Strona 27 z 30 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 261 do 270 z 293

Temat: Ubywający płyn chłodniczy w 2.0 TDI

  1. #261

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Witam..

    Jestem tu nowy i mam taki maly problemik z moim Audi.
    A wiec tak zaczne od poczatku samochod Audi A3 8P 2.0 TDI kod silnika BMM 140 konne. Podczas jazdy samochodem pojawil sie problem z uciekajacym plynem chlodniczym wyglada to tak ze plyn ucieka do silnika i po odkreceniu korka od zbiorniczka wyrownaczego wraca do normy, byl tez zauwazalny skok temperatury na 110 stopni a po zatrzymaniu sie od razu spadala do 90 i juz trzymal temperature. Idac tym tokiem to uklad sie zapowietrzal nie wiem czy akurat to ale zostal wymieniony korek od zbiorniczka i termostat nie pomoglo plynu brak tylko troszke kiedy samochodowi sie troche dalo na pedal gazu. Ostatnio jadac nacisnalem troche na gaz i po przejechaniu okolo kilometra z predkoscia 160-170 temperatura skoczyla do 130 stopni wywalilo troche plynu wokol zbiorniczka, w plynie nie ma oleju ani na odwrot plynu w oleju nie dymi ani na czarno ani na bialo gdzie mogloby to wskazywac na peknieta glowice. Bylem na tescie podobno w ukladzie chlodzenia zbieraja sie spaliny i zostalo mi podpowiedziane ze moze byc peknieta glowica lub chlodniczka recylkulacji spalin ale ciezko wierzyc ze auto z przebiegiem 180tys kilometrow ze sprawdzonym przebiegiem ma peknieta glowice;/ dodam nie wiem czy to cos pomoze ale podczas grzania auta od temperatury 50-70 stopni w samochodzie sie grzeje a od 70-90 dmucha zimnym powietrzem i juz potem caly czas nie wazne jaka temperature ustawie. Moze ktos mial jakis podobny problem i nie koniecznie musza to byc wydatki ogromne z zaworem EGR czy tez glowica. W razie jakby ktos mial jakis pomysl bylbym wdzieczny za wszelka pomoc

  2. #262

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W domu.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    UP, miałem identyczny problem w Laguna 2 1.9DCI, końcem okazało się, że głowica jest walnięta.

  3. #263

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    no tak tylko przypadek przypadkowi nie jest rowny po za tym sa to silniki kompletnie inaczej budowane na innych pod zespolach i moga byc podobne objawy a walniete cos innego. Pisze tak bo jakos nie moge uwierzyc ze to glowica w mlodym aucie i w dodatku z malym przebiegiem... Moze ktos mial ten silnik o tym samym oznaczeniu i podobnym problemie lub podobne objawy? tak czy siak dzieki za info

  4. #264
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez miskazupy666 Pokaż post
    Moze ktos mial ten silnik o tym samym oznaczeniu i podobnym problemie lub podobne objawy? tak czy siak dzieki za info
    Czy przed zakupem auta w ogóle przeczytałeś w internecie cokolwiek o 2.0TDI PD? Nie mogę w to uwierzyć, że nawet nie poświęciłeś 5 minut, aby poczytać o problemach z głowicami w 2.0TDI PD...

    https://www.a3-club.net/forum/showth...3owice-BKD-BMN

  5. #265

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    no nie poswiecilem bo to nie ja kupowalem auto a bylo kupione przez kogos innego i sprowadzone z niemiec wiec tez mozliwosci nie mialem nic poczytac bo zadnych wiecej informacji nie mialem typu jaki to silnik jest ... i co dalej mozna z tym zrobic silnik do remontu? glowice zmienic na inna czy z ta cos robic? i czy napewno to bedzie glowica? 100% pewnosc ze to glowica? moze jakas drobna rzecz bedzie wydawac podobne objawy bo te koszty to mnie przerazaja z robieniem glowicy

  6. #266
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jesli masz na 100% BMM, to pekniecie glowicy to jak trafic w totolotka
    BMM 2.0 to silnik 8V, rozwiercone stare, poczciwe 1.9

    pewne jest ze przez internet nikt Ci nie wywrozy co jest

    to co ci chlop wkleil link, to o glowicach w silniach 16V PD, ma sie to nijak do BMM

    jesli to jest BMM to ma DPF, kopcil nie bedzie..
    pomijajac ze wszystko o co pytasz jest opisane na wszelkie mozliwe strony w tematach, troche wysilku i poczytac...
    Ostatnio edytowany przez Miro - 29-12-17 o 17:25
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #267

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    no tak tylko ze mi lepiej bylo napisac wszystko za jednym razem zeby ktos przeczytal i moze podpowiedzial i tak na 100% mam BMM. czyli mogloby byc to winna Chlodnicy recylkulacji spalin jak w ukladzie chlodzenia sa spaliny ? wiadomo mechanik bedzie szukal jak najdrozszej opcji zeby tylko zarobic i wycisnac kase stad tez moja obecnosc tutaj. Bo wlasnie jakos nijak mi sie to podoba ze od razu mowi ze to glowica moze to wina czegos wlasnie innego a ja tez malo czasu mam zeby kazdy temat oddzielnie czytac bo nie dosc ze pracuje to w domu tez mam duzo pracy;/ ale postaram sie poszukac tutaj tylko jak to pozniej skleic tu ucieka plyn do srodka potem wraca co innego skoki temperatury moga byc rozne przyczyny dlatego mam nadzieje ze ktos cos napisze tutaj

  8. #268
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Jesli plyn jest "wciskany" w uklad to znaczy ze jest w nim za duze cisnienie, za duze cisnienie moze sie wziasc z przedmuchu, a przedmuch moze sie wziasc z:
    - uszkodzonej chlodnicy spalin
    - uszkodzonej uszczelki pod glowica
    - uszkodzonej glowicy
    - uszkodzonego bloku silnika

    Jesli u Ciebie tester wykryl spaliny w ukladzie chlodzenia to fizycznie nie ma mozliwosci zeby wziely sie skad inad niz wyzej wymienione.

  9. #269

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    a bedzie to tez spowodowane skokami temperatur jak opisalem skok 110-130 po zatrzymaniu sie spada w oczach do 90? i drugie pytanie zwiazane z nawiewiem do srodka ze od temperatury 50 do 70 podczas grzania silnika w srodku jest cieplo a potem od 70-90 wieje chlodnym powietrzem i sie tak utrzymuje? i skoro kolega napisal wyzej ze w silnikach BMM jest prawie wogole nie mozliwe by glowica pekla to bardziej prawdopodobne sa te inne skutki? da sie jezdzic autem czy lepiej nie ryzykowac? dodam ze auto ma przejechane 180tys kilometrow i na 110 nie byl ani krecony,modowany ani tez jakos kombinowany. A i jeszcze moze to cos pomoze w ustaleniu bardziej dotladnym typu jadac spokojnie to tylko czasami po zatrzymaniu sie i zgaszeniu silnika "wciskany jest plyn" a czasami jest wszystko ok. I jeszcze jedno ktora z tych opcji najbardziej bylaby prawdopodobna do naprawy/wymiany w tym przypadku?
    Ostatnio edytowany przez miskazupy666 - 29-12-17 o 18:58

  10. #270
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Problemy z temperatura/ogrzewaniem sa charakterystyczne dla tego typu problemu, niemniej w przypadku malego przedmuchu raczej sie nie zdarzaja - musi byc juz niezle dmuchniete. Czy mozna jezdzic czy nie mozna jezdzic to juz sobie odpowiedz sam, koszty naprawy beda tylko rosly.

Strona 27 z 30 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •