozrządu

  7. #137

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TKN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Vaga mam na bieżąco. Brak błędów.

  8. #138

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TG
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    na pewno wina wtrysku, na rozgrzanym silniku wtrysk sie udroznia.. mialem kiedys identyczne objawy w fiacie 1.6 16v. Lepiej nie jezdzic z lejacym wtryskiem po padnie katalizator no i tlok tez z czasem moze peknac..

  9. #139
    Stasiull's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Miłakowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam. u tak się dzieje. na zimnym silniku także falują obroty w granicach 200-400. Mam auto nie cały tydzień. przy zakupie tego nie było. dodam że jak teściu (mechanik maszyn rolnych) chciał sprawdzić silnik zaraz jak przyjechałem się pochwalić i chyba wypiął i wsadził na miejsce czarny wężyk który wchodzi do czegoś takiego czarnego koła przy samej kabinie (na nim jest napis bosch). Nie znam się więc nie ściemniam co to może być. na dodatek dodam że dzisiaj zauważyłem że ten wężyk raz że jest nie szczelny bo od strony tej właśnie czarnej obudowy w kształcie koła firmy bosch gdy go dotknełem to ciśnie powietrze. i tak patrzyłem to po całości jest już sparciały i zmurszały troche. Przed wizytą u teścia czegoś takiego nie było. chodził cichutko i równiutko. dodam że żadnych szarpnięć, spadków mocy czy innych nie pożądanych skutków tego falowania nie ma. po prostu sobie obroty falują. i nie wiem czy to coś ma wspólnego to troszkę wodą pluje z tłumika. tak minimalnie. proszę o pomoc koledzy. cóż to może być.
    Dodano:
    Oczywiście to się dzieje tylko na luzie. na biegach jest cymes
    Ostatnio edytowany przez Stasiull - 29-03-11 o 09:42 Powód: Automatyczne łączenie postów
    Nie ważne ile masz pod maską..... Najważniejsze, że jesteś wariatem...

  10. #140
    Stasiull's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Miłakowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Pomocy...jakieś propozycje co to może być
    Nie ważne ile masz pod maską..... Najważniejsze, że jesteś wariatem...

Strona 14 z 39 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •