Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 142

Temat: Zestaw naprawczy tylnej wycieraczki

  1. #31
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    To zależy Ale jeśli chcesz mieć spowrotem sprawny spryskiwacz to tak.

  2. Podziękowania dla MiG25 za pomoc w problemie

    domyslsie (11-02-09)

  3. #32

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    myślę, że nie będzie mi przeszkadzał jak będzie sprawny. już lekko znudziło mi się patrzeć jak spryskiwacz psika zgodnie z ruchem wycieraczki... :]

    dzięki za info.
    pozdrawiam!
    Dodano:
    sorry, że tak zaśmiecam, ale właśnie sobie przypomniałem.. może wiesz co mogło być przyczyną tego przekręcenia rurki ?:> pytam bo może jest jakiś sposób aby temu zapobiec? raczej nie opłaca się kupować tego zestawu naprawczego jak mi za miesiąc znowu się przekręci
    Dodano:
    ej ludzie potrzebuję pomocy wysiadł mi ten spryskiwacz z tyłu.. psikało mi tak jak pisałem wcześniej zgodnie z ruchem wycieraczki.. chciałem to naprawić, kupując zestaw naprawczy bo mi ta miedziana rurka się przekręciła.. ale dzwonię do ASO i mi koleś mówi, że ten zestaw jest tylko do silniczków VALEO... jak mam inny to muszę kupić nowy silniczek za 400zł.. na moim silniczku nie ma nazwy żadnej firmy mam napisane tylko:
    8L0 955 711A
    NAHENSTOERT
    OP 1193/4803
    SW4 SPAIN

    coś może wywnioskujecie z tych moich odczytów? SPAIN sugerowałoby, że jest to z Hiszpanii--> może to jednak VALEO? wyjąłem już cały ten sprzęt.. obejrzałem dokładnie dookoła i nigdzie nie ma napisu jakiejkolwiek firmy...

    POMÓŻCIE
    Ostatnio edytowany przez domyslsie - 11-02-09 o 14:50 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #33
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Jesli jest to silniczek VW/Audi o numerach 8L0 955 711A no to zestaw jest dla niego !
    A przyczyną to brak smarowania pomiędzy rurką a zewnętrznym korpusem , którym obraca sie wycieraczka. Brak smarowania moze wynikac tez z tego ,ze plyn dostaje sie tam i wypłukuje smar itp. Generalnie w zestawie jest duzo smaru do posmarowania ,ale i co jakis czas profilaktycznie mozna samemu przesmarowac. Tylko smarem ,a nie srodkami typu WD40 bo one tez wymywają smar , dzialaja raczej jak zadki olej i spływają.

  5. #34
    deCks's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    szkoda ze Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    plyn do tylnej wycieraczki ucieka mi z prawej strony gdzies blizej podszybia, macie pomysl jak sie tam dostac ?

  6. #35
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Pod filtrem powietrza jest złączka ,która się rozłącza ( oczywiście jeśli to jest dla Ciebie prawa strona).

  7. #36

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    hmm.. udało mi się rozwiązać ten problem bez zestawu naprawczego jak już wcześniej pisałem moim problemem było to, że spryskiwacz mi chodził równo z wycieraczką... otworzyłem wszystko, zajrzałem do środka i okazało się, że ta miedziana rurka jest pęknięta..

    oto co zrobiłem:
    1. najpierw trzeba się pozbyć pękniętej części tej rurki ze środka tej większej srebrnej.. trochę mi to zajęło..
    2. jak już się pozbyłem tej pozostałej części, to znalazłem inną miedzianą rurkę.. skróciłem tą połamaną część rurki, która odchodzi od tego czarnego pypka, do którego podłączamy przewód z płynem.. i do tej obciętej części przylutowałem tą znalezioną przeze mnie rurkę
    3. po zlutowaniu nałożyłem tam tylko kupę smaru, złożyłem w całość i wszystko śmiga jak należy..

    Pozdrawiam!

  8. #37

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mi również chodzi spryskiwacz razem z wycieraczka, ale dobrze go ustawiłem, że psika centralnie przed wycieraczkę i sprawdza się to. Ale czy muszę to naprawiać? Jak jest jakaś pęknięta rurka to żeby mi silniczka od środka nie zalało? Naprawiać czy mogę tak używać?

  9. #38
    Strazak's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielbark/Szczytno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    284 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez patrykRR Pokaż post
    Mi również chodzi spryskiwacz razem z wycieraczka, ale dobrze go ustawiłem, że psika centralnie przed wycieraczkę i sprawdza się to. Ale czy muszę to naprawiać? Jak jest jakaś pęknięta rurka to żeby mi silniczka od środka nie zalało? Naprawiać czy mogę tak używać?
    naprawic, bo inaczej płyn będzie ci leciał do środka.
    Mazurskie Biwakowanie r-2009 r-2010 r-2011 r-2012 r-2013 r-2014 r-2015 r-2016 r-2017 r-2018
    10 biwaków i starczy.

  10. #39

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No to ładnie 150 za niesprawny silniczek. Mam 2 gi w domu to może uda się z 2 złożyć jeden.

  11. #40
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Mam pytanie do tych którzy robili jedną wycieraczkę z kilku. Może zostały jakieś części ponieważ, poszukuję płytki z elektroniką, która jest u mnie uszkodzona. Proszę o info na PW jak coś.

Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •