Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 54

Temat: Temperatura w 1.6

  1. #11

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam,
    Panowie wracam do tematu, termostat jak pisałem wymieniłem na nowy, okazuje się, jak pisałem,że nadal mi ponad 1oost trzyma, dojdzie do 90 i za chwile bach ...100, wentylatory się nie uruchamiają, ale jak mają się uruchamiać jak chłodnica jest zimna? silnik się gotuje a dolny wąż zimny...
    Dziś bylem u mechanika, pompa mówi sprawna, wszystko przejrzał , wykręcił termostat obejrzał sprawdził - wkręcił i teraz mam tak,ze mi trzyma 70 stopni stanę na światłach dochodzi do 90 i drugi bieg mi się włącza na wentylatorach... popier.... rozmawiałem z nim i powiedział,że jedynie trzeba zdjąć głowice, możne to być uszczelka chłopaki?

  2. #12
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A klimatronik jaka temp. podaje?
    Moze to byc czujnik temperatury cieczy.
    Aha, zmien mechanika jak nie chcesz wymienic polowy auta.

  3. #13

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Zgodnie z podpowiedzią zmieniłem mechanika i udałem się do Boscha, podpieli komputer i wyszło,że błąd Termostatu256 , wymienili mi cały termostat z obudową i czujnikami. Naprawili wentylatory. I pewnie byłoby wszytko ok gdyby nie fakt,że trzyma mi 90st, ale wystarczy,że pojeżdzę trochę stanę na światłach i mam 100st momentalnie. Dodam,że wogóle silnik mam zagrzany do 90st po przejechaniu 1,5KM, oczywiście wentylatory mi się załączą na 1 bieg, przy jakiś lekko ponad 100st (na wskaźniku) Sam nie wiem Panowie co może być przyczyną tego,że temperatura tak szybko łapie i ,że się jednak nie trzyma stałej 90st? Dodam,że teraz termostat pracuje, widac,że jak się zagrzeje silnik to jest wąż dolny gorący, chłodnica też.Pozdrawiam i proszę o uwagi.

  4. #14
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Pompa wody? To sprawdzales?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  5. #15

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Arturo, szczerze to pompy wody nie sprawdzałem, mówili mi niektórzy "fachowcy" ,że jest ok bo widać,że do zbiorniczka pompuje Myślisz,że to może być przyczyną tego?
    Pozdrawiam

  6. #16
    batonki's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi (Nissan Patrol GR Y60)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pipieram Arturo. Pompa wody... Miałem to. Przez jakiś czas po prostu bardzo szybko się nagrzewał ale temperatura trzymała się równo 90. Natomiast później dogrzewał się do 110 / 115. Padła pompa - pewnie z początku coś tam jeszcze pompowała dlatego przy 90 wentylatory wyrabiały żeby to utrzymać natomiast padła później.

    Wymiana pompy z robocizną dość dużo. jakieś 600 zł. W tym sama pompa jeśli dobrze pamiętam w granicach 190 zł.

    Pozdr

    PS zapomniałem że razem z pompą wymieniany był rozrząd bo nigdy nie wiadomo czy coś tam na pasek nie kapało jeśli ciekła. lepiej to załatwić za jednym razem.

  7. #17

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Hehe... no no, lepiej późno niż wcale

  8. #18
    Igor1981's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez batonki Pokaż post
    Wymiana pompy z robocizną dość dużo. jakieś 600 zł. W tym sama pompa jeśli dobrze pamiętam w granicach 190 zł.
    Poważnie gdzieś tyle za to biorą? Za 250-300 to cały rozrząd w 1.6 wymieniają... Sory za OT.

    A poza termostatem i pompą pada też czasem włącznik wentylatora.

  9. #19

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny temperatura na klimatroniku

    Mialem sytuacje, że temperatura na klimatroniku dochodzila do 113-114stopni. no i bardzo się przeraziłem, kazałem mechanikowi rozgrzebać cały układ chłodzenia - wszystko okazało się OK, wymieniłem tylko termostat (dla świętego spokoju) i okazało się że teraz otwiera się przy 105stopniach -> maks. na klimatroniku mam 109-110stopni

    te samochody (silnik 1.6) tak maja, termostat otwiera sie tylko na chwilę, dolna rura w zasadzie cały czas ledwo ciepła, tylko w momencie otwarcia nagle wszystko robi sie parzące, do silnika wpada schłodzona woda z chłodnicy i obniża temperaturę o maks. kilka stopni.

    Ale za to szybko się autko nagrzewa, co ważne szczególnie zimą

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mam podobny problem ze swoim 1.8:

    Otóż wsiadlem dziś do autka, termometr pokazywał -12*C. W aucie nie działa mi ogrzewanie, a jak zrobiłem jakieś 5 kilometrów to silnik zaczynał się gotować (włączyła sie lampka ostrzegawcza o zbyt wysokiej temp. silnika) czyli chłodnica jak by przestała działać. A w aucie dalej leciało zimne powietrze, mimo że klimatronic był ustawiony na 29*C. Płyn w zbiorniku jest, sprawdzałem.

    Z tego co tu czytam, wnioskuję, że w moim przypadku również przyczyną będzie termostat? Czy może się myle?

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •