Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokazane rezultaty 141 do 145 z 145

Temat: Schemat podłączenia radia - na przykładzie Alpine

  1. #141
    .RadziU.'s Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A4 B5 Avant Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    I ja tak właśnie mam zrobione i jest spoko, mnie się nie chciało grzebać
    Z tą różnicą, że u mnie było +12 na stacyjce ale jak tylko wpinałem kostkę w radio to spadało do 3V, czego do tej pory nie rozumiem.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
    A4 B5 '00 Quattro 1.8T 150KM+ [klik] < E61 530d '04 | Stage_1 261KM < A3 8L '02 1.9TDI | 101KM [klik]

  2. #142

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam. Podepnę się pod temat z moim pytaniem.

    Nabyłęm a3 z niedziałającym sobwooferem (tylne głośniki grają). Sprawdziłem wczoraj głośnik sobwoofera poza samochochodem i gra. Wyyciągnąłem wiec radio (nieoryginalne Alpine) i mam tam niepodpiętą kostkę:



    Są też puszczone kable od wzmacniacza który wymontował poprzedni właściciel.
    Moje pytanie jest następujące gdzie znajde kable od sobwoofera? Czy znajdują się one w tej niepodpiętej kostce?
    Zależałoby mi żeby sub grał bo w tej chwili efekt jest bardzo mizerny

    Edyta:
    Pogrzebałem dzisaj troche przy instalacji radia i wygąda to następująco: doszedłem do wniosku że ta wisząca kostka jest od tylnych głośników i suba. A tylne głośniki grają dlatego, że poprzedni właściciel podłączył je na nieoryginalnych kablach, poprostu pociągnął od nich nową wiązkę, do tego są też dołożone kable od wzmacniacza który wyciągnał przed sprzedażą. Tak więc ta wisząca kostka jest oryginalna tylko że kable idące z niej do tylnych głośników są przy nich odpięte i zastąpione samoróbką.
    Sprawdziłem napięcie w tej kostce i dwa wyjśćia w których było - odpowiednio kabel biało czarny i dwa wpięte w jedno miejsce czerwone z czymś jak dobrze pamiętam, próbowałem podpiąć pod wejśćie w radiu gdzie był podpięty wzmacniacz i dalej nie gra.
    Teraz moje pytanie co robie nie tak? czy jest jakiś sposób żeby to obejść? dodam, że radio ma jedno wejśćie na kostke. Czy da się to jakoś podpiąć, czy będe musiał kupić oryginalne radio żeby grało w aucie wszystko?
    Byłbym wdzięczny za odpowiedź i wskazanie jakiejś drogi rozwiązania problemu, bo na ten moment pomysły mi się skończyły poza kupnem ori radia, czego wolałbym uniknąć bo to mi pasuje

    Z góry dzięki za ewentualne zainteresowanie się tematem, napewno postaram się jakoś odwdzięczyć.
    Od razu napiszę, że nigdy nie miałem styczności z elektyką w samochodzie, stąd moja niewiedza i brak stosownych nazw i oznaczeń.
    Ostatnio edytowany przez mateusz_22 - 17-09-14 o 03:28

  3. #143

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Pobijam.
    Pomoże ktoś czy szukać pomocy gdzieś indziej?

  4. #144

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny

    Może mój post ci jakoś pomoże
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...light=glosniki

  5. #145

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Nowe radio brak zasilania pod kluczyk

    Witam posiadam w moim aucie oryginalne radio które chcę zamienić na nowe Pioneer MVH-190UB (chodzi mi głównie o muzykę z USB). Wypinam radio z wtyczki samochodowej i co widzę ? w kostce zasilającej jest 3 kable
    8 pin masa
    7 pin stałe +12V
    6 podświetlenie szaro niebieski ( z tego co sie orientuje)
    z auta nie wychodzi przewód który po przekręceniu kluczyka miałby napięcie
    Do nowego radia potrzebuję 2 przewodów z 12V, próbowałem zmostkować żółty z czerwonym zmierzyłem i na wyłączonym radiu pobiera prąd. Co mam zrobić?

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •