Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 70

Temat: Analiza logów 1.8T.

  1. #31

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Logi serii wyglądają dobrze i przepływki na pewno nie ma się co czepiać. Skoro w serii nic nie szarpie to wychodzi, że Ci Twoi tunerzy nie ogarniają, pewnie za słabe gotowce mają

  2. #32

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Problem w tym że najbliżej mam do Wrocka 150KM. Nie widzi mi się jechać taki kawał drogi tym bardziej że zawsze może okazać się że to nie wina softu a wtedy będę w plecy czas pieniądze i wgl. Na podobnych softach robili kupe 1.8t i tylko moja szarpie. Zastanawia mnie dlaczego nie szarpała po zmianie filtra i dlaczego mam wciągnięty bak. Zauważyłem że szarpie przy "mocniejszym" przyspieszaniu.

  3. #33

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A jak odkręcasz wlew paliwa to co się dzieje? Sporo dobrych tunerów robi softy zdalnie. Warunek taki, żeby samemu zgrać i wgrać soft. Skoro twierdzisz, że nie ma błędów, wszystko szczelne i sprawne to cudów nie ma...
    Albo jednak coś masz niedopatrzone albo wina softów.

  4. #34

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Wydaje mi się że po odkręceniu delikatnie zassało powietrze ale nie jestem pewien. Soft pisany zdalnie też już był testowany i nic nie pomogło.

    Jeszcze zastanawiam się nad wgraniem na próbę softa z AUQ ale nie wiem czy jest bliźniaczy do ARX-a.

  5. #35

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Dziś został wrzucony soft z AUQ i auto jeździ nie szarpie, czuć że jest mocniejsze niż seria ale to nie to co było na sofcie który powoduje szarpanie. Pytanie czy w ARX-ie mogę jeździć na sofcie z AUQ. W teorii to chyba te same jednostki?. Dodaję jeszcze logi z softa z AUQ dla pewności czy jest ok. Wydaje mi się że czasy wtrysków choć są na granicy to powinny być mniejsze, no i przepływka pokazuje tylko 10g mniej niż na sofcie z 1,2bara doładowania co mnie zdziwiło.

    http://vaglogi.pl/log-002_033_4kX3WS.html
    http://vaglogi.pl/log-003_020_2f65r8.html
    http://vaglogi.pl/log-115_118_pjc3Df.html

  6. #36
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Z ciekawości - quattro Ci działa na tym sofcie z AUQ? Logi wyglądają dobrze, oprócz tego że w okolicach 6000 obrotow wtryski są już na granicy zapętlenia. To że miałeś 1.2 bara na tamtym programie to nic, tyle było w peaku, a przy 6000 doladowanie pewnie nie wiele większe od serii, dlatego przepływ trochę mniejszy. Jak znajdziesz wsad od ARY to ten wrzucaj - to to samo co AUM/AUQ tak samo ARX/ARY.

  7. Podziękowania dla Patryk619 za pomoc w problemie

    Janek93 (04-02-20)

  8. #37

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Wsad ma coś wgl do sterowania napędem quattro?. Wsadu z ARY nie mam z kąd wziąć niestety. A po przepływie jak dobrze mniemam wychodzi około 190ps?. Ciągle zastanaiają mnie te wtryski bo nie powinny pętlić..

  9. Podziękowania dla Janek93 za pomoc w problemie

    Patryk619 (04-02-20)

  10. #38
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Co do przepływu ja bym się nim nie przejmował, bo zależy on od oznaczenia silnika/wsadu/ecu lub tego jak tuner sobie to skalibruje.
    Co do pętlenia to powiem tak, sam mam program na około 190-195 KM, miałem wszystko seryjne w aucie i też miałem tak ze powyżej 5500 obrotow zaczynało pętlić. Na seryjnym programie na 180 też miałem podobnie do ciebie. Po zrobieniu wydechu po całości, wywaleniu kata itd wtryski mi przestały pętlić. Do tego przedtem nie miałem jednej szpilki od turbo-downpipe. Więc obstawiam u mnie że albo uszczelnienie wydechu pomogło, albo wywalenie kata. Ty nie masz kata więc może masz gdzieś nieszczelnosc w wydechu przy turbo? Takie moje luźne rozważania, staram się coś pomóc.

  11. Podziękowania dla Patryk619 za pomoc w problemie

    Janek93 (04-02-20)

  12. #39

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Też mam urwaną jedną szpilkę przy turbo/DP Kat wywalony dawno. Delikatnie na łączeniu DP ze środkowym puszcza spaliny. Nie mogę wykręcić tej urwanej szpilki a wyciągać turbo do regenerki trochę się cykam bo różnie mówią o regenerowanych turbinach.

  13. #40
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Nie mówię że u ciebie jest to samo ale jak widac trop bardzo podobny. Szczelność wydechu szczególnie przy turbinie równie ważna co szczelność dolotu, więc oby to było to

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •