Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 60

Temat: drgania kierownicy przy hamowaniu.

  1. #51

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    ... i dalej jest u mechanika. Teraz już wiem więcej, miałem "zjechany" gwint gdzie mocowany jest zacisk (jestem lekkim laikiem, mogę źle to określić) i trzymał się na jednej śrubie, stąd te drgania.
    Zamówili gdzieś przez internet zwrotnicę ale okazało się, że nie pasuje do tego modelu. A tak w ogóle to jest praktycznie nie do dostania, mechanik powiedział, że albo używana ze szrotu albo oryginał za ok 800 zł bo w sklepach tego nie ma.
    Sam zacząłem grzebać w necie i faktycznie jest z tym wielki problem ale znalazłem zamiennik firmy AQ, nowy za 200 zł, dopiero po kodzie. Zamówiłem i czekam na dostawę.
    Ciekaw jestem czy ktoś może słyszał coś o tym producencie, pewnie jest z Chin. A może ktoś miał przygody z takim zamiennikiem zwrotnicy i może się podzielić doświadczeniem.
    Trochę się obawiam o wytrzymałość tej części.

    link do sklepu z tą zwrotnicą dla ewentualnych zainteresowanych:
    http://skodaauto.com.pl/zwrotnica-pr...audi-p-55.html

  2. #52
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Uzywka z dobrego ata ze szrotu tez byłaby ok, sprawdzic gwinty do mocowania zacisku, czy nie pęknieta. Bo czy nowa czy stara i tak musisz wymienic piaste i łozysko i ewnetualnie czujnik ABS - a szrotowe mogło byc kompletne i w dobrym stanie. Ktoś na forum pisał jakie zwrotnice z jhakich modeli silnikowych pasuja do siebie.
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  3. #53

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Dzisiaj odebrałem auto, nowe łożysko, czujnik ABS i zwrotnica (jest identyczna jak oryginał). Pierwsze testy ma za sobą. Drgania kierownicy przy hamowaniu ustały ale przy zwykłej jeździe od 110 do 140 są dalej, jakby mniejsze ale są. Poczekam z tym do zmiany opon na zimowe bo coś mi się wydaje, że albo opony albo felgi.

  4. #54
    asterix16xel's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Panowie mam ten sam problem. Podczas hamowania tak szarpie kierownicą jakby się miał cały samochód rozsypać...koła wyważone, nowe klocki+tarcze, przeguby ok, nowe łożyska, nowe piasty i brak pomysłów co dalej...Czy jest to możliwe aby ze zwrotnicą było coś nie tak? Tak jest od kiedy go kupiłem więc nie wiem co mogło to spowodować.

  5. #55

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3 8L 1,8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, mam problem mianowicie przy dlugim przyhamowywaniu ( 90>30 km/h) przy zjezdzie strasznie drga mi auto, nie wiem konkretnie jak to opisać po prostu cała deska rozdzielcza kokpit i kierownica drga i to dość mocno, dodam ze 2 tyg temu wymieniłem cały tył Audi a3 8l ( tarcze linki klocki i całą reszte) oraz sworznie.

  6. #56
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    A tarcze przód wymieniałeś? Objawy masz takie jakbyś miał zużyte na przodzie tarcze i im ceńsza (poniżej minimalnej grubości zużycia) przy hamowaniu tarcza się krzywi i przenosi wibracje na kiere i resztę.
    A nie pulsuje ci pedał przy tym gwałtownym hamowaniu? (nie chodzi mi o działenie ABS)

  7. #57

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3 8L 1,8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie mam ABS ponieważ mam wyrwany przewód, tarcze z przodu wygladają na dobre.

  8. #58
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Na oko tego nie stwierdzisz zakładam, że któraś jest krzywa i ma delikatne bicie. Podnieś lewy przód, zdejmij koło odpal i wbij 1kę i dokładnie przyjżyj się tarczy możesz oprzeć np śrubokręt na zacisku i powoli zbliż do obracającej się tarczy aż zacznie trzeć i w ten sposób wychwycisz bicie. To samo zrób z prawą stroną.

  9. Podziękowania dla acinr_PL za pomoc w problemie

    byDABZI (18-11-17)

  10. #59

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3 8L 1,8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Okay wielkie dzięki.

  11. #60

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    No jak źle wywazyli koła to mi też tak latała kierownica. Zmieniłem przód z tyłem i po problemie. Spróbuj może tego.

    Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •