Strona 30 z 46 PierwszyPierwszy ... 20282930313240 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 291 do 300 z 458

Temat: uszkodzony licznik

  1. #291
    Judas11's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    malin87 Podaj info gdzie oddawałeś, może być na PW.







    nie cytuje sie posta pod postem, bo nie ma takiej potrzeby, zasada jest taka sama na wszystkich forach
    odpowiada sie stosując cytowanie selektywne lub podaje nick autora posta/forum później waży tony
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-02-16 o 14:25

  2. #292

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice tarnowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam, po dłuższej nie obecności tutaj na forum powracam z moim licznikiem a mianowicie dowiedziałem się że procesor w moim liczniku został wymieniony nawet po wyjęciu zegarów i zobaczeniu do środka widać na tym procesorze biała nalepka bez oznaczeń procesora (chyba fabryczny procesor ma oznaczenie i nazwę firmy procesora). Problem jest taki od że od listopada do teraz czyli marca nie pokazywał się błąd ze skazówką wychyloną od temperatury a od paliwa jest wychylona non stop o 1/4 gdy jest 0 paliwa gdy robiłem test zegarów to fakt od temperatury pokazał się 90 stopni a od paliwa powyżej połowy pozostałe wskazówki bez zmian wychylenia. tak jak na testach jest tam to pokazane. Słyszałem o zimnych lutach czy to może być to czy procesor byłby drugi raz wadliwy po wymianie. Aha zapomniałem dodać że gdy jest temperatura np. 25 st to wskazówka temperatury nie trzyma 90 st tylko 110 lub na skraju pokazywania się komunikatu o braku cieczy w zbiorniku. licznik w aucie to pół fis po liftowe audi a3 8l z 2000/2001 r.

  3. #293
    malin87's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    to raczej nie procesor a silniczki wskazówek, jak przypali się procesor zazwyczaj siada wszystko, podświetlenie, nabijanie km itd. W twoim przypadku pomoże zwykła kalibracja silniczków, u mechanika trwa to 15 min lub wymiana na nowe silniczki, samemu można to zrobić w Jeagerze się wypina stary wpina nowy.

  4. #294

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice tarnowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Podasz mi jak to zrobić za pomocą vaga. Kiedyś próbowałem robić za pomocą vaga wszedlem w licznik lub instrumental kanał bodajże 17 i tam było kalibracja wskaźnika paliwa tak coś mi się przypomina ale nie pamiętam dokładnie. Gdybyś mógł opisać cały proces do jakiej zakładki wchodzisz w vagu pod który kanał itp. lub jakbyś podesłał link tam gdzie to jest opisane. Z góry dzięki za odpowiedź.


    A tak na marginesie czy od przd liftowego licznika podejdą siliczki do poliftowego licznika.

  5. #295
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Lepiej nie kombinuj w jaegerze z wymianą silniczków bo i tak za jakiś czas się popsują. Te liczniki mają wady fabryczne i naprawianie ich jest nieopłacalne. Zmień licznik na polift VDO a przy okazji pełnego FIS-a możesz dołożyć i tempomat.

  6. #296

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice tarnowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Zmień licznik na polift VDO a przy okazji pełnego FIS-a możesz dołożyć i tempomat.
    tak właśnie myślełem miałem za 250 zł do kupienia anglika tylko problem był taki że kabli mi gościu nie chciał dać bo powiedział że jemu się nie chce wszystkich kabli wyciagać tylko może mi dać te kostki co idą do tego licznika a kable to muszę na własną reke zrobić a nie wiem jak zrobić te kable. Z tempomatem to mi mechanik powiedział że u mnie jest gaz na lince i że jakbym chciał dołożyć tempomat to musiałbym zmienić na elektyczny czujnik dodawania gazu. a tak na marginesie czy bez tej szarej kostki na środku licznika można go podpiąć i czy będą zegary chodziły. A powiedzcie mi ile za taką operacje wymiany licznika elektromechanicy biorą.

    nawet teraz przeglądam allegro i znalazłem taki licznik
    http://allegro.pl/licznik-zegary-fis...050688515.html
    z anglika piszę vdo
    a ta szara wtyczka to co ona czyta np. ilość przejechania km na paliwie chwilowe spalanie czy coś innego.
    Ostatnio edytowany przez jaca121212 - 13-03-16 o 10:17

  7. #297
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Do jaca121212
    Będą Ci chodzić bez szarej kostki ale FIS nie będzie działał w pełni i będzie Ci piszczał na żółto m.in. przepalona żarówka, zużyte klocki, brak płynu do spryskiwaczy.
    Montowałem FIS-a u siebie sam i dorabiałem kostkę ostatnio. Nie jest to bardzo skomplikowane. Sam byś to ogarnął.
    Ta szara kostka nic nie czyta tylko jest od sterowania FIS-em i NAVI do tego zbiera też sygnały z dodatkowych czujników o których wspomniałem na początku posta. W funkcji FIS masz możliwość podglądania spalania średniego, chwilowego, zasięgu i czasu jazdy od momentu uruchomienia silnika.
    Do tego z tej kostki wyprowadza się CAN-y (+) i (-) do ori radia i dzięki temu masz RDS na FIS.
    Ostatnio edytowany przez renegat207 - 14-03-16 o 16:30

  8. #298
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LucyFair Pokaż post
    Panowie, zepsul mi sie licznik jaegera w 1,8 agn 96rok. Czy ten bedzie ok? http://allegro.pl/licznik-benzyna-au...&aid=20493318&
    Dobra dobra ale w AGN z 96r nie było Jagera tylko VDO. Jagery wychodziły tylko w poliftach...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jaca121212 Pokaż post
    Z tempomatem to mi mechanik powiedział że u mnie jest gaz na lince i że jakbym chciał dołożyć tempomat to musiałbym zmienić na elektyczny czujnik dodawania gazu
    Dokładnie należy wymienić przepustnice ze zwykłej na obsługującą tempomat też na lince (w A3 nie spotykana ale już w Skodzie Octavia dość często). Do tego dołożyć manetkę i wiązki.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jaca121212 Pokaż post
    A tak na marginesie czy od przd liftowego licznika podejdą siliczki do poliftowego licznika.
    Nie są zamienne.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jaca121212 Pokaż post
    czy procesor byłby drugi raz wadliwy po wymianie
    Wadliwe są zarówno te fabrycznie montowane jak i te sprzedawane na wymianę dlatego mało jest elektroników którzy podejmują się wymiany.
    Ostatnio edytowany przez strikerbest - 15-03-16 o 10:47

  9. #299
    mieto3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    "Dobra dobra ale w AGN z 96r nie było Jagera tylko VDO. Jagery wychodziły tylko w poliftach."

    A tu sie Michale nie zgodze z toba w 100%
    Bo skoro koledze padly zegary w tym roczniku to pewnie ma UKNSI , oczywiscie jagery od 99 roku dopiero i byly juz w przedliftach.
    auto-DIGITAL, elektronika samochodowa, naprawa kodowanie liczników, sterowników ABS ESP AIR-BAG SRS ECU DPF ... programowanie ochrona komponentu

  10. #300
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mieto3 Pokaż post
    to pewnie ma UKNSI
    Daniel masz na myśli pewnie takiego cudaka:
    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0980.jpg 
Views:	171 
Size:	84.6 KB 
ID:	14737Click image for larger version. 

Name:	DSC_0982.jpg 
Views:	239 
Size:	119.7 KB 
ID:	14736
    Leży u mnie w szafie i nie wiem co to takiego

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mieto3 Pokaż post
    jagery od 99 roku dopiero i byly juz w przedliftach
    Masz rację co do tego. To już w zasadzie były takie przejściówki 99/00.

Strona 30 z 46 PierwszyPierwszy ... 20282930313240 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •