Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 46

Temat: ASR jak sprawdzic czy moje A3 go posiada??

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tymbark
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny ASR jak sprawdzić czy moje A3 go posiada??

    Witam prosze powiedzcie mi czy jeśli przy przekręcaniu kluczyka nie pojawia mi się oznaczanie ASR(tak jak to ma miejsce z ABS) oznacza to ze go nie posiadam?? To samo pytanie kieruje o system ESP??
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 13-02-16 o 19:29

  2. #2
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ja nie posiadam ASR więc Ci nie powiem ale mam ESP i jak przeręcam kluczyk ta na tarczy obrotomierza podświetla się napis ESP ( analogicznie jak ABS tylko on jest na taczy prędkościomierza )

  3. #3
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    a nie masz zadnego napisu na przyciskach nad radiem (tymi po lewej lub po prawej od przycisku awaryjnych)?? Tam jeden z nich powinien byc podpisany ASR lub ESP. Ja w wersji po lifcie mam ESP ale na licznikach zapala mi sie zolty trojkacik z zaokraglona strzaleczka. Najlepiej sprawdzic podpinajac kompa. Po podpieciu wybrac sterownik "Hamulce" i tam wyswietli Ci sie czy masz ASR czy ESP.

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ZILLION
    a nie masz zadnego napisu na przyciskach nad radiem (tymi po lewej lub po prawej od przycisku awaryjnych)?? Tam jeden z nich powinien byc podpisany ASR lub ESP. Ja w wersji po lifcie mam ESP ale na licznikach zapala mi sie zolty trojkacik z zaokraglona strzaleczka. Najlepiej sprawdzic podpinajac kompa. Po podpieciu wybrac sterownik "Hamulce" i tam wyswietli Ci sie czy masz ASR czy ESP.
    Jesli masz ASR to pojawi ci sie na desce zolty znak hamulcy(trojkacik) z ogragla strzalka i powinienes nad radiem tak jak kolega napisal powinien byc przycisk! jak nie to nie ma chyba ze auto po dzwonie i deske masz inna!!! Bo ja spotkalem sie z S3 gdzie miala w posufitce otwieranie szyberdachu a szyberdachu nima!!!!!
    A3/S3 - nic dodać, nic ująć...

  5. #5
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Najlepsza metoda to :
    -wciskasz jedynke
    -dajesz 3500 obr
    -energiczie puszczasz sprzęgło i gaz do dechy

    jak zacznie mrugać ten trójkącik a auto nie będzie palić gumy(zostanie wyhamowane) to znaczy ,ze masz działający asr nie zależnie od tego z czego poskładali autko

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skapol
    Najlepsza metoda to :
    -wciskasz jedynke
    -dajesz 3500 obr
    -energiczie puszczasz sprzęgło i gaz do dechy

    jak zacznie mrugać ten trójkącik a auto nie będzie palić gumy(zostanie wyhamowane) to znaczy ,ze masz działający asr nie zależnie od tego z czego poskładali autko
    niezla metoda)) ale tez sluszna hehe!!!
    A3/S3 - nic dodać, nic ująć...

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeziny
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam. Czytam tu ten temat i mam takie pytanko. Mam audi z 1996 roiku silnik 1.8. Chodzi o to ze nie wiem czy mam ASR czy tam ESP. Objawy sa takie ze jak chce spalic kapcia daje 4.0 tys puszczam sprzeglo a tu mi przerywa tak jak by sie zas zalaczalo. Druga zecz tak jak wchodze w zakret to mam wrazenie jak by kazde kolo jakos dziwnie hamowalo, jak by sie cos zalaczalo. Nie mam zadnego przycisku obok awaryjnych ani zaden trojkocik mi sie nie zapala na zegarach. I teraz tak co to moze byc? gdzie ten trojkacik sie znajduje mniej wecej na zegarze(moze byc zarowka spalona)?
    Dodano:
    Czy moze to ASR ?? Jest jakaz kontrolka od ASR odzielna na zegarze czy ona podchodzi pod kontrolke od ABS-u??
    Ostatnio edytowany przez dabek123 - 11-02-09 o 22:41 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #8
    thomi's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tomaszów Maz
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dabek123 Pokaż post
    gdzie ten trojkacik sie znajduje mniej wecej na zegarze(moze byc zarowka spalona)?

    kontrolka od ASR'u i ESP jest ta sama
    Ostatnio edytowany przez thomi - 11-02-09 o 23:15

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieliczka
    Auto
    Audi 02"
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dabek123 Pokaż post
    Czy może to ASR ?? Jest jakaz kontrolka od ASR odzielna na zegarze czy ona podchodzi pod kontrolkę od ABS-u??
    jest kontrolka na zegarze obrotomierza w środkowej części <w wypadku ASR> i kiedy kola wpadają w poślizg to ta kontrolka mruga jest to taki trójkąt otoczony strzałką. choć nie wiem czy w tym roczniku już coś takiego montowali.

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeziny
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Troche poczytalem, poszukalem i znalazlem wiec wedlug tego co jest w bagazniku chodzi mi o kody to po kodzie (1AH) jest ze mam ASR/ABS. Wiec mam ASR i do tego asr-a musi sie ten trojkacik palic?? czy tam mozna zaroweczke sprawdzic wymienic?? Aha a tak po za tematem to jak sprawdzic czy mam poduszki w siedzeniach?? Fotele mam czarne w kwadraciki niebieski kubly orginal. Znajomy mi mowil ze jak by byly to musi pisac na nich AIRBAG. Przegladalem na allegro oferty aut i foteli to wychodzi na to ze ludzie pisza ze sa a wcale oznaczenia nie ma. Jest na to jakis kod? I jeszcze jedno pytanko czy spryskiwacz tylnej szyby bierze wode z przednich spryskiwaczy czy moze ma oddzielny zbiorniczek ztylu??

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •