Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 55

Temat: Kontrolka płynu chłodniczego

  1. #21

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Atzy
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Mi też piszczał. Nie zawsze tylko co któreś odpalenie. Wczoraj ruszyłem do Poznania i 10km za swoją norą silnik zaczął się grzać jak oszalały. Woda po odkręceniu wystrzeliwała dosłownie ze zbiorniczka. Doczłapałem się spowrotem na bazę no i po wstępnych oględzinach winny jest termostat bo się nie otwiera. Czekam własnie na część.

  2. #22
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    belkins masz racje jeśli chodzi o wyciek płynu przy pompie, miałem tak samo jak i wszyscy, po wymianie pompy nie musiałem już nic dolewać, z resztą przecieki w pompie każdej pompie to norma, a druga przyczyna to lekko uchylony termostat i płyn przepływał sobie dalej dopiero po osiągnięciu temperatury wszytko wracało do normy, także uważam że nie jest to wada serii tylko słaby punkt samochodu, osobiście uważam że pompa jest lipna bo wirnik jest plastikowy i albo lubi się wypłukać albo rozlecieć na pół a przy okazji i rozrząd trzeba zrobić, także uważam to za słaby punkt tych samochodów a czujnik to zwykłe dwa kawałki drutu, skoro nie są zanurzone to układ jest otwarty i kontrolka się świeci, temperatura podskoczy a tym samych płynu trochę przybędzie i jest wszystko ok

  3. #23

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    na śląsku
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    nie wymieniałem pompy, tylko dolałem płynu (pod granicę "max") tymczasem i kontrolka nie zapala się (sygnału dźwiękowego też nie ma), więc wiesz jako to
    Jeździł kiedyś samochodem marki Rover, teraz z niego jest tylko Pozer...

  4. #24
    ADIwlkp's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pyrlandia
    Auto
    Impreza WRX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    mi zapiszczala ta kontrolka podczas hamowania :/
    jak juz dojezdzalem do krzyzowki, zahamowalem i zapiszczala 3 razy, a silnik byl cieply, mam nadzieje ze to byl przypadek
    sprawdzilem wode i wszystko jest ok
    Chcesz sprawdzić swój kosztorys z OC sprawcy czy nie został zaniżony przez TU? kontakt w linku poniżej
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...25#post1267825







  5. #25
    batonki's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi (Nissan Patrol GR Y60)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Miałem ten sam problem przy niskiej temperaturze. sprawa może być prosta. u mnie po prostu spadł poziom płynu chłodzącego i na zimnym silniku kiedy jego objętość jest mniejsza spadł poniżej minimum, kontrolka się zaświeciła i piszczał. trzeba dolać płynu (G12 najlepiej) pod kreskę maximum na zimnym silniku - przy ciepłym płyn zwiększa swoją objętość i wszystko będzie w porządku (nad kreską max jest jeszcze sporo miejsca do wypełnienia kiedy płyn się rozgrzeje)

  6. #26

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    A3 1.6 1997
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Kontrolka płynu chłodniczego

    Witam!
    Wczoraj wrocilem z trasy. Lacznie przez dwa dni zrobilem 800 km
    Dzis rano po odpaleniu auta (AUDI a3 , 1997 r 1,6 benzyna)
    Zaczela migac kontrolka (taki kluczyk zanurzony w wodzie) jak mi sie wydaje chodzi o plyn chlodniczy.
    Odpalilem auto. Przejechalem pare km do pracy, silnik rozgrzal sie do 90 stopni. Pod praca postawilem auto i chcialem zobaczyc, czy sie wentylator zalacza...
    Przez 5 minut auto pracowalo, temperatura oleju utrzymywala sie na poziomie 90 stopni, ale zauwazylem lekkie parowanie wody z kabla doprowadzajacego cos do chlodnicy.
    Przepraszam za moj opis, ale na autach sie niestety nie znam. Mam nadzieje,ze nikogo to nie wyprowadzi z rownowagi hehe
    W poniedzialek umowilem sie do mechanika na wymiane rozrzadu. Czytalem, ze kontrolka ta moze symbolizowac utrate plynu lub powazne uszkodzenei silnika.
    Czy jest mozliwe,ze powstaala jakas nieszczelnosc i plyn wycieka? Sprawdzajac jego stan - jest na minimum.
    Pytanie co robic? Skoro paruje to chyba jest nieszczelny uklad?



    Druga sprawa dotyczy kontrolki AIR BAGU.
    W trasie wpadlem w dziure i zapalila sie kontrola poduchy. Nie chce do teraz zniknac. Z tego co udalo mi sie wyczytac to z airabagiem niby tak jest,ze jak raz wyskoczy to trzeba go zdjac kaputerem. Chcialbym sie dowiedziec, czy znajomy elektryk, ktory ma komputer do audi i czasami mi ja podlacza moglby mi zdjac ten blad z kontrolki i jezeli znowu sie nie zaswieci to jest ok? A jezeli zdejmie i wyskoczy to znaczy,ze cos z poduchami jednak jest nie tak?


    Dziekuje za pomoc!
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 11-10-15 o 13:08

  7. #27
    Cyc's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Siemiatycze
    Auto
    Czarny :]
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Co do kontrolki plynu chlodniczego to najlepiej dolej ten plyn chlodniczy. Zajedz do mechanika i niech Ci sprawdzi czy nigdzie nie wycieka, moze jest gdzies nieszczelny...
    Dodano:
    Co AirBagow to mozliwe ze uszkodzil sie jakis czujnik, sprawdz pod VAGiem a jesli to nie pomoze to raczej serwis
    Ostatnio edytowany przez Cyc - 10-10-08 o 15:30 Powód: Automatyczne łączenie postów
    "- Dobrze jeździsz ?
    - Nie, ale szybko..."

  8. #28
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    koledzy dosyc czesto opisywali rozlanczanie sie air bagow w fotelach nie wiem czy masz moze wtyczka sie poluzowala a jak masz mozliwosc sprawdzenia vagiem to zrob to.
    a co do plynu to nieszczelnosc widac jak silnik jest zimy odwrotnie niz olej sie zachowuje nie masz jakiejs kaluzy plynu pod autem rano?jak olega nizej pisal moze wystarczy dolac plynu i bedzie po sprawie bo jak powazna usterka silnika by byla to auto albo byloby slabe albo zahcowywalo sie w podejrzany sposob
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #29
    Szak-All's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Coś wspominałeś o wymianie rozrządu, jeśli masz już „wiekową” pompę wody to może być przyczyną ubytków płynu chłodniczego. Koniecznie wymień ją przy zmianie rozrządu. Jeśli miałeś niewielki ubytek po otwarciu i zamknięciu na jakiś czas kontrolka powinna zgasną. Następna sprawa, płyn ma wyższą temperaturę wżenia niż woda, więc jeśli woda paruje przy około 100C to jaką ty miałeś temperaturę w układzie chłodzenia że płyn parował?  Dodam że temperatura płynu wskazywana na liczniku mierzona jest w bloku silnika. Rada - zmień rozrząd jeśli na to czas razem z pompą wody i obserwuj co będzie działo się dalej.
    "Imagination is more important than knowledge"

    Albert Einstein

  10. #30
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Podepnę się pod temat.
    Zimno się zrobiło, temp poniżej 0, wczoraj wsiadam, przekręcam kluczyk w stacyjce - chce odpalić, wywala kontrolkę płynu chłodniczego i piska 3x.
    zapaliłem i po chwili zgasła. sprawdzilem poziom płynu, jest ok, płyn ma 3 mies, oryginał g12. nie zauważyłem żeby płynu ubywało czy coś. dziś wsiadam do auta i to samo. kontrolka się zapala i piszczy 3x, po minucie gdzieś gaśnie.
    Mial ktoś kiedyś coś takiego? co to moze byc?
    Dodam, ze temp pokazuje mi dobrze, termostat, pompa wody i plyn wymienione 2 mies temu.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •