Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 65

Temat: Moje spostrzeżenia na temat jazdy w PL/SK/HU po urlopie

  1. #51

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Super!!! Też jestem za tym, żeby były takie kary dla piaratów i w ogóle ale..... najpierw niech nam wybudują normalne drogi (czyt. autostrady) takie jak w innych bogatych krajach europejskich a potem mozemy się do nich porównywać! Wówczas byłoby ok.

  2. #52
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa Pokaż post
    momo jakbys stal w korku 21km i jechal przez 2.5h do krakowa na odcinku 30km to bys dowiedzial po co jest CB , tak samo jak uciekanie karetkom na bok czy informacje o np motorkach w lusterkach , wypadkach , objazdach, warunkach na drodze DAWNOooo nie pytalem gdzie stoja z radarem itp .. nawet wczoraj zamna jechal wideoradar i stracil cierpliwosc dopiero zauwazylem jak byli kolomnie ze to paly i dopiero przekazalem na radiu ze sie kreca bo dopiero wyjechali ...
    Proxa, jezdze z CB od 4 lat :/ ale dziekuje za cenne wskazowki

    Z mojego punktu widzenia, z roku na rok jest coraz lepiej z uprzejmoscia na naszych drogach. Coraz czesciej sie zdarza, ze mnie ktos wpuszcza gdy wlaczam sie do ruchu, widze ze Polacy juz na dobre nauczyli sie zeby wlaczac awaryjne jak stoja na koncu jakiegos zatoru, zjezdzaja zeby ulatwic wyprzedzanie, w miare czesto dziekuja za wszelkie uprzejmosci. Wszyscy przeciez twierdza ze warszawiacy jezdza jak chamidla skonczone, a ja jestem pozytywnie zaskoczony, siedze w stolicy miesiac, codziennie dojezdzam do pracy, nikt mnie nigdy nie strabil, chociaz czasami, z powodu nieznajomosci miasta rozne dziwne manewry robilem, ani razu nikt mi sie na chama nie wcinal przed maske, ile razy mnie gdzies przepuszczano to nawet nie policze. Jak ostatnio stalem w korku na ostrobramskiej, to o dziwo, na zwezeniu, auta sie nie wciskaly, tylko elegancko raz z jednego pasa raz z drugiego szacuneczek wiadomo ze sie raz na jakis czas trafi jakis cwaniak albo dziadunio, rozowo jeszcze nie jest. na pewno nie bedzie do czasu az sie infrastruktura nie poprawi, ale statystycznie jest coraz lepiej. Takze sorry, ze moze bede niemodny, ale nie wpisze sie w ten nurt swiatowcow, ktory tak krytykuje polskie realia, nie widzac zadnych pozytywow. polacy chyba poprostu sami sie zmeczyli chamstwem na drogach.

    p.s. jezdzilem za granica, nie tylko za zachodnia i poludniowa, ale tez i za wschodnia. chcecie prawdziwego meksyku i nirkoniecznie w turcji albo w egipcie- jezdzcie do wnp.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcin0103 Pokaż post
    Proxa, też właśnie w zeszłym tygodniu wróciłem z Węgier (jechałem też naturalnie przez Słowację) i uważam, że Twoja krytyka jest mocno przesadzona! Ja tam nie widzę, żeby wszyscy Polacy jeżdzili aż tak żle a za to inne narody tak dobrze, a wierz mi, że kilometrów zrobiłem już bardzo dużo ogólnie!

    Pozdro
    pod tym sie podpisze
    Ostatnio edytowany przez momo - 18-08-08 o 18:07 Powód: Automatyczne łączenie postów

  3. #53
    uczeszsie's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    peżo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    W sobote wróciłem z Chorwacji , 1800 klocków zrobione i jestem w ciężkim szoku jak jeżdżą polacy za granicami naszego kraju. Nijak ma sie to z tym co Proxa napisał. Przynajmniej ja sie z czymś takim nie spotkałem. Jeżeli chodzi o "naszych" to pełna kulturka.
    Z każdym na Cb mozna było kulturalnie pogadać itd. Swoją drogą byłem w szoku, tylko polacy jeżdżą z CB :/ . Proxa, jak masz na gdańskiej 80 km/h , dwa pasy i pustą droge to jedziesz 80 ??????????? nie sądze. Na trzy auta wracalismy przez Chorwacje, Węgry , Słowacje i Czechy , średnia prędkość 150 km/h . Bez problemu. Dwa, trzy pasy , prosta droga. Żaden polak nie zajechał mi drogi , na żadnego nie musiałem trąbic, nie wiem , może miałem farta. Zrobiłem 3600 km i na naszych kierowców złego słowa powiedzieć nie moge.

  4. #54
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    no wlasnie sam napisales jak jezdzisz za granica... srednia predkosc 150... ja tu pisze o przepisowej jezdzie a ty o sredniej 150km/h...

    Ojjj zdziwilbys sie z ta gdańską i 80km/h naprawde bys sie zdziwil codziennie latam do klientow robie maseeeeee km i uwierz mi nie chce mi sie juz zapierdylac
    420 500 km
    1

  5. #55
    LORK's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Windykacja /sprawy komornicze/porady dot.naleznosci
    Auto
    Ostatnio to różnie z tym bywa
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    czytam i czytam i czytam co piszecie.....

    i tak jak Wasze wypowiedzi sa inne i roznia sie od siebie tak kazdy z Was-Nas jezdzi i ma swoj styl jazdy.Kazdy powinien myslec i sadze ze mysli kiedy siedzi za kolkiem ,nie wazne czy w PL czy w D czy gdziekolwiek indziej -prawa fizyki sa te same.

    To ze zapied*** się 160 czy 120km/h nie zwalnia Nas od myslenia,lepiej popatrzec na dziadkow w kapeluszach za kierownicami swoich matizow (teraz kupuja coraz to mocniejsze samochodziki)i zastanowić sie czy to nie kolejne zagrozenie na drodze nie bardziej niebezpieczne niz myslacy i szybko jezdzacy kierowcy.

    Nie bede sie wypowiadal odnosnie jazdy po krajach Europy (jak i po pozostałej dziczy ).....bo wiem jak sie jezdzi i Polak Polakowi nie rowny!!!! i nie satwiam ich wszystkich pod tym samym murem!!!.Są ludzie i ludziska itd itd.!!!są Kierowcy i kierowcy.

    Mamy nasze A3 - a z tego wynika ze myslimy, skoro (odpukac)nikomu nic sie nie stalo tyle czasu!po co te wywody ostan ulic itd itd? - zmieniajmy innych zaczynajac od siebie tak by kiedyś nie stac się stereotypowym "Polaczkiem" zagranica

    Pozdr all!
    LORK
    ...po prostu mordeczki ...

    Nie pij, gdy prowadzisz - Za dużo się rozlewa.....

  6. #56

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Atzy
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Może nie ogarnę całego wątku, ale powiem jedno.

    Wśród Polskich kierowców bardziej działają mi na nerwy dziadzie i inni maruderzy, wykonujący niesamowicie zaskakujące manewry na ulicach, przymierzający się 10 min do wyprzedzenia ciągnika, zjeżdżający na mój pas na łukach tak że prawie trą mnie lusterkami, hamujący na prostej i czystej drodze i wiele by jeszcze wymieniać.

    I naprawdę bardziej wolę jak ktoś mi prawie wymusza, ale wyrwie do przodu i zniweluje szanse na uderzenie niż babcia którą puszczę a ona kur..wa stoi i stoi i muszę na nią trąbić i machać, żeby wreszcie ruszyła.

    To tyle ode mnie. Naprawdę dynamiczna jazda w granicach rozsądku jest dużo bezpieczniejsza od jazdy babcinej. Pozdr

  7. #57
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    momo a gdzie kupowałeś te antyradary ?
    Mam najlepsze Audi na forum !

  8. #58
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ...
    Auto
    Pt cruiser z wysranym silnikiem ....
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Piotrek.1781 Pokaż post
    momo a gdzie kupowałeś te antyradary ?
    momo sciaga je z usa

  9. #59
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    z usa, ale ja nie zamawialem osobiscie, ojciec zamawial z ebay-a

  10. #60

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    To ja może powiem coś o jeździe na SK.

    Otóż pojechałem sobie z narzeczoną kolegą i jego dziewczyną do Popradu gdzie zatrzymał nas policjant z rozwaloną koszulą srebrym kajdanem na klacie zresztą grubym jak sam ch..... . Szukał długo do czego się doczepić i w końcu powiedział: " Będzie pokuta za nie zapięte pasy pasażerów z tyłu" i chciał 2000 koron czyli ponad 200plnów później chciał już 1000 koron ale po 40 minutach rozmowy odpuścił i z wielką łachą nas wypuścił. Ponoć wogóle nie ma takiego przepisu jak zapinanie tylnich pasów prawda to jest??? a tak na marginesie to gospodarze u których mieszkaliśmy powiedzieli że oni dali im kiedyś mandat za brak kondoma w apteczce. Haltują tam tylko i wyłącznie Polaków i walą mandaty za byle gówno i chcą jeszcze klopsu na miejscu. A co do stanu dróg to poprostu jest to tragedia dziur to jeszcze tylu nie widziałem nawet w Polsce a jest ich dużo .


    pzdr

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •