Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 22

Temat: Zamontowanie Pilota

  1. #11
    erlinek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam pytanie. Czy zamiast korzystać z wyprowadzeń na kierunkowskazy ze sterownika zamka centralnego można posłużyć się Vagiem i w module Centralnego zamka "dodać" opcje potwierdzenia zamknięcia/ otwarcia zamka kierunkowskazami?

    Znalazłem odpowiednie tlumaczenie wszystkiego
    +000001 - otwieranie/zamykanie pokrywy bagażnika pilotem
    +000002 - sygnał kierunkowskazami potwierdza aktywowanie alarmu
    +000004 - selektywny centralny zamek [1 naciśnięcie otwiera drzwi kierowcy, 2 naciśnięcia otwiarająwszystkie drzwi]
    +000008 - aktywacja alarmu
    +000016 - zamknięcie pokrywy bagażnika po przekroczeniu 5km/h
    +000032 - zaryglowanie drzwi po przekroczeniu 15km/h
    +000064 - opuszczanie/podnoszenie szyb pilotem
    +000128 - samochód z kierownicą po prawej stronie
    +000512 - sygnał kierunkowskazami [1x] potwierdza zamknięcie drzwi
    +001024 - zamknięcie drzwi potwierdzone przez sygnał alarmu
    +002048 -po wyciagnięciu kluczyka ze stacyjki i otworzeniu drzwi nie można opuszczać/podnosić szyb
    +004096 - sygnał kierunkowskazami [2x] potwierdza otworzenie drzwi
    +008192 - wyłączenie funkcji SAFE - po zamknięciu drzwi pilotem można odryglować je od wewnątrz

  2. #12
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez erlinek Pokaż post
    Mam pytanie. Czy zamiast korzystać z wyprowadzeń na kierunkowskazy ze sterownika zamka centralnego można posłużyć się Vagiem i w module Centralnego zamka "dodać" opcje potwierdzenia zamknięcia/ otwarcia zamka kierunkowskazami?
    wiesz musial bys sprawdzic czy po wlaczeniu tych funkcji vagiem bedzie sygnalizowal przy otwarciu i zamknieciu kluczykiem w co watpie, a tylko wtedy moglbys posluzyc sie tymi funkcjami.
    Ta sygnalizacja dotyczy otwarcia ale pilotem tak mysle.Niech ktos zdementuje jesli jest inaczej
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  3. #13

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Köln
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tak miales racje Dziekuje za pomoc wedlug twojego opisu zamontowalem i jest OK.

    Pozdrawiam.
    Arek

  4. #14

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    A4 B6 Avant 1.8T BEX Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Od?wie?? troch? temat. Kupi?em moje Audi z dwoma sfatygowanymi i niedzia?aj?cymi pilotami . Na allegro kupi?em centralk? z dwoma scyzorykami www.allegro.pl/item644869592.html i zamontowa?em wed?ug instrukcji. Wszystko dzia?a elegancko opr?cz otwierania klapy z przycisku scyzoryka bo nie znalaz?em nigdzie jak to pod??czy?. Chyba sobie to podaruje bo a? tak bardzo tej funkcji nie potrzebuj?. Mam tylko pytanie czy oryginalna centralka w baga?niku pod??czona do pompki centralnego jest mi jeszcze do czego? potrzebna? czy mog? j? zwyczajnie od??czy

  5. #15
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maniak5225 Pokaż post
    oprócz otwierania klapy z przycisku scyzoryka bo nie znalazłem nigdzie jak to podłączyć
    I nie znajdziesz Klapy model 01 maja elektroniczny "zamek" który steruje otwieraniem tylnej klapy z pilota, w modelach przedlifotwych tego nie znajdziesz.

  6. #16
    stachn's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W związku z tym że nie miałem na wyposażeniu pilota do zamka centralnego postanowiłem sam taki zainstalować. Kupiłem sterownik firmy SPY – nie był to dobry zakup ale poradziłem sobie. Wyszło nawet lepiej niż się spodziewałem. Wymagało to niestety modyfikacji obwodu.

    Problem polega na tym, że brak ponownego samoczynnego zamknięcia się zamków po przypadkowy naciśnięciu przycisku otwierania. Sam pilot jest bardzo czuły – działa z bardzo dużej odległości. Tak więc samochód może pozostać otwarty ( dla złodzieja).

    Aby maksymalnie zabezpieczyć się przed taką sytuacją zmieniłem zastosowanie przycisków. Przycisk otwierający klapę bagażnika wykorzystałem do otwierania samochodu – działa po naciśnięciu i trzymaniu przycisku kilka sekund ( chyba 2 lub 3). Tak więc unikam przypadkowego krótkiego naciśnięcia przycisku otwarcia. Jedynie co należy pamiętać to aby zamknąć samochód należy najpierw nacisnąć przycisk środkowy – wymagana jest sekwencja obsługi pilota.

    Dodatkowo wykorzystałem fakt istnienia dodatkowego przycisku. Wykorzystałem go do dodatkowego zabezpieczenia samochodu. Teraz chcąc uruchomić samochód muszę po załączeniu stacyjki nacisnąć środkowy przycisk ( poprzednio służący do otwierania). Tak więc sekwencja kolejności obsługi jest zachowana. Jedynie w razie pomyłki lub obsługi zamka kluczem należy pamiętać ze przed włączeniem zapłonu należy zamknąć drzwi pilotem, załączyć stacyjkę ( zamki się otworzą) , nacisnąć środkowy przycisk, uruchomić silnik. Osoba postronna w życiu nie uruchomi silnika.
    Schematy są dostępne na mojej stronie czyli http://automatyka.ndl.pl/audi/

  7. #17
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez stachn Pokaż post
    Dodatkowo wykorzystałem fakt istnienia dodatkowego przycisku. Wykorzystałem go do dodatkowego zabezpieczenia samochodu. Teraz chcąc uruchomić samochód muszę po załączeniu stacyjki nacisnąć środkowy przycisk ( poprzednio służący do otwierania). Tak więc sekwencja kolejności obsługi jest zachowana. Jedynie w razie pomyłki lub obsługi zamka kluczem należy pamiętać ze przed włączeniem zapłonu należy zamknąć drzwi pilotem, załączyć stacyjkę ( zamki się otworzą) , nacisnąć środkowy przycisk, uruchomić silnik. Osoba postronna w życiu nie uruchomi silnika. Schematy są dostępne na mojej stronie czyli http://automatyka.ndl.pl/audi/
    To zes sobie zycie utrudnil. ze Ci sie chce tak dusic przelaczac zamykac otwierac.pozdro.
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  8. #18
    stachn's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie tak całkiem - mogę to w każdej chwili zablokować w mi tylko znany szybki sposób. A w sumie to wcale to nie przeszkadza - chyba że ktoś non-stop uruchamia silnik np. celem naprawy. Wtedy blokuję zabezpieczenie. Zresztą są i inne sposoby.

  9. #19
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez stachn Pokaż post
    Teraz chcąc uruchomić samochód muszę po załączeniu stacyjki nacisnąć środkowy przycisk ( poprzednio służący do otwierania)
    Cytuj Oryginalnie napisane przez stachn Pokaż post
    Jedynie w razie pomyłki lub obsługi zamka kluczem należy pamiętać ze przed włączeniem zapłonu należy zamknąć drzwi pilotem, załączyć stacyjkę ( zamki się otworzą) , nacisnąć środkowy przycisk, uruchomić silnik
    mnie by dobily te czynnosci. ja bym chyba kupil druga centralke w ktorej mozna to wlaczyc i wylaczyc.a zabezpieczenie sterowane centralka wtedy niz zezbic w instalacji i tak bardzo utrudniac sobie uzytkowanie auta.
    A jesli chciales kombinowac zanim zapytales to wystarczyl by uklad przekaznik kondensator ktory zrobil by ci podtrzymanie i np.po 3 sekundach jesli nie otworzysz drzwi uzbroic auto spowrotem czas mozna wydluzyc i skrocic zmieniajac pojemnosc kondzia. A i do ukladu kondziu przekaznik jeden rezystor w szeregu zeby styki przekaznika nie iskrzyly i tym samym zwiekszyly zywotnosc przekaznika
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 15-10-09 o 20:14
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  10. #20

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DD
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam.Mam problem z centralką RTX. Załączam schematy i proszę o pomoc w podłączeniu.Z góy dzięki
    http://www.tinypic.pl/mlbcxzpduwba

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •