Strona 22 z 30 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 211 do 220 z 293

Temat: Ubywający płyn chłodniczy w 2.0 TDI

  1. #211

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Dołączam się do tematu bo miałem taki sam problem.
    Nie miałem żadnych objawów tj: biały dym, biała maź pod korkiem oleju, trzęsienie auta na luzie etc, a mimo to każdy mechanik u którego byłem proponował od razu wymianę uszczelki i głowicy - średnio około 2k pln za części + robociznę, aż w końcu sam znalazłem problem (nie jestem mechanikiem ), otóż okazało się że 1) miałem nieszczelny zbiornik wyrównawczy 2) korek w tym zbiorniku nie trzymał ciśnienia. Oba elementy wymieniłem i jak narazie działa. Koszt takiej naprawy do ok 200 pln z robocizna.

  2. #212

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    Podpinam sie do tematu. Otóż po wizycie w warsztacie( wymienialem rozrząd i sprzęgło ) układ chłodzenia zaczął tracić płyn ok. 1l na 1000 km. Najbardziej zbiwil mnie żur jaki zastałem w ziorniku wyrownawczym, po spuszczeniu wyglądało to na osad tak jakby rdzę druga sprawa dzwonię do mechanika w dzień odbioru a on mi mówi ze musi jeszcze trójnik wymienić bo mu pękł na spawie i w dodatku ufajdany zbiornik od płynu. I teraz rodzi sie moje pytanie co zrobili nie tak ze nagle po zrobieniu zrorzadu i przejechaniu 1k km robią sie takie jajka dodam ze kontrolka układu chłodzenia zapaliła mi sie dzień po wyjeździe z warsztatu Ja mam pewna teorie: zagotowali układ ale za cholerę nie moge dojść skąd to leci ani dokąd i jeszcze ten osad który wyglada jak uszczelniacz :/ jakieś sugestie?

  3. #213

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wiedeń/Słupsk
    Auto
    A6 C7 3.0Tdi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Piszę to tutaj bo usuleni mi temat nigdzie tego nie ma w tych wszystkich stronach czekam na jakaś sensowna wypowiedz

    Cześć wszystkim

    Koledzy mam pytanie dzisiaj udało mi sie kupić A3 za śmieszne $$$ wiedziałem ze cos jest nie tak z silnikiem i albo ja naprawie lub będzie na części z czym mamy do czynienia ?
    Zacznę od początku jest to A3 SB 2.0Tdi 170Hp oznaczenie silnika CBBB CR przebieg 170tys autentyczny
    A Usterka jest taka uciekał chłopakowi płyn chłodniczy jeździł z tym przez rok , w końcu zaczęło lecieć jak cholera powiedzieli ze to uszczelka pod głowica zrobili dalej leciało i w końcu powiedzieli ze to wina pompy wody jak wymienili wszystko elegancko ale na dłuższych trasach tak koło 1600km przy średniej 170/180 musiał dolewać z 150/200ml płyny chłodniczego gdzie jeszcze mogę szukać wycieków ? I tez powiedział mi ze jak robili uszczelkę to na dolnej części silnika tam gdzie tłoki miedzy tymi dziurami były przebrawienia na dwóch rowkach wiadomo lekko sie pewnie przegrzał jak bym chciał był pedantyczny to da radę wymienić ten dół na jakiś inny np od 140 lub 170 konnego silnika ale z innym oznaczeniem ? I czy te przebarwienia mogą mieć cos wspólnego z uciekającym płynem chłodniczym ? Myśle czy by tego nie zrobić bo auto jest od jednego właściwa Szwajcara szybko zawsze robione w ASO i full wersja plus dołożony pakiet Esy z 2011 wiec wolał bym tym polatać

    Czekam na wasze opinie

  4. #214

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    inna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Tez myślałem,ze mi płyn ubywa bo głowica pęknięta, okazało sie, ze chłodnica wody do wymiany.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #215

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny

    Dołączę się do tematu, samochodem zrobiłem 3,5 tys km od zakupu, problem polega na tym: ok 200 km po zakupie pękła mi zapinka od węża wody do chłodnicy, na samym dole, wyleciał cały płyn chłodniczy, laweta, zalane, odpowietrzone, pojeździłem trochę z 500km i płynu zaczeło ubywać, diagnoza, rozszczelniony zbiorniczek wyrównawczy ( mokro w około niego, podobnież rozszczelniają się na zgrzewie ) wymiana, odpowietrzenie i od tamtej pory zrobiłem niecałe 3 tyś km i dolałem 1,5l płynu. Odpowietrzałem układ naprawdę solidnie, podczas jazdy potrafi wsysać mi płyn a jak odkręcę korek wyrzuca go do góry, co do innych czynników wycieków jeszcze nie zdiagnozowałem, jednak autko jakieś plamy zostawia( miejmy nadzieje że to wyciek, ale i tak mi doradźcie gdzie szukać) Trochę poszarpuje na N, nie kopci na żadne kolory, oleju nie przybywa, pod korkami czysto, w zbiorniczku nie widać bąbelków czy innych niepokojących rzeczy, rozrząd kompletny wymieniony w 2007 roku i 80 tyś km temu ( nowy czeka) i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale świeci się kontrolka z błędem za małe cisnienie egr, i na egr nie ma podcisnienia ,sam zawór nie jest zapchany. Dzięki z góry za odpowiedź.

    Jednak wycieku płynu nie ma widocznego, po zatrzymaniu, po całej nocy odpaliłem i jakaś plamka jest
    Ostatnio edytowany przez triace - 02-01-17 o 13:35

  6. #216
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez triace Pokaż post
    podczas jazdy potrafi wsysać mi płyn a jak odkręcę korek wyrzuca go do góry
    To ze moze wyrzucic plyn na rozgrzanym aucie jest normalne. Natomiast zrob inny test, jezdzij normalnie 2-3 dni nastepnie zostaw auto do wystygniecia, np na noc, rano sprawdz jak bardzo nabrzmiale masz weze i odkrec korek. Jesli po calonocnym studzeniu auta weze beda nabrzmiale i po odkreceniu korka poziom plynu sie podniesie to najpewniej masz gdzies przedmuch.

  7. #217

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkololska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Lightbulb Brudny płyn w zbiorniku wyrównawczym.

    Witam, byłem u kilku mechaników i co diagnoza to inna, co jakiś czas zapala się "uzupełnij poziom płynu w chłodnicy", dolewam i gaśnie, Jak odkręcam płyn to nie jest taki czerwony lecz taki brudny, a na korku pod spodem jest taki żółty osad. Olej nie ubywa ani nie przybywa, pod korkiem oleju bez osadu. Pod autem sucho, moc normalna, auto normalnie pali i nie trzęsie?, czy ktoś mógłby doradzić co za diabeł?, czasami też słabo działa ogrzewanie, tempo płynu 90stopni. Czy to coś poważnego?

  8. #218
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Czy poziom plynu potrafi sie drastycznie podniesc po odkreceniu korka na zimnym silniku?

  9. #219

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkololska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    Czy poziom plynu potrafi sie drastycznie podniesc po odkreceniu korka na zimnym silniku?
    Na ciepłym bardziej gwałtownie na zimnym jest delikatny syk i się podnosi tak z 1-2cm, ale dla pewności sprawdzę jutro z rana.

  10. #220
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Pojezdzij z tydzien bez odkrecenia i na zimnym odkrec i zobacz jak sie zachowa. Na sciankach zbiorniczka jest jakis osad? Te osady w plynie to bardzie w postaci plynnej czy stalej sa?

Strona 22 z 30 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •