Strona 2 z 26 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 258

Temat: Przepustnica

  1. #11
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wstepna adaptacja to tylko lapanie nastawow poczatkowych dla wlaczonego zaplonu i biegu jalowego.
    Pelna adaptacja to vagiem albo przejechac autkiem paredziesiat km na roznych zakresach obrotow i sama zlapie nastawy.

  2. #12

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Do czyszczenia przepustnicy polecam aceton techniczny i pędzelek. Świetnie rozpuszcza wszelkie osady bez żadnego problemu. Miałem czarny nalot na całej gardzieli przepustnicy. Samo jej wyciągnięcie to banalna sprawa. A o adaptacje się też nie martwcie bo po tym zabiegu jedzie się jakoś tak dziwnie ale jak się przejedzie kilka km to wszystko dochodzi do normy. Po czyszczeniu nie mam problemu z falującymi obrotami i gasnącym silniku przy lekkim dodawaniu gazu.
    Polecam ten zabieg każdemu

  3. #13
    bubu05's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi RS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    adaptacje tylko vagiem pozniej same problemy ,akurat przepustnice przerabialem przez rok az kupilem nowa ,adaptacja vagiem i problem znikł.

  4. #14

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    musze kupic przepustnice , czy warto kupowac na allegro uzywana ?

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Podzwoń po serwisach, nie wiem czy wszędzie tak jest ale jak zwracasz używaną to dają Ci nową z rabatem. Ja mimo wszystko kupił bym nową. to nie wycieraczka żeby na allegro kupować.

    Pozdr
    A3 1.8 AGN Ambition by marti - było...


  6. #16
    zidabliuej's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    co do czyszczenia to sie podepne, u mnie nie moge otworzyc na forum tematu czyszczenia przepustnicy(tego z zdjeciami), dzisiaj chcialem ja wyciagnac wiec zabralem sie za odpinanie kabelkow itp, problem pojawil sie przy odpinaniu tych dwoch wężyków z tyłu, odpiąłem ten który idzie rownolegle z linka gazu i.... z przepustnicy zaczął mi sikać płyn chlodniczy, podstawilem szybko sloik, zlecialo jakies 200 ml i leciało dalej, w koncu stracilem cierpliwość i podpialem z powrotem weżyk a przepustnice przeczyscilem tylko z widocznej strony (pedzelek szmatka benzyna ekstrakcyjna) zrobilem pozniej adaptacje i jest lepiej, nie spadaja obroty jak puszczam noge z gazu dojezdzajac do skrzyzowania, ale druga strona przepustnicy(za klapka przy kolektorze) jest nadal brudna i nie mam pojecia jak wyjac przpustnice zeby mi plyn nie uciekał... mial ktos podobny problem przy przepu w AGN??

  7. #17
    adus1234's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    SEAT Exeo st sport
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    po kilku tygodniach męczarnii z falującymi obrotami wziołem się za szukanie przyczyn przepływke wyczyścilem wczesniej a dzis za przepustnice tak wyglądała przed



    czyli była bardzo nieczysta ale któżby wiedział ze tak wygląda

    po kuracji odmładzajacej wygląda o niebo lepiej



    i po montażu odczekałem pare minut i nadeszła chwila prawdy... autko odżyło wszystko powróciło do normy

  8. #18

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    co do czyszczenia to sie podepne, u mnie nie moge otworzyc na forum tematu czyszczenia przepustnicy(tego z zdjeciami), dzisiaj chcialem ja wyciagnac wiec zabralem sie za odpinanie kabelkow itp, problem pojawil sie przy odpinaniu tych dwoch wężyków z tyłu, odpiąłem ten który idzie rownolegle z linka gazu i.... z przepustnicy zaczął mi sikać płyn chlodniczy,
    To jest podgrzewanie przepustnicy obiegiem płynu chłodniczego , zmostkowanie tych przewodów może sprawić że autko stanie się troche żwawsze .
    Best ET-15,0s

  9. #19
    zidabliuej's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    no dobra, ale jak wyciągnąć przepustnice żeby płyn z niej wyciekał? najpierw odpinam ten wężyk który idzie ze strony kabiny a później ten który idzie do grubego węża? nie mam pomysłu a tam jest strasznie mało miejsca i wężyki na tych wnerwiających zaciskach...

  10. #20

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zgorzelec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    spróbuj odpiąć przewody od przepustnicy i za pomocą opaski(trytki) podepnij je do góry tak zby były powyżej zbiorniczka wyrównawczego. Na pewno nie będzie wyciekał płyn. Ja tak zrobiłem i musiałem dolać jakieś max 200 ml
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 23-11-10 o 18:27

Strona 2 z 26 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •