Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 42

Temat: Problem z zapalaniem

  1. #31
    daVor's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków / Jasło
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Dla potomnych. W silniku 1,9TDI AGR przekaźnik wygląda tak:


    a znajduje sie tu:


    Btw. Wymieniłem go i jak ręką odjął. Wszystko gra i trąbi.
    UWAGA: Jednak jego nr części to nie: 191 906 383C lub 857 951 253 - tak jak pisałem w temacie z nr części, bo ten nie pasował, jest mniejszy, ma inny rozstaw pinów i ma oznaczenie 167 (a Etka, tak właśnie podaje :/ )
    Prawidłowy nr części to ten co na zdjęciu: 357 906 381A noi z tyłu pisze 109 dużymi cyframi.
    Ostatnio edytowany przez daVor - 24-08-08 o 12:19 Powód: podanie nr części
    ZWOLNIŁEM SIĘ i SZUKAM AMBITNEJ PRACY



    A3 1,9 TDI 90km

  2. #32
    bioly's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stary Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witam.

    Większość z Was pisze że jeżeli jest problem z odpalaniem na ciepłym silniku to na 100% jest to przekaźnik 109. Ja mam trochę inny problem, a mianowicie mi niekiedy nie chce palić na zimnym szczególnie jak przestoi przez noc to nie moge go czasami odpalić. Włącza mi sie na chwilę kontrolka od świec żarowych i dopiero po dłuższej bądź krótszej chwili zapali.

    Więc moje pytanie jest takie: czy w moim przypadku też jest to wina przekaźnika 109?

  3. #33
    luap13's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    siema,

    Mam ten sam problem. Wymienilem juz aku, jest troszke lepiej.Teraz bede wymianial swiece zarowe bo domniemam ze juz moga nie nagrewac sie jak powinny i przy rozruchu to wychodzi, ale zobaczymy jak wymienie.

    Pozdr

  4. #34
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bioly Pokaż post
    Witam.

    Większość z Was pisze że jeżeli jest problem z odpalaniem na ciepłym silniku to na 100% jest to przekaźnik 109. Ja mam trochę inny problem, a mianowicie mi niekiedy nie chce palić na zimnym szczególnie jak przestoi przez noc to nie moge go czasami odpalić. Włącza mi sie na chwilę kontrolka od świec żarowych i dopiero po dłuższej bądź krótszej chwili zapali.

    Więc moje pytanie jest takie: czy w moim przypadku też jest to wina przekaźnika 109?
    odpowiem dla potomnych i kolejnych pytających o przekaźnik 109 :

    problem odpalania ciepłego silnika w żaden sposób nie jest związany z przekaźnikiem 109 (przyczyny trudnego odpalania na ciepłym były już wielokrotnie opisywane więc nie będę się powtarzał);
    jest związany ze 109 przy odpalaniu na ciepłym silniku tylko i wyłącznie wtedy kiedy po przekręceniu kluczyka nie mignie nam wcale kontrolka świec żarowych - ECU nie ma wtedy zasilania i nie poda napięcia na elektrozawór N109 a z ciekawostek dodam, że nie połączy się też w tym czasie z Vagiem w celu np. odczytania z niego błędów.

    jeśli chodzi konkretnie o Twój przypadek to również nie ma on związku ze 109 a mogę to stwierdzić na podstawie tego, że Tobie włącza się na chwilkę kontrolka świec żarowych, która jednoznacznie daje sygnał o tym, że sterownik silnika jest zasilany a tym samym podaje 12V na elektrozawór N109 na pompie wtryskowej.
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez luap13 Pokaż post
    Mam ten sam problem. Wymienilem juz aku, jest troszke lepiej.Teraz bede wymianial swiece zarowe bo domniemam ze juz moga nie nagrewac sie jak powinny i przy rozruchu to wychodzi, ale zobaczymy jak wymienie.

    Pozdr
    jeśli masz problemy z uruchamianiem ciepłego silnika to wymiana akumulatora na nowy pomaga ale też tylko do czasu, kiedy aku znowu będzie słabiutki - problem powróci;
    świece żarowe przy ciepłym silniku nie są zasilane więc nie mają na to wpływu, mignięcie ich kontrolki wskazuje tylko, że sterownik jest zasilany a nie, że podgrzewane są świece.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 07-03-09 o 15:41 Powód: Automatyczne łączenie postów
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. #35

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Borki Nizińskie
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Smile

    Ja wymieniłem przekaźnik 109 i pomogło tzn. raz załanczał a raz nie dlatego nie palił . Dziękuję wszystkim.

  6. #36
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hejo,
    i mnei dopadły sporadyczne problemy z zapalaniem. Niestety nie jest to ani problem zużytych wtrysków (dawka rozruchowa i problemy z odpalaniem przy ciepłym) ani problem z przekaźnikiem 109, bo po włączeniu zapłonu zapala się na chwilkę kontrolka świec żarowych.

    Objawy są takie: raz na jakiś czas, przeważnie jak auto postoi co najmniej 2-3h lub dłużej, przy próbie odpalenia kręci rozrusznik, ale ani jeden raz nie następuje zapłon. mogę wyłączyć zapłon, pokręcić znowu przez kilka-kilkanaście sekund i nic... kręci, ale zero reakcji, zupełnie jakby kręcił na pusto, bez paliwa. Po którymś razie zaskakuje powoli wciągając się na obroty i jest już dobrze. Problem zdarza się raz na kilkanaście odpaleń, pozostałe pali od dotyku. Jako ciekawostka, jak problem występuje nie da się podłączyć VAGiem do sterownika silnika. Myślałem po tym że to 109, ALE kontrolka świec żarowych mi się normalnie zapala, wiec to nie to raczej. Przeczyściłem kontakt sprayem złączke sterownika silnika, ale nie pomogło. Mam silnik ASZ (pompowtryski) i podejrzewam, że może mi się układ zapowietrza i przez to nie dostaje paliwa. Aktualnie podłączyłem się pod jeden z pompowtrysków małym układem z ledem, który pokazuje kiedy pompowtryski dostają zasilanie. Pozwoli mi to rozpoznać czy usterka mechaniczna czy elektroniczna. Podejrzewam nieszczelność w pompie (tandem pump?) na boku silnika, bo jest wilgotna z ropy. Nie tłumaczy to jednak problemów z podłączeniem się VAGiem Jesli ktoś spotkał sie z podobnym problemem to jestem ciekaw pomysłów.
    Ps. w lecie świece zarowe jak sie okazuje też się włączają, zaraz po zapaleniu silnika, na prawie minutę. Nie towarzyszy temu świecenie się kontrolki świec żarowych wyczajone poprzez podpięcie kontrolki pod same świece. Ot, taka ciekawostka
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  7. #37
    thonk's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,
    mam podobny problem z autem.
    Silnik na zimnym odpala idealnie jednak na ciepłym już nie. Po wizycie w u mechanika zajmującego się dieslami okazało się że po odłączeniu wtyczki czujnika temperatury silnik odpala świetnie, mechanik stwierdził że czujnik jest dobry a jedynym wyjściem jest przestrojenie komputera to niestety jest drogie. Doradźcie czy można coś z tym zrobić, przekaźnik 109 raczej jest dobry bo kontrolka świec zapala się pompa też jest dobra więc sterowniki dostępne na allegro też odpadają

  8. #38

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez thonk Pokaż post
    Witam,
    mam podobny problem z autem.
    Silnik na zimnym odpala idealnie jednak na ciepłym już nie. Po wizycie w u mechanika zajmującego się dieslami okazało się że po odłączeniu wtyczki czujnika temperatury silnik odpala świetnie, mechanik stwierdził że czujnik jest dobry a jedynym wyjściem jest przestrojenie komputera to niestety jest drogie. Doradźcie czy można coś z tym zrobić, przekaźnik 109 raczej jest dobry bo kontrolka świec zapala się pompa też jest dobra więc sterowniki dostępne na allegro też odpadają
    KOlego nic nie wymyślisz mądrzejszego od pana który doradził Ci "rzestrojenie komputera" a dokładnie miał na myśli zmianę map rozruchu. Twoje autko dostaje za mało paliwa na starcie i ciepłym silniku i trzeba to zmienić.
    Koszt w Wawce około 400 plnów. W bydgoszczy nie mam pojęcia ale pewnie też w tej granicy.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  9. #39
    thonk's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lawina Pokaż post
    KOlego nic nie wymy?lisz m?drzejszego od pana kt?ry doradzi? Ci "rzestrojenie komputera" a dok?adnie mia? na my?li zmian? map rozruchu. Twoje autko dostaje za ma?o paliwa na starcie i ciep?ym silniku i trzeba to zmieni?.
    Koszt w Wawce oko?o 400 pln?w. W bydgoszczy nie mam poj?cia ale pewnie te? w tej granicy.
    Szkoda s?dzi?em ?e da si? to obej??, dzi?ki za wyja?nienie. W bydzi znalaz?em warsztat kt?ry zrobi mi to w?a?nie za 400 z? ale znalaz?em te? w necie kolesia kt?ry chce 200 z? jak s?dzisz czy op?aca si? zaoszcz?dzi?
    http://www.allegro.pl/item699410045_...irbag_srs.html

  10. #40

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez thonk Pokaż post
    Szkoda s?dzi?em ?e da si? to obej??, dzi?ki za wyja?nienie. W bydzi znalaz?em warsztat kt?ry zrobi mi to w?a?nie za 400 z? ale znalaz?em te? w necie kolesia kt?ry chce 200 z? jak s?dzisz czy op?aca si? zaoszcz?dzi?
    http://www.allegro.pl/item699410045_...irbag_srs.html
    Jak kole? m?wi ?e zmieni Ci mapy za 200 to dlaczego nie?? Tutej efekt jego pracy b?dzie wida? odrazu tak?e jak ma o tym poj?cie niech zmienia.


    pzdr

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •