Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 29 z 29

Temat: Wysoka temperatura w duzym obiegu

  1. #21

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Cytuj Oryginalnie napisane przez qwq
    z termostatem było gorzej cena przystępna coś koło 70zł ale wymiana troche gorzej bo 150zł i to też u znajomego mechanika
    no to ladnie przycial w czlonka przeciez to trzeba odkrecic 2 sruby, wymienic przy okazji uszczelka i ew pozniej dolac plynu...a dostep jest idelany od przodu auta

    Za zalaczenie wentylatorow w zaleznosci od temperatury odpowiada czujnik F18 z boku chlodnicy.
    Temperatury zalaczania:
    stopien 1 :
    wlaczenie 92*C do 97*C
    wylaczanie 84*C do 91*C
    stopien 2:
    wlacznie 99*C do 105*C
    wylacznie 91*C do 98*C


    (hint: dokladne temp odczytasz na VAGu)

    Inna sprawa jest zalaczanie sie wentylatorow na 2 bieg jak wlaczona jest klimatyzacja.
    Za to odpowiada inny czujnik i obligatoryjnie zalacza wentylatory co rowniez chlodzi uklad. Takze moze byc tak ze uklad nie zalacza sie od odpowiedniej temp tylko wlacza sie 2 bieg gdyz wymusza to zupelnie inny czujnik od klimy (oczywiscie kiedy klima jest wlaczona).

    Wyjmij kostke od czujnika w obudowie chlodnicy (F18-3stykowy) i sprobuj zwierac kolejno pary pinow... powinny sie zalacza odpowiednio zwarte pary 1 i 2 biegu.
    Jesli zwieranie czujnika nie wlacza wentylatorow sprawdz bezpiecznik w skrzynce na akumulatorze (pierwszy z lewej wsuwkowy 30A) czesto sie to miejsce wypala - sprawdz temat w dziale Warsztat
    Jesli nie bezp na akumulatorze to sprwawdz polaczenia masy do karoserii w okolicach akumulatora i pod nim sa polaczenia do karoserii ktore z czasem przestaja miec kontakt
    Zakladajac ze u mnie w klimatroniku kanal 51 pokazuje obieg zamkniety a 49 duzy - gdzie dokladnie znajduja sie czujniki ktore podaja te temperatury.
    Gdzie znajduje sie dokladnie ten czujnik F18?

    Stojac przed samochodem przodem do niego z prawej strony silnika przykrecony jest do bloku plastikowy krociec, w ktorym jest czujnik plynu - tylko ktora on temperature pokazuje, z obiegu zamknietego? To gdzie jest czujnik duzego obiegu, jesli w chlodnicy to w ktorym dokladnie miejscu?
    18" RS6

  2. #22

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tmstp
    Gdzie znajduje sie dokladnie ten czujnik F18?
    czujnik znajduje sie w obudowie chlodnicy, stojac przodem do maski w prawym boczku chlodnicy, nisko.
    odpowiada za zalaczanie wentylatorw.
    czujnik temp ktory daje odczyt do ECU i na deske reozdzielcza to ten na wezu wodnym od strony akumulatora

  3. #23

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    to tak jak pisalem wez wypnij kostke z czujnika i wez kawalek kabelka zdejmij po kawalku izolazji z kazdej strony i zwieraj kolejne pary pinow... sprawdzic w ten sposob 1 i 2 bieg
    jesli u mnie np dziala tylko jeden bieg to skad mam wiedziec czy to 1 czy 2 bieg??
    18" RS6

  4. #24
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    jak masz klime to ona chodzi przy zimnym silniku na 1 biegu, wiec porownasz predkosci, bo 2 bieg jest znacznie szybszy. Wizualnie to na 1 biegu, wiatrak jak sie obraca to mozna zauwazyc jeszcze niesmailo gdzie sa skrzydla wiatraa, bo sie delikatnie rysuja, a na 2 biegu to juz nie widac, wiatrak chodzi bardzo szybko.

    A poza tym 1 bieg powinien sie wlaczac przy ok 96 stopnik, a drugi przy ok 100 stopniach.

    Jak zle pisze to prosze o poprawienie mnie

    Zakladajac ze u mnie w klimatroniku kanal 51 pokazuje obieg zamkniety a 49 duzy - gdzie dokladnie znajduja sie czujniki ktore podaja te temperatury.
    Gdzie znajduje sie dokladnie ten czujnik F18?
    a ile masz kodow w klimatroniku?

  5. #25

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarekp23
    jak masz klime to ona chodzi przy zimnym silniku na 1 biegu, wiec porownasz predkosci, bo 2 bieg jest znacznie szybszy. Wizualnie to na 1 biegu, wiatrak jak sie obraca to mozna zauwazyc jeszcze niesmailo gdzie sa skrzydla wiatraa, bo sie delikatnie rysuja, a na 2 biegu to juz nie widac, wiatrak chodzi bardzo szybko.

    A poza tym 1 bieg powinien sie wlaczac przy ok 96 stopnik, a drugi przy ok 100 stopniach.

    Jak zle pisze to prosze o poprawienie mnie

    Zakladajac ze u mnie w klimatroniku kanal 51 pokazuje obieg zamkniety a 49 duzy - gdzie dokladnie znajduja sie czujniki ktore podaja te temperatury.
    Gdzie znajduje sie dokladnie ten czujnik F18?
    a ile masz kodow w klimatroniku?


    mam 76 kodow
    18" RS6

  6. #26
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarekp23
    jak masz klime to ona chodzi przy zimnym silniku na 1 biegu, wiec porownasz predkosci, bo 2 bieg jest znacznie szybszy.
    dodam jeszcze ,że przy zimnym silniku chodzi ciągle pierwszy bieg ,bo ostatnio miałem słynny problem z bezpiecznikiem wentylatorów na akumulatorze (spalił się i wypalił wszystko dookoła) i przy włączonej klimie co chwila( powiedzmy co 15s) włączały się i wyłączały wentylatory ,ale to był zdecydowanie drugi bieg.

  7. #27
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    hmmm
    76 kodow to chyba jeszcze nikt nie znalazl opisanych
    61, 72, 78 i 82 kodowe sa, ale jeszcze 76 kodowego nikt nie opisal, a jak widac takie tez sa.
    a jak widac rozbieznosci sa duze w kodach i ich znaczeniu

    http://a3-club.net/forum/viewtopic.p...r=asc&start=20

  8. #28
    Snowflake_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi A3 1.8 T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    u mnie jest tak licnzik pokazuje 90 stopni a klimatornika pokazuje 98/99 i wtedy wlaczaja sie dwa wentylatory duzy i ten maly (tak powinno byc ze oba naraz) schlodza do 94/95 i odnowa autko grzeje sie do 98/99 to oczywiscie na postoju bo tak to ma 89/91 w takim przedziale .

    Mam pytanie jak w vagu sprawdzic temp silnika bo nie mam pojecia gdzie wejsc czy w engine czy w cos innego :/ mam jeszcze pytanie przy jakiej temp zalaczaja sie 2 i 3 bieg wentylatora ?


    i korzystajac z okazji by nie zakladac koilejnego tematu poszukuje w aucie rurki tej ktora kapie woda z klima z auta na ziemie jak dostac sie do niej od wewnatrz auta ?

  9. #29
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    kolego nie chce byc zlosliwy ale juz raz zadales pytanie podalem Ci odpowiedzi i miales sprawdzic tylko linki,wklejam raz jeszcze to co napisalem no chyba ze to nie odpowiada Twoim wymagania

    temperatura przelaczenia:
    Stopien 1:
    wlaczenie:92 do 97*C
    wylaczenie: 84 do 91*C
    Stopien 2:
    wlaczenie 99 do 105*C
    wylaczenie: 91 do 98*C
    oczywiscie temat jest na forum
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...latorow&page=2
    sprawdzenie poprzez vag
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...ka+vag&page=14
    Who I am? I am a the Champion.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •