Strona 37 z 46 PierwszyPierwszy ... 273536373839 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 361 do 370 z 458

Temat: uszkodzony licznik

  1. #361

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie pamiętam dokładnie ale sprawdzę to w wolnej chwili. Akcja jest taka, że po podpięciu aku, program diagnostyczny nie widzi licznika do czasu aż ten się "w całości" nie załączy. Pisząc "w całości" mam tutaj na myśli wszystkie wskaźniki powracają do normalnej nominalnej pracy. Jakie wtyczki sprawdzić? Które bezpieczniki? Są jakieś bezpieczniki poza tymi koło kierownicy??

  2. #362
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ravers_19 Pokaż post
    Nie pamiętam dokładnie ale sprawdzę to w wolnej chwili. Akcja jest taka, że po podpięciu aku, program diagnostyczny nie widzi licznika do czasu aż ten się "w całości" nie załączy. Pisząc "w całości" mam tutaj na myśli wszystkie wskaźniki powracają do normalnej nominalnej pracy. Jakie wtyczki sprawdzić? Które bezpieczniki? Są jakieś bezpieczniki poza tymi koło kierownicy??
    Trzeba odpiąć wtyczke zasilającą czyli niebieską i sprawdzić miernikiem czy jest napięcie po przekręceniu kluczyka na pinach 1 i 30 oraz połączenie z masą na pinach 7, 9 i 31 do tego bezpiecznik od zestawu wskaźników i samodiagnozy.

  3. #363

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hmm a czy ten bezpiecznik znajduje się na tablicy bezpieczników z boku od kierowcy? Jeżeli chodzi o elektronikę nie powinno być problemu Jestem elektronikiem/programista w automotive Pytam z ciekawości co sprawdzić i gdzie te elementy się znajdują żeby nie rozkopywać połowy auta. Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

  4. #364
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Bezpiecznik nr. 11 i 12 w skrzynce bezpieczników od strony kierowcy.

  5. #365

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Co moze byc przyczyną resetującego sie zegara i małego licznika? Średnio co 3-5 dni resetuje się. Ustawiam godzinę i datę i po kilku dniach rano mam zresetowany licznik i zegar z datą. Wskaźniki paliwa i temperatury silnika dzialają poprawnie.

  6. #366
    mieto3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pafcioo Pokaż post
    Co moze byc przyczyną resetującego sie zegara i małego licznika? Średnio co 3-5 dni resetuje się. Ustawiam godzinę i datę i po kilku dniach rano mam zresetowany licznik i zegar z datą. Wskaźniki paliwa i temperatury silnika dzialają poprawnie.
    procek do wymiany
    auto-DIGITAL, elektronika samochodowa, naprawa kodowanie liczników, sterowników ABS ESP AIR-BAG SRS ECU DPF ... programowanie ochrona komponentu

  7. #367

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Gdzie można wymienić i jaki to koszt?

  8. #368
    mieto3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pafcioo Pokaż post
    Gdzie można wymienić i jaki to koszt?
    np u mnie
    koszt ok 200zł
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-06-16 o 12:41
    auto-DIGITAL, elektronika samochodowa, naprawa kodowanie liczników, sterowników ABS ESP AIR-BAG SRS ECU DPF ... programowanie ochrona komponentu

  9. #369

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPOLE
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam. Mam taki sam problem jak kolega revers_19. Musiałem odpiąć aku bo miałem do naprawy szczotki w rozruszniku. Po podpięciu Aku przestał działać licznik
    a mianowicie: nie pokazuje prędkości, obrotów, godziny,temperatury płynu chłodzącego, poziomu paliwa, temperatura zewnętrzna stoi na 0,0 stC. Zauważyłem również że lekko się żarzy stop na liczniku oraz słabo podświetla wyświetlacz na klimatroniku. Auto jeździ normalnie, tylko nie pokazuje opisanych parametrów. Pragnę dodać że sprawdziłem bezpieczniki koło lewych drzwi oraz na aku i wszystko OK. Moja Audi posiada licznik D16 008 8L0920900 takie posiada naklejki. licznik posiada mały wyświetlacz na środku ( ten działa- pokazuje otwarte drzwi itp.)
    Miał ktoś podobny przypadek- jak to naprawić ???????

  10. #370
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dlugi82 Pokaż post
    Witam. Mam taki sam problem jak kolega revers_19. Musiałem odpiąć aku bo miałem do naprawy szczotki w rozruszniku. Po podpięciu Aku przestał działać licznik
    a mianowicie: nie pokazuje prędkości, obrotów, godziny,temperatury płynu chłodzącego, poziomu paliwa, temperatura zewnętrzna stoi na 0,0 stC. Zauważyłem również że lekko się żarzy stop na liczniku oraz słabo podświetla wyświetlacz na klimatroniku. Auto jeździ normalnie, tylko nie pokazuje opisanych parametrów. Pragnę dodać że sprawdziłem bezpieczniki koło lewych drzwi oraz na aku i wszystko OK. Moja Audi posiada licznik D16 008 8L0920900 takie posiada naklejki. licznik posiada mały wyświetlacz na środku ( ten działa- pokazuje otwarte drzwi itp.)
    Miał ktoś podobny przypadek- jak to naprawić ???????
    Wymienić licznik na VDO 8L0 920...... Poczytaj na forum jest wszystko opisane.

Strona 37 z 46 PierwszyPierwszy ... 273536373839 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •