Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 49

Temat: Sterowanie radiem z kierownicy

  1. #1
    k3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny Sterowanie radiem z kierownicy

    Witam!

    Przeszukałem forum dość dokładnie i nie znalazłem rozwiązania.

    Problem polega na tym, że mam (miałem) A3 8P bez sterowania radiem w kierownicy,
    natomiast teraz mam kierownicę ze sterowaniem audio...

    W samej kierownicy (pod poduszką) jest miejsce na wtyczkę, natomiast w kolumnie kierownicy widzę również miejsce na wtyczkę, ale chyba z jakąś zaślepką...

    Co należy zrobić, żeby to sterowanie zadziałało? Czy wystarczy kupić jakiś kabelek łączący czy coś innego?

    Z góry dziękuje za odpowiedz..
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 08-02-16 o 19:24
    Audi A3 TDi Compsport

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    128 razy

    Domyślny

    nie pamietam juz bo u mnie mam ubogi sterownik i gosc nie zalozyl multifunkcji , ale chyba byla jeszcze jedna tasma, dobrze by bylo zeby sie np Marcintgr wypowiedzial, dalem mu linka..




    pozostaje kwestia przeprogramowania albo wymiany sterownika w kolumnie kierownicy

    jesli jest to sterownik od bogatej wersji wyposazeniowej (multifunkcja, tempomat, tip-tronic itd.) mozna go na 95% przeprogramowac.
    pozostale 5% to sterowniki z pierwszego okresu produkcji, ktore sa takie same jak w wersjach attraction (bez niczego) tam zapis jest jednokrotny-fabryczny.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3
    marcintgr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dokładnie wszystko w zależności jaki masz sterownik od kolumny kierowniczej czy obsługuje multifunkcyjną kierownice czy nie! Jeżeli obsługuje to wystarczy ci kupić wiązke łączącą airbag-multifunkcje z taśmą airbag koszt okolo 100zł w ASO i kwestia przekodowania sterownika od kolumny kierowniczej. A jeżeli twój sterownik nie obsługuje to bedziesz zmuszony dodatkowo go wymienic plus adaptować na nowo system ESP oraz ws. kierownicy!
    NAVIPOL - Profesjonalne doposażenie Audi VW tel. 501-963-597

  4. #4
    k3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Ok, dzięki za informacje.. Rozumiem, że sterownik rozpoznam VAG-iem?
    A kabelek dla mnie to ten z T na końcu (nie mam sterowania łopatkami)?
    Audi A3 TDi Compsport

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3 2.0 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    mam ten sam problem mam wersje 04/05 tempomat, Bose itd. Poprzedni właściciel kupił 3 ramienna kierownice ze sterowaniem ale podobno nie ma jakiegoś kabla, czy jak go kupie to wystarczy i czy w przyszłości będzie pasować do navi. Na marginesie słyszałem ze są jakieś problemy związane z poduszką.

  6. #6
    Chicken's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Kurczak
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Byłem u Marcinatgr niedawno i podpiął mi wszystko, widać że chłopak wie co robi...pełen profesjonalizm ...W moim przypadku problem rozwiązany

  7. #7
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    W ASO operacja założenia multifunkcji do kierownicy niewyposażonej w przyciski kosztuje na nowych częściach ok. 1100 zł.

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gryfice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odświeżam temat bo mam podobny problem. w aucie z wyposazeniem attraction wyrzucilem radio 2din chorus i wrzucilem rns-e, do tego zmienilem kierownice na skorzana ze sterowaniem.


    kostke nr 2 podlaczam w kierownicy pod poduszka bo tam mam miejsce, natomiast kostke nr 1 wpinam w kostke ktora jest w kolumnie kierownicy. i co dalej? jak polaczyc radio rns-e z ta kolumna? po wyciagnieciu chorusa wpialem wszystko do rns-e bez zadnych przejsciowek. radio gra. za wiele tych kabelkow z tylu w tej kostce to nie ma bo graja mi raptem 4glosniki z przodu, za to duzo wolnego miejsca na inne wtyczki.radio jakos tam komunikuje sie z autem, bo godzine ustawia z licznika. a wiec czy brakuje mi jeszcze cos do tego zestawu czy wystarczy juz teraz tylko przeprogramowac/zmienic sterownik ? no i jeszcze ten jeden kabelek ktory znalazlem po wyciagnieciu chorusa, a moze to jest wlasnie sterowanie kierownica? tylko nijak tego nie moge wpiac do rns-e.


  9. #9
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    128 razy

    Domyślny

    czytales wczesniejsze posty ?? po tym co piszesz to nie.
    musisz miec tasme nowa airbag/esp ktora rowniez jest do multifunkcji
    sterownik trzeba zakodowac albo zmienic, jesli masz auto po 2006 to na 99% powinno sie dac zakodowac
    nawigacje musisz podlaczyc kostka iso2
    do multifunkcji z kierownicy do navi nie ida zadne dodatkowe kable, takie informacje odbywaja sie miedzy sterownikiem a nawigacja po CAN.

    nie wiem do czego ten niebieski kabelek, ale nawigacja ma byc wpieta na jednej duzej wtyczce ISO2 , zakodowana pod komputer i wtedy dzial wszystko, informacje na FIS-ie, zegarek itd.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #10

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gryfice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    czytalem czytalem, pominmy juz temat programowania sterownika bo to zrozumialem az nadto, natomiast nadal nie moge zrozumiec o jaka nowa tasme airba/esp chodzi? czy to nie jest to co pokazalem na zdjeciu - kostka nr 2? moglbym prosic jakies pogladowe zdjecie takiej tasmy?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •