Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Dywan Podłogowy - wymiana.

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Dywan Podłogowy - wymiana.

    Mam pytanie, posiadam A3 z 2000r. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymiany podłogi ponieważ mam dziurę w dywanie a dywanik nie zakrywa tego w całości, podpowiedzcie mi czy jest to gdzieś do zrobienia, gdzie kupić najlepiej cały dywan i czy może już ktoś to robił to poproszę o jakieś wskazówki. Nosiłem się z zamiarem zrobienia tego w ASO.....ale nie wiem czy to dobry pomysł.
    pozdrawiam

  2. #2
    Łukasz_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    A3+ 185 KM ;)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Osobiście najpierw dałbym to obejrzeć jakiemuś dobremu tapicerowi czy nie da się czegoś z tym zrobić. No chyba że koniecznie chcesz rozmontować pół auta... wtedy zostaje Ci szukanie dywanu na allegro lub nowy w ASO
    ...

  3. #3
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Na allegro wystarczy poszukac cos zawsze sie znajdzie. Wymienic mozesz sam bo raczej filozofii nima

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH

    Smile

    Miałem niedawno taką akcje że zalało mi auto - musiałem podnieść połowę dywanu, prawdę mówiąc nie jest to żaden problem - wkręcasz fotele tą część gdzie jest h.ręczny i koniec. na allegro widziałem, że jest do kupienia cały dywan do a3.

  5. #5
    OGr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny Wymiana dywanu

    Przymierzam się do wymiany dywanu w mojej A3. Czy ktoś już przez to przebrnął? Na co zwrócić uwagę i czy ewentualnie ktoś widział jakieś foto story z prac? Ponoć podłoga w A3 składa się z części wierzchniej i właściwej, prawda to ?

    Mam rozebraną deskę ale widziałem że to z przodu to nie wystarczy bo przeszkadzają kolejne elementy przy podłodze (chyba to jakieś tunele powietrzne czy coś.)
    Części komputerowe, serwis komputerów/laptopów, odzyskiwanie danych, sprzedaż laptopów, pisać na PW

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wroclaw
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Hej,

    akurat jutro będę wyciągał całą swoją podłogę, bo mi auto przecieka od przodu dosyć ostro i jutro będę szukał dziur oraz czyścił dywan od dołu, bo zaczyna śmierdzieć stęchlizną. Ale do rzeczy

    Wyciągnięcie nie jest filozofią (mam już prawie wszystko rozkręcone):

    - ściągasz plastik nad nogami kierowcy (ten chowający kable pod kierownicą), kilka śrubek torx'a + 2 zapinki koło kierownicy
    - podstopnik (tam gdzie trzymasz nogę jak nie naciskasz sprzęgła), bodajże 2 śrubki krzyżaki i ciągniesz do góry!!!
    - cięgno od maski + plastki zakrywający kostki, 3 krzyżaki
    - plastik progu, ciągniesz do przodu
    - odkręcasz ten metal trzymający pas bezpieczeństwa
    - siedzenia, po obydwóch stronach tak samo:
    - zaślepki na końcu prowadnic, przy jednej jest śrubka, krzyżak
    - 2 śruby torxa z przodu fotela
    - odchylasz lekko do tyłu i od przodu odłączasz kostkę airbaga (jak masz w fotelach) - odłącz wcześniej aku!!!
    - jedziesz z fotelem do tyłu aż spada z prowadnic
    po prawej stronie:
    - tak jak z lewej, zaślepka kostek przy słupku + plastik progu
    - ten metal trzymający pasy
    - schowek, bodajże 3 torxy z prawej strony (ściągasz zaślepkę taką, jakby do bezpieczników, tylko że po prawej stronie ), 3 torxy wewnątrz schowka + 1 torx po lewej stronie na dole i rozpinasz kostkę od oświetlenia schowka

    środkowy panel, to nie wiem jak inne wyglądają, ja mam: od góry kubek + awaryjne, potem navi, klima, popielniczka:
    - wyciągasz radio, ja mam specjalne klucze (bodajże 3 zł na alledrogo), potem wysuwasz klimę lekko podważając od przodu, żeby zeszło z zaczepów (uwaga, żeby nie porysować plastików)
    - popielniczka, 2 widoczne zatrzaski i kostka do zapalniczki
    - zaślepkę przy awaryjnych, lekko podważając od przodu
    - odkręcasz torxy, żeby wyciągnąć środkowy panel, tutaj mogę coś pomylić, bo sam się trochę motałem, ale wszystko ogólnie jest widoczne:
    - 8 torxów od przodu (po 4 na stronę) wewnątrz koszyka
    - 1 torx po prawej stronie (zakrywane wcześniej przez schowek)
    - 1 torx po lewej (zakrywany wcześniej przez ten plastik, który na samym początku ściągnęliśmy)
    -wysuwasz do przodu cały plastik z koszykiem na radio
    -wyciągasz z zatrzasków obudowę plastikową naokoło mieszka
    - ściągasz tą gumkę co jest zazwyczaj pod popielniczką, tam będą 2 pierwsze torxy do tego środkowego tunelu gdzie jest ręczny
    - koło nóg pasażera i kierowcy masz po 2 torxy trzymające ten środkowy tunel (zasłonięte zaślepkami)
    - wyciągasz tylną popielniczkę, tam masz 2 ostatnie torxy
    - wyciągasz zaślepkę pod ręcznym, tam jest taki mały zatrzask widoczny
    - ciągniesz panel lekko do tyłu, jak idzie to manewrujesz, żeby wyszedł między ręcznym i resztą przodu, że się tak wyrażę
    - odkręcasz takie kawałki metalu, które są za koszykiem radia, bodajże na 2 duże śruby każdy
    za "byłym" koszykiem na radio i tym środkowym tunelem jest jeszcze taki kawał plastiku, którym leci powietrze z nawiewu na dół nóg oraz do tyłu
    - odkręcasz 1 torxa przy samym pedale gazu prawie (schowany za zaślepką) oraz po prawej stronie taką małą śrubeczkę (chyba 6)
    - manewrujesz, żeby to wyciągnąć (przy tym nabawiłem się najwięcej :]) wychodzi w stronę nóg kierowcy
    - jeszcze została taka śrubka plastikowa pod pedałem gazu (jak już tutaj jesteśmy )
    - ja mam 3 drzwiowe, więc musiałem ściągnąć tylne kanapy, ale bez oparć, same siedzenia, to banał, stawiasz je pionowo i ściągasz do wewnątrz te druty i wysuwasz

    nie musisz ściągać środkowych słupków oraz tylnych boczków, tam, tylko lekko wchodzi i da się wysunąć

    no i to tyle, chyba

    czas operacyjny na samo ściągnięcie, ok. 1,5h z piwkiem i pogadankami z sąsiadem do zrobienia pod blokiem...

    jak o czymś zapomniałem, to raczej widoczna pierdółka, a jak będę montował z powrotem to zwrócę uwagę czy czegoś nie dodać

    Pozdrawiam

  7. #7
    OGr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    O matko ale opis Dzieki, aktualnie mam taki stan:



    Naciapane z bagaznika ...
    Części komputerowe, serwis komputerów/laptopów, odzyskiwanie danych, sprzedaż laptopów, pisać na PW

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wroclaw
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    wow, ale to nie tylko pod ściągnięcie dywanu? Robisz jakiś kapitalny remont?

    to Tobie zostaje już tylko kilka śrubek, plastiki przy progach i fotele

    dzisiaj ja ściągnąłem swój i niestety dopiero się skapnąłem, że żeby ściągnąć te metalowe pręty na dole do pasów bezpieczeństwa trzeba ściągnąć tylną tapicerkę... Żeby ją ściągnąć to otwieramy okienka tylne, podciągamy uszczelkę i całą tapicerkę podnosimy do góry... UWAGA: bardzo kijowo są przyklejone zaczepy... Ja wyrwałem chyba z połowę i musiałem kleić, na szczęście to są takie prostokątne kobyłki/dystansy, więc nie jest ciężko je podkleić z powrotem Pod nimi ukaże się nam śruba torx do odkręcenia tego drutu...

  9. #9
    OGr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Wymieniam co rozwalone w tym staruszku Taka choroba

    Dzieki za info, bede dzialal dzisiaj dalej.

    Acha, powiedz mi jeszcze jedno. Pod dywanem sa jeszcze jakies wygluszenia albo cos czy od razu blacha?

    Naciapane z bagaznika ...
    Części komputerowe, serwis komputerów/laptopów, odzyskiwanie danych, sprzedaż laptopów, pisać na PW

  10. #10
    OGr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Dobralem sie do tego

    Powiedz mi czym kleiles te mocowania bo dwa tez mi polecialy ;-/





    Naciapane z bagaznika ...

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Panowie czy dywan polifotwy różni się czymś od przedliftowego ? Ma ktoś może zdjęcie jak on wygląda od spodu ?

    W przedliftowym mocowania na dywaniki są mocowane do takiej blaszki kora jest pod dywanem, niestety widziałem że te blaszki korodują i przenosi się to na budę :/ To samo jest w polifcie czy jakoś to rozwiązali inaczej ?
    Części komputerowe, serwis komputerów/laptopów, odzyskiwanie danych, sprzedaż laptopów, pisać na PW

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •