Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 82

Temat: [8L] czujnik prędkości obrotowej silnika G28

  1. #11

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Miasto
    Donabate

    Domyślny

    hej witam rafal_legnica mam identyczne objawy please daj jakies namiary gdzie ten czujnik sie znajduje moze jakies zdjecie jak koledzy prosili. Z moich zrodel slyszalem ze on jest gdzies w okolicach filtra oleju (raczej pod) ale nie jestem pewny i jeszcze nie sprawdzalem

  2. #12
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny engine speed sender - czujnik prędkości silnika

    KONRAD, nr 11.

    Ostatnio edytowany przez larius - 07-04-08 o 20:38
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #13

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Miasto
    Donabate

    Domyślny

    dziekuje larius za zdjecie
    nie wiesz moze czy mozna je zakupic na polski motoallegro szukalem ale nic nie moge znalezc pod ta nazwa "czujnik predkosci obrotowej silnika" moze sie jakos inaczej nazywa w sprzedazy.



    Mod: Poprawiłem troszkę. Proszę bardzo

  4. #14

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam. Już przerabiałem ten czujnik. Można pytac lepiej o czujnik położenia wału korbowego. Wtedy sprzedawca będzie wiedział o co chodzi. Wymiana jest banalna-trzeba wykręcić jedną śróbę na imbusa, wyjać czujnik i włożyć nowy.

    Wejdź na tę stronę, tam jest zdjęcie i opis działania tego czujnika http://www.auto-online.pl/elektron/s...ki/cz_polo.htm

  5. #15

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Miasto
    Donabate

    Domyślny

    Oddo ty to jestes chlop jutro pierwsze co to po ten czujnik do sklepu pojade tylko szybko sprawdze jak on bedzie sie nazywal po Angielsku ale damy rade. Wielkie dzieki wam chlopaki za wsparcie i info (na sklae zlota)

  6. #16
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KONRAD
    nazywal po Angielsku
    Engine speed sensor/sender G28.

    Szukam numeru fabrycznego, ale znaleźć nie mogę :/ Jak znajdę to tu dopiszę.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  7. #17

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Ja kupowałem w hurtowni motoryzacyjnej (167zł). W ASO pytałem właśnie o czujnik prędkości obrotowej silnika i gość robił wielkie oczy. Tłumaczyć angielską nazwę to ten czujnik tak właśnie sie nazywa. Kup zdecydowanie Boscha bo są podróbki ale mogą długo nie wytrzymać. Tak jak napisałem wymiana banalna. Wymieniałem na sklepowym parkingu w 5 minut. Czujnik łatwo znależć bo jest po filtrem w bloku silnika i wyróżnia sie właśnie tym jednoimbusowym mocowaniem.

  8. #18

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Miasto
    Donabate

    Domyślny

    ja jutro postaram sie zamowic ta czesc. Lecz na wyspie to oni sie nie spiesza wiec zapewne zamowienie i 2tyg. czekania a samochod juz nie tylko czasem szarpie i skacze na biegu jalowym ale dzis podczas dodania gazu nie reagowal przez jakies 5 sek

    dziekuje wam

  9. #19

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    KONRAD, udalo sie to kupic, objawy ustaly? Ile dales za to i gdzie?
    18" RS6

  10. #20
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Mam pytanie. VAG wywalił mi błąd 16706 - czujnika prędkości obrotów/położenia wału korbowego. Czy to oznacza, że od razu muszę kupić nowy? Bo jest trochę drogi (Bosch ok. 230 PLN)...
    A oprócz sporadycznych problemów z odpalaniem nie mam żadnych innych problemów które mogłyby być związane z tym czujnikiem...

    Z drugiej strony wyczytałem (http://www.auto-online.pl/elektron/s...ki/cz_polo.htm), że czujnik odpowiada również za sterowania działaniem kolektora - może stąd u mnie dziwny dźwięk "zasysania" przy dodawaniu gazu? Co myślicie?

    PS. Dzięki JackQ za zVAGowanie mi furki

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •