Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Błąd P16BF00

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Paszków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CRKB (110 KM)

    Domyślny Błąd P16BF00

    Witam... w mojej A3 V8 1,6 TDI 110KM 2014rok zapaliła się kontrolka CHECK. Podłączyłem VAG CAN PRO i w elektronice silnika wyskoczył błąd P16BF00 - pompa wspomagania ogrzewania - zwarcie do masy. Pytanie mam do kolegów co dokładnie ten błąd oznacza. Czy uszkodzona i do wymiany jest ta pompa (nie wiem czy to jej prawidłowa / fachowa nazwa - w necie spotkałem się jeszcze z nazwą "wspomaganie nagrzewnicy") czy też jest to jakiś inny problem ? Jeżeli jest raczej do wymiany to gdzie dokładnie ona się w moim aucie znajduje ? Może ktoś zna dokładny numer tej części ?
    Z góry dziękuję za info...

    Dodam jeszcze dzisiejszą obserwację : na wyłączonym silniku wykasowałem ten błąd - udało się - ale po ponownym uruchomieniu silnika wyskoczył inny ale podobny błąd : P16CB00 - Pompa wspomagania ogrzewania - napięcie zasilania - (na pracującym silniku ma ten błąd dodatkowy opis : zwarcie do masy - Lamp OFF sporadyczny natomiast Na wyłączonym silniku opis ten zmienia się na : Brak lub złe nastawy podstawowe/adaptacja Lam OFF) Nie wiem już co o tym myśleć ?

    Problem już rozwiązany. Zamykam temat !!!
    Ostatnio edytowany przez emiloc - 19-04-19 o 17:14

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CLHA (105 KM)

    Domyślny

    W jaki sposób rozwiązałeś problem. Mam to samo.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •