Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 39

Temat: brak stopu

  1. #21

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielka Brytania
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Niedziałające światło stopu, a wymieniony czujnik

    Witam.

    Moją "Ajkę" zaczeło coś boleć przed weekendem. Przy naciskaniu hamulca świeci się tylko lampa na szybie i jedna z głównych, czasem jak nacisnę pedał lekko to druga chwile zamruga i się wyłącza. Żarówki w lampach sprawne, czujnik stopu wymieniony przed chwilą i zarówno na nowym jak i starym ten sam problem. Złącze wtykowe przeczyszczone. Czy to może być coś z napięciem na tym złączu? Nie mam w tej chwili jak tego sprawdzić, więc pytam Was, czy może ktoś przerabiał coś podobnego. Z góry dzięki za pomoc.

  2. #22
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Czy masz system sprawdzania zarowek u siebie w aucie??

    Ktory to rocznik? Skad jestes???
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  3. #23
    wojtasek1205's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Spróbuj wymienić żarówki od stopu w jednej i drugiej lampie bo możliwe ze ktoras robi zwarcie mimo ze wygląda na dobra

  4. #24

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielka Brytania
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam ponownie. Sorry, za utworzenie nowego wątku i dzięki za przeniesienie. Nie mam systemu sprawdzania żarówek, a lampy są nieoryginalne, o takie: W jednej światło stopu zapala się tylko na moment i to ledwie (tylko jeśli pedał jest ledwo wciśnięty). Rocznik 2003, ostatnie sztuki przed 8L. Jestem z Somerset.

  5. #25

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Luboń
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Panowie pacjent audi a3 1.6 2001 rok 5 drzwi problem brak świateł stop po sprawdzeniu okazało się że bezpiecznik przepalony, po wymianie bezpieczniki strzelają od razu po wduszeniu hamulca, Odłączyłem wszystkie światła z tyłu i stop w klapie nic nie dało wymieniłem na inny czujnik w pedale nic nie dało przeciąłem kabel od stop pod podsufitówką przed łączeniem z klapą nadal strzelają bezpieczniki. Dodam że auto sprowadzone wymieniona klapa zderzak i jedna lampa

  6. #26

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8L 02r. 1.6 102KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Problem z lewym tylnym światłem stopu

    Witam, moje auto A3 8L 2002r 3D 1.6 AVU. Mam taki problem, jakiś czas temu zaczęło wywalać mi na fisie błąd o spalonym świetle stopu z lewej tylnej lampy, wymieniłem żarówkę chociaż tamta była dobra, problem znikł na pare dni, później znów błąd i stopu nie ma, poruszałem tą płytką w lampie i czasami działało a czasami nie, także myślałem że płytka do wymiany i luz, wczoraj kupiłem od gościa całą płytkę, oczywiście z tymi samymi nrami i wgl, podłączyłem i dalej to samo, co może być nie tak? Płytka i żarówka zmieniona... Coś może robić jakieś zwarcie czy jak? Czy może czujnik stopu padł? Ale wydaje mi się że gdyby był to czujnik stopu to obydwu świateł stopu by nie było, czy jak?

  7. #27
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    @ dideq
    Możliwe, że przekaźnik świateł a zarazem urządzenie monitorujące przepalenie żarówek tylnej lampy pada. A jak nie pada, to może coś ze stykami przy kostce.
    Numer części - 4B0919471A. Możesz dla pewności sprawdzić ciągłość przewodu i czy ma jakieś minimalne zwarcie. Raczej bym na to nie stawiał, ale zamiast kluczyć i kupować niepotrzebne części, to można profilaktycznie to zbadać.
    Można by we wtyczce, która idzie między tylną lampą a przekaźnikiem, przepiąć piny między prawą a lewą żarówką świateł stopu i zobaczyć czy problem przerzuci się na drugą stronę. Wtyczka 5-pinowa, brązowa, na dole przy lewym słupku A, obok skrzynek bezpieczników i przekaźników.
    Przełącznik hamulca jest zero-jedynkowy i tak jak piszesz, gdyby padł, to po prostu wszystkie trzy by nie działały.

    Ostatnio edytowany przez BuX2 - 22-11-18 o 14:37 Powód: Dodanie schematu elektrycznego

  8. #28

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łukow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Panowie a3 1.9 TDI mryga kontrolka świec żarowych, wywala błąd 16955 mimo że stop normalnie działa. Po podłączeniu pod vaga sterownik widzi wciśnięcie hamulca. Zamieniłem też żarówki. Czy winne może być to że mam spalone dwie diody w trzecim świetle stop?

  9. #29
    Krumak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Raczej szwankuje czujnik stopu nad pedałem hamulca...

  10. #30

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    chrzanów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Brak świateł stop

    Cześć wszystkim,
    chciałem opisać sytuację jaka ostatnio miała miejsce.
    Odebrałem auto od mechanika po wymianie rozrządu (1.9 90km) i pojechałem do kolegi.
    W trasie około 15 km auto nie miało mocy, jakby hamulec był cały czas wciśnięty. 5 km od celu nogą "podniosłem" hamulec do góry i jakby zaciski się odblokowały. Resztę przejechałem normalnie, rzuciłem tylko okiem na tarcze z tyłu i były gorące. Zgasiłem auto i minęło parę godzin.
    Wsiadam do auta klucz, zapłon i powitała mnie kontrolka ABS oraz brak świateł STOP. Co zdążyłem sprawdzić:
    żarówki tył- nie spalone
    czujnik stop nowy- przygoda z kontrolką świec żarowych.
    Czy jest ktoś w stanie powiedzieć co mogło się zepsuć ? Niestety nie mam VAGa w pobliżu a jazda bez swiateł jest trochę ryzykowna
    Dziękuję za wszelką pomoc

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •