Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 28

Temat: źle odpala na ciepłym? jest metoda...

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny źle odpala na ciepłym? jest metoda...

    AUDI A3 1.9 TDI AHF 110KM

    witam
    uda?o mi si? upora? z d?ugim kr?ceniem kiedy silnik jest rozgrzany,
    koszt: od 100 do 140 z? w zale?no?ci czy robot? wykonamy sami czy pomo?e nam jaki? elektryk

    1. kupujemy u pana http://allegro.pl/show_user.php?uid=1851294 sterownik (zdj?cie nr 1)
    2. no i montujemy, czerwony kabel pod pr?d, ale do takiego kabelka gdzie pojawia si? pr?d po przekr?ceniu kluczyka (u mnie pad?o na zaworek n75 dok?adnie na ???to czarny kabel)(zdj?cie nr 2)
    3. czarny pod mas? czyli pod blach?, za n75 jest ?rubka tak?e tam dokr?camy czarny (zdj?cie nr 3)
    4. pozosta?y nam 2 niebieskie kabelki szukamy kabla od czujnika temperatury (s? 4 kolorowe kabelki, rozcinamy niebiesko ???ty) i do jednego ko?ca jeden niebieski, a do drugiego ko?ca drugi niebieski (po??czenie szeregowe)(zdj?cie nr 4)
    5. dostarczone urz?dzenie w kszta?cie kostki posiada 2 cycki, robimy dziurki aby m?c prze?ozy? opaski, no i mocujemy kostk? do rury od powietrza
    6. efekt ko?cowy (zdj?cie nr 5)

    schemat pod??czenia:
    1. kabelek czerwony pod pr?d ale pod taki gdzie pojawia si? po przekr?ceniu kluczyka (do??czy? do przewodu wchodz?cego na 47 pin sterownika
    2. kabelek czarny (masa) do??czy? do przewodu wchodz?cego na pin 1 lub 27 sterownika
    3. dwa kabelki niebieskie szeregowo pod pin 54 sterownika (czyli kabel kt?ry wchodzi do pina 54 rozcinamy i w jeden koniec jeden niebieski, a w drugi koniec 2 niebieski)


    nie wiem dok?adnie jak to dzia?a, nie chce wiedzie? prawdopodobie sterownik oszukuje komputer, m?wi ?e silnik jest zimny i podaje wi?ksz? dawke paliwa, przy rozruchu

    w marcu by?em w komornikach pod poznaniem u mistrz?w silnika dizla, to kole? m?wi? ?e wie o co chodzi i jest mi w stanie to naprawi? za 1000 z?, w?a?nie oszukuj?c komputer, podzi?kowa?em uzna?em ze samoch?d odpalam tylko jak jest zimny rano do pracy i po o?miu godzinach postoju r?wnie? jak jest zimny, ale nied?ugo a3 przejdzie w r?ce mojej siostry dlatego "naprawi?em" usterk? no bo to troch? frustruj?ce jak stoi si? na parkingu ludzie patrz?, a silnik kr?ci 10 sekund w AUDI zupe?nie jak w starym maluszku aaa pozostaje wierny marce z tym ?e troszk? wi?kszy a6 1.9tdi

    rezultat jest taki ?e oboj?tnie czy jest zimny czy ciep?y, przy w??czonych ?wiat?ach, radiu i klimatyzacji, pali na dotyk, wr?cz musz? si? nauczy? od nowa jak odpala? samoch?d,
    film -> http://kubicaaa.wrzuta.pl/film/yKKGaZwQWS/mov09713
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	1.JPG 
Views:	290 
Size:	88.3 KB 
ID:	1995   Click image for larger version. 

Name:	2.JPG 
Views:	279 
Size:	79.9 KB 
ID:	1996   Click image for larger version. 

Name:	3.JPG 
Views:	224 
Size:	74.2 KB 
ID:	2000   Click image for larger version. 

Name:	4.JPG 
Views:	286 
Size:	80.7 KB 
ID:	2001   Click image for larger version. 

Name:	5.JPG 
Views:	330 
Size:	99.3 KB 
ID:	2002  
    Ostatnio edytowany przez DrBrodsky - 10-02-09 o 22:16

  2. #2
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Za 1000 zloty Pan skorygowa by dawke paliwa przy cieplym silniku a nie naprawil usterke w postaci zuzytej pompy.

    Sposób znany dawno temu z BMW i OPLA.

    Pozdrawiam

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  3. #3
    ponton's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie, DLU
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Hm no nie wiem... Czy to nie jest podobne do BOXa w przypadku chipów... Ale 1000 zł za taką naprawę to gruuuuba przesada. Jak byłem na chipie w jetroniku we Wro to poprawili mi odpalanie na ciepłym "przy okazji", więc nie sądzę żeby to była jakaś filozofia... Wcześniej kręciłem jakieś 1,5 sek, teraz na dotyk
    http://a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic3245_6.gif

  4. #4
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    ponton, czynności przy poprawie map i przy czipie są identyczne ( w starszych sterownikach wylutowanie EPROMow przeprogramowanie i wlutowanie od nowa , w poliftowych programowanie przez gniazdo diagnostyczne) , więc tunerzy nie chcą zbytnio opuscic z ceny jeśli to mają być "tylko" mapy , bo dla nich to ta sama robota.

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Pnowie zmiana map w diagtroniku kosztuje 400 także nie wiem co on chciał za 1000 robić może chipa ?. Nie wiem kolego czy w ten sposób coś się nie zwali. Czy podczas jazdy nie będzie Ci podawał dużo większej dawki co się wiąże ze spalaniem.

  6. #6
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lawina Pokaż post
    Pnowie zmiana map w diagtroniku kosztuje 400 także nie wiem co on chciał za 1000 robić może chipa ?. Nie wiem kolego czy w ten sposób coś się nie zwali. Czy podczas jazdy nie będzie Ci podawał dużo większej dawki co się wiąże ze spalaniem.
    To jeszcze kolego sam sobie wylutuj procesor i go zaprogramuj , bo nie wierzę że za 400 PLN w diagtroniku Ci to zrobią.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    ODPOWIADAM !!!

    PRZY PODŁĄCZENIEU KOMPUTERA na odpalonym silniku, temperatura rośnie, kiedy jest nagrzany to wskazuje 90 stopni i więcej, także opcja że sterownik oszukuje komputer cały czas i przekazuje fałszywą temperaturę 0 stopni jest nieprawdziwa, tymbardziej że spalanie mam na tym samym poziomie, a w prędkości nie odczułem różnicy

  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez e-mako Pokaż post
    To jeszcze kolego sam sobie wylutuj procesor i go zaprogramuj , bo nie wierzę że za 400 PLN w diagtroniku Ci to zrobią.
    kolego wylutowali mi i zmienili mapy właśnie za 400 plnów chyba wiem ile płaciłem proszę Cię
    Ostatnio edytowany przez Coolfon - 24-10-08 o 23:09

  9. #9
    zbyszko's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam tą samą przypadłość – tzn. na zimnym odpala na dotyk, na ciepłym kręci kilka sekund. Sporo czasu spędziłem na forum szukając przyczyny i niestety, każdy ma inne zdanie na ten temat, więc nadal nie wiem co to dokładnie. Wczoraj byłem u mechanika na przeglądzie i przy okazji spytałem go o to – stwierdził że to zużycie pompy, co przy takim roczniku jest już normalne. Pompa jest rozszczelniona i musi dłużej pompować zanim uzyska odpowiednie ciśnienie. Koszt regeneracji wycenił na ok. 2000zł, więc stwierdził że nie warto się w to bawić, póki nie jest to aż tak uporczywe. Myślałem ze to raczej te złe ustawienie map wtrysku. Czy ktoś jest w stanie napisać mi jedną pewną przyczynę?

  10. #10
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    No to teraz widzisz ile przeplaciles

    Tez uzadzenie dziaa na zasadzie takij jak odpinanie reczne czujnika temperatury silnika, oszukuje komputer ze silnik jest zimny podczas rozruchu i wtedy daje maksymalna dawke paliwa.

    Przetestowane w paru samochodach i sprawdzone vagiem przed zamontowaniem i po zamontowaniu. Parametry pracy silnika takie same.

    Od tego faceta na allegro kupilo to jakies 1000 osub i nikt nie nazeka.

    Pozdrawiam

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •