Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 28

Temat: Normy emisji spalin Euro

  1. #11
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Azot Pokaż post
    Jak na tą chwilę zero kontaktu z nimi, chce uzyskać zaświadczenia ale nie da się nawet skontaktować.
    Czy ktoś ma jakieś informacje albo może komuś się udało dostać takie zaświadczenia?
    A czasem nie jest tak że euro4 weszło w życie od 1 stycznia 2005 roku? To skoro twoje auto jest modelowo 2004 rok to jak chcesz przeskoczyć ten płotek?
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  2. #12
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nie, euro 4 zaczęło obowiązywać od stycznia 2005, a nie zaczęli takie auta produkować

    kolega nawet po VIN ma 0GG norma Euro4, tylko musi to teraz pani Krysi udowodnić

    tak samo jest, o czym pisałem z autami z 2009 roku, znakomita wiekszość ma euro5, ale zdaniem naszych fachowców w cepik mają euro4..
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    ewsd (06-01-24)

  4. #13
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    nie, euro 4 zaczęło obowiązywać od stycznia 2005, a nie zaczęli takie auta produkować

    kolega nawet po VIN ma 0GG norma Euro4, tylko musi to teraz pani Krysi udowodnić

    tak samo jest, o czym pisałem z autami z 2009 roku, znakomita wiekszość ma euro5, ale zdaniem naszych fachowców w cepik mają euro4..
    No to w wk faktycznie musi być jakaś służbistka, mi zmieniła od razu bez niczego (bardzo fajna babeczka do pogadania) rok 2009 pb a jak pytałem o diesla / inny przypadek troszkę niż mój czy trzeba jakieś homologacje itp to powiedziała mi że wystarczy udowodnić ze jest euro 5 wyciągiem np z ASO który powinni bez problemu dać (pytałem w krk to bez problemu otrzymałem odpowiedź że mogą taki dokument sporządzić)
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  5. #14
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    to ci się udało, na grupach FB jak ludzie zmieniaja to wszedzie homologacje po urzedach chcą... mam to samo ze swoim autem, też 2009, modelowy 10, 1 rej 10, CCZ i normalnie po kodach wyposażenia EU5, mam homologacje i EU5 a w cepik EU4. nie mam czasu póki co jechać z tym do WK, poza tym to benzyna, to mi loto...

    ale na drugim aucie mi zależy, bo to diesle też, wrzesień 2009, wg cepiku eu4, a po vin i świadectwie z bmw ma eu5. Tyle że na świadectwie z hologramem z bmw nie ma jednoznacznie napisane EU5, a ciągi znaków o normach emisji spalin, które po wygooglowaniu są bez wątpienia Eu5 . Tu mi zależy bo auto wjezdza codziennie do centrum KrK.

    Problemem największym jest to że ja musze tracić czas i pieniądze, bo ktoś zawalił, przypadki jak widać nie są pojedyńcze, a nagminne, winnych nie ma.

    a jeszcze zapytam, jak " prostowaleś" w WK z tym swoim zapewne 8P PB to miałeś wyciąg z homologacji i zdekodowane kody PR po VIN ?
    bo w homologacji tez nie pisze jasno że EU5, tylko ten ciąg liczb ( po wygooglowaniu włąsnie to norma eu5, przy bmw mam te same ) 715/2007*692/2008A



    Ostatnio edytowany przez Miro - 03-01-24 o 17:58
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #15
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    to ci się udało, na grupach FB jak ludzie zmieniaja to wszedzie homologacje po urzedach chcą... mam to samo ze swoim autem, też 2009, modelowy 10, 1 rej 10, CCZ i normalnie po kodach wyposażenia EU5, mam homologacje i EU5 a w cepik EU4. nie mam czasu póki co jechać z tym do WK, poza tym to benzyna, to mi loto...

    ale na drugim aucie mi zależy, bo to diesle też, wrzesień 2009, wg cepiku eu4, a po vin i świadectwie z bmw ma eu5. Tyle że na świadectwie z hologramem z bmw nie ma jednoznacznie napisane EU5, a ciągi znaków o normach emisji spalin, które po wygooglowaniu są bez wątpienia Eu5 . Tu mi zależy bo auto wjezdza codziennie do centrum KrK.

    Problemem największym jest to że ja musze tracić czas i pieniądze, bo ktoś zawalił, przypadki jak widać nie są pojedyńcze, a nagminne, winnych nie ma.

    a jeszcze zapytam, jak " prostowaleś" w WK z tym swoim zapewne 8P PB to miałeś wyciąg z homologacji i zdekodowane kody PR po VIN ?
    bo w homologacji tez nie pisze jasno że EU5, tylko ten ciąg liczb ( po wygooglowaniu włąsnie to norma eu5, przy bmw mam te same ) 715/2007*692/2008A



    Odnośnie swojego auta, tak PB mam i zadzwoniłem do WK a pani mówi aby podjechać i zmienimy. Dałem jej tylko dowód rejestracyjny i swój dowód. Ona szybciutko stempel stuknęła i dodała że do 3 godzin zmieni się w cepiku. Ale babeczka ogarnięta bo swoje auto również z 2009 roku ma i u siebie tak samo zmieniała przez ten system który wrzucił cały rok 2009 do jednego worka tak więc nic jej nie okazywałem z dokumentów prócz dowodu rejestracyjnego i dowodu osobistego.
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  7. #16
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Moja Skoda rs 2009 też ma euro5 a w historii pojazdu wbite euro4.
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  8. #17
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Auto forumowicza, polift 2.0TDI CBAB CR. produkcja lipiec 2009, model 2010



    tu prośba do kolegi, jak wyjaśnisz, skorygujesz wpis w Cepik, to pisz co robiłeś, przedstawiłeś, krok po kroku

    w cepik Euro4 oczywiście, wg VIN Euro 5 , a co najwazniejsze, w audi powinna być tez o tym informacja wybita na tabliczce znamionowej






    proszę też o nie pisanie do mnie PW, po to jest temat, a jak już napiszecie i wam odpisze, to wypada podziękować za pomoc, a niektórzy mają z tym problem, ani me ani be, ani kukuryku.
    Ostatnio edytowany przez Miro - 14-01-24 o 19:27
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #18
    zak888's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    Auto forumowicza, polift 2.0TDI CBAB CR. produkcja lipiec 2009, model 2010



    tu prośba do kolegi, jak wyjaśnisz, skorygujesz wpis w Cepik, to pisz co robiłeś, przedstawiłeś, krok po kroku

    w cepik Euro4 oczywiście, wg VIN Euro 5 , a co najwazniejsze, w audi powinna być tez o tym informacja wybita na tabliczce znamionowej






    proszę też o nie pisanie do mnie PW, po to jest temat, a jak już napiszecie i wam odpisze, to wypada podziękować za pomoc, a niektórzy mają z tym problem, ani me ani be, ani kukuryku.
    Tak właśnie wygląda moja sytuacja. W Cepiku EU4 a na tabliczce znamionowej EU5. Także wizyta w Wydziale Komunikacji już za mną i odpowiedź "Paniusi", a po co to Panu . Po chwili mojego wyjaśnienia dostałem info, że potrzebne będzie świadectwo homologacji i oni wtedy zmienią na EU5. Mail do audi (homologacje@vw-group.pl) o świadectwo już poszedł i czekam na odpowiedź. Jak coś pójdzie do przodu to dam znać.

  10. #19
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zak888 Pokaż post
    Tak właśnie wygląda moja sytuacja. W Cepiku EU4 a na tabliczce znamionowej EU5. Także wizyta w Wydziale Komunikacji już za mną i odpowiedź "Paniusi", a po co to Panu . Po chwili mojego wyjaśnienia dostałem info, że potrzebne będzie świadectwo homologacji i oni wtedy zmienią na EU5. Mail do audi (homologacje@vw-group.pl) o świadectwo już poszedł i czekam na odpowiedź. Jak coś pójdzie do przodu to dam znać.

    Jakby jakiś pieniądz chcieli za wystawienie homologacji (co podobno moga sobie wołać) to spróbuj jak jakieś części w aso brałeś na siebie uprzejmie poprosić o świadectwo homologacji w ramach bycia klientem. A nóż widelec przejdzie
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  11. #20
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    1. panowie, nie cytujcie postow pod postem, to bezsens, a jeszcze caly, wielki ze zdjeciami , po co ?

    2. nawet na stronie Volswagen group jest informacja ze te certyfikaty są odpłatne, co prawda pisze o systemach viatoll, ale nei sądze żeby im to robiło różnicę, najwyżej drożej..

    https://vw-group.pl/volkswagen-group...ekologia.html#

    Informacje homologacyjne

    Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynkowemu informujemy, że możliwe jest nabywanie odpłatnych dokumentów dotyczących pojazdów marek reprezentowanych przez Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. według załączonego cennika:


    • Zaświadczenie o rodzaju pojazdu, o emisji spalin do systemu viaTOLL, o danych dotyczących mas pojazdu, liczby miejsc itp. krótkie informacje | 98,50 zł
    • Duplikat wyciągu ze świadectwa homologacji, certyfikat do licencji na transport międzynarodowy, duplikat dokumentu CoC itp. obszerne informacje | 190 zł

    Zapotrzebowanie na tego typu
    dokumenty prosimy zgłaszać na:
    homologacje@vw-group.pl

    lub

    Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
    ul. Krańcowa 44
    61-037 Poznań
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •