Strona 11 z 39 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 389

Temat: Kłopoty z wolnymi obrotami

  1. #101
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A co w przepustnicy jest do regeneracji poza krokowym...?

  2. #102
    kondifilu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nie mam pojęcia coś tam regenerował i już działa

  3. #103
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    jak wymienic krokowy? Sam bym chętnie go naprawił/wymienił na nowy
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  4. #104
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Tego sie nie naprawia.

  5. #105
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam problem z falującymi obrotami od dłuższego czasu. Kiedy kupowałem samochód falowały obroty nieznacznie na przegladzie wyczyscili przepustnice i był spokój na jakis czas a później znowu sie zaczeło. Jedyny bład jaki wywala na VAGu to 00561 układ regulacji składu mieszanki, przekroczona granica adaptacji, falowanie chwilowo ustapiło jak przeuzciłem sie z v-powera na 98 z lukoila. Ale znowu powróciło po jakims czasie. Czyszczenia przepustnicy było 10 tkm, przepływke tez czyściłem i dalej to samo. Falowanie nastepuje tylko w przedziale 1tys obrotów i kreska ponizej czuć wtedy drżenie silnika jak obroty ida w góre po tym jak spadły i pare razy wskzówka polata i chwila spokoju. Czasem tez po mocniejszej jeździe obroty trzymaja sie chwile tak na poziomie 1300-1400 i dopiero po chwili spadaja. Podczas jazdy skutkuje to tym ze auto samo jedzie w tym przedziale chwile. Czasem jeżdże pare dni i wogle nic sie nie dzieje. Kiedy obr faluja czuc to na pedale gazu a ciegieło od gazu przy przepustnicy zachowuje sie tak . Jak sie przyłozy palca to czuć jakby cos próbowało podnieść ten cyngielek do góry ale sie kilka razy ześlizgiwało a później łapało na chwile. Co może być tego przyczyną, czy przepustka mogła sie tak szybko zabrudzic?? Wszystkie filtry i świece były wymieniane. Auto zbiera sie jak trzeba i ma wywalony ostatni kat.POMOCY
    Ostatnio edytowany przez xcdriver - 30-03-09 o 18:27
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  6. #106
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To może zapytam inaczej... co może powodować samoczynne ruchy w przepustnicy???
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  7. #107

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Ja się chciałem podłączyć do tematu. Mam samochód dwa tygodnie i sytuacja z falującymi obrotami pojawiła się po wymianie rozrządu, czy to może mieć jakiś wpływ? U mnie na zimnym silniku czuć mocne drgania, szarpnięcia i falowanie. Czasem zdarzy się, że obroty spadną do 300 i skoczą do ponad 1200 ale rzadko. Spędziłem wczoraj kilka godzin na czytaniu forum i dowiedziałem się, że przyczyną mogą być problemy z przepustnicą albo przepływomierzem. Istnieje jakiś sposób zdiagnozowania przepływki np przez odpięcie tych przewodów które są do niego podłączone?

    Wydaje mi się jednak, że ma to związek z tą wymianą rozrządu (wymieniano wtedy również wszystkie filtry) ponieważ przed tą wymianą auto pracowało równo. Proszę o jakieś porady bo nie chcę uszkodzić maleństwa

  8. #108
    andy21's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Murowana Goślina k/Poznania
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.1koledzy ja też mam problem z falowaniem obrotów na zimnym zazwyczaj zaraz po odpaleniu gaśnie trzeba go chwilkę przytrzymać na gazie i wtedy sam chodzi.gdy się nagrzeje chodzi o wiele lepiej i równiej ale niema rewelacji poza tym zamula go przy zmianie biegów!ale gdy go odpalam rano wyraźnie słychać że jest jakaś nieszczelność w układzie wydechowym a na vagu wywala błąd 537.

  9. #109
    kondifilu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Problem powrócił!!! :(

    Panowie Rok temu miałem tu wpisy z moim problemem o falujących obrotach. Gościu który naprawił usterkę niestety nie powiedział co jest grane poprostu zgasił ode mnie kase i rzeczywiście auto chodziło dobrze. Ale problem powrócił ostatnimi dniami auto znowu szarpie na wolnych obrotach biegu jałowego czuć wyraźne drgania całym samochodem.
    Przy porannym odpalaniu czuć jakby go dusiło dopiero przygazowanie kilku krotne pomaga ale nie do końca bo nadal szarpie dopiero po nagrzaniu samochodu zaczyna sie stabilizować choć i tak na njp. światłach jak stoję nadal czuję drgania.

    Co to do cholery jest Z gościem który to naprawiał kontaktowałem się ale niestety nie pamięta tej usterki i powiedział żeby zaczynać od pompy PALIWA masakra, przecież ostatnio to naprawił i gdyby to była pompa paliwa to w życiu by nie działała nagle lepiej i teraz znowu padła. Auto zachowuje się jakby ktoś mi wepchał w rurę wydechową ze dwa banany po czym auto prubuje przecisnąć spaliny szczelinami.KATASTROFA!! Wymieniona przepustnica, przepływka, filtr paliwa, filtr powietrza,

  10. #110
    OooO's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętochłowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    A masz na początku przy odpalaniu i chwile potem białe spaliny? Jak tak to moze sie to okazać spalinami ze skroploną woda dostająca sie do silnika z układu chłodzenia. Moze byc cos z uszczelką pod głowica. Tak gdzies ostatnio wyczytałem
    "Prędkość jeszcze nigdy nikogo nie zabiła. Nagłe zatrzymanie to jest to, co cię pozbawi życia"

Strona 11 z 39 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •