Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 57

Temat: 2.0TDI BKD ciężko odpalić jak ciepły

  1. #31

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Problem odpalania na ciepłym jest i u mnie. Póki co mam rozrusznik w regeneracji. Zobaczymy czy pomoże.
    Znalazłem ciekawy wątek http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=23568
    Wg. niego przyczyną złego odpalania na ciepłym jest walnięty czujnik położenia wału korbowego (chyba).
    Z tym że VCDS nie pokazuje mi błędów. Miał ktoś coś doczynienia z tym czujnikiem?

  2. #32
    r_M's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żuromin/Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Również przerabiałem ten problem tylko, że w 8L AHF. U każdego mechanika ta sama śpiewka, a to rozrusznik a pompa a to akumulator Rozwiązanie jednak jest bardzo proste i wymaga zmiany map startowych. Problem rozwiązany raz na zawsze. Znam ziomka który ogarnia takie rzeczy za grosze Jeżeli ktoś chce kontakt do niego walcie na priv. Ziomek siedzi praktycznie caly czas w Warszawie i ogrania też chip tuningi. Z czystym sumieniem mogę go polecić z pewnością skóry z was nie zedrze Nie raz miałem stycznośc z furami robionymi przez niego i wszystkie chodzą jak złoto ;D Ogarnia nie tylko seryjne fury i robi takie rzeczy których nie ogarniały nawet znane na tym forum firmy
    A3 1.9 TDI

  3. #33

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez r_M Pokaż post
    Również przerabiałem ten problem tylko, że w 8L AHF. U każdego mechanika ta sama śpiewka, a to rozrusznik a pompa a to akumulator Rozwiązanie jednak jest bardzo proste i wymaga zmiany map startowych. Problem rozwiązany raz na zawsze. Znam ziomka który ogarnia takie rzeczy za grosze Jeżeli ktoś chce kontakt do niego walcie na priv. Ziomek siedzi praktycznie caly czas w Warszawie i ogrania też chip tuningi. Z czystym sumieniem mogę go polecić z pewnością skóry z was nie zedrze Nie raz miałem stycznośc z furami robionymi przez niego i wszystkie chodzą jak złoto ;D Ogarnia nie tylko seryjne fury i robi takie rzeczy których nie ogarniały nawet znane na tym forum firmy
    No wiem, że mapy pomogą. Ale czemu z biegiem czasu samochód pali gorzej? Mapy się nie starzeją . Przyczyna problemu pewnie leży gdzieś w mechanice.

  4. #34

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żuromin/Warszawa
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Na ciepłym silniku, dla niskich obrotów jest obcięta dawka paliwa. Wystarczy, że rozrusznik jest nie pierwszej świeżości, akumulator nie ma już wystarczająco wysokiego prądu rozruchowego etc. i sytuacja wystąpi. Problem jest dość stary i dużo już na ten temat zostało napisane. Najprostszym/najtańszym rozwiązaniem jest korekta mapy startowej. Robiłem to w wielu przypadkach i zawsze pomagało.

  5. #35

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam.
    Mam podobny problem z odpalaniem. Z tym że wygląda następująco: na zimnym auto pali bardzo ładnie, na ciepłym trzeba dłużej kręcić aby odpaliło z tym że np ostatnio po trasie do poznania(ok.350km) i odczekaniu 2 godz. strasznie kopciło na biało. po powrocie i odczekaniu ok. 2 godz. sytuacja się powtarza. Dodam iż w ubiegłym roku był podobny problem gdy auto przejechało ok. 650km i na drugi dzień wcale nie odpaliło o własnych siłach. Dodam też że niestety ubywa płynu chłodzącego ze zbiorniczka, ale nie ma Go na pewno w oleju ponieważ Go nie przybywa ani nie staje się bardziej wodnisty. Mechanik mówi że to uszczelniacze wtrysków padły i po wymianie i ustawieniu dawek startowych będzie ok. Tylko co z płynem? Ma ktoś jakieś pomysły co dokładnie posprawdzać? Od czego zacząć? Auto będzie szło do sprzedania ale przecież nie sprzedam Go komuś w takim stanie.
    Proszę o pomoc.
    pozdrawiam

  6. #36
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #37

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Faktycznie muszę sprawdzić chłodniczkę. Zastanawiam się również nad głowicą, czy aby nie jest pęknięta... Z tym że płynu w oleju nie ma, odwrotnie również. Jest jakiś sposób aby ,,prześwietlić" i sprawdzić głowicę bez jej zdejmowania?

  8. #38

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    przerabiałem ten temat w tym roku we wrześniu i nie chcę Cie martwić, ale u mnie występowały takie same objawy jak u Ciebie i w wątku podanym przez kolegę PROSTO, niestety była to głowica. Pękła mi na 3-cim cylindrze, kupiłem nową firmy AMC a całkowity koszt wyniósł mnie blisko 3200zł. Głowicę sprawdzisz tylko jak ją zdejmiesz...oby w Twoim przypadku było inaczej.Pozdrawiam

  9. #39

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    No cóż, pojadę jutro do warsztatu żeby sprawdzili wszystko czy płyn się na pewno nie przedostaje do spalin ani oleju bądź odwrotnie i zobaczymy. Mam nadzieję że wystarczy zrobić chłodniczkę spalin

  10. #40

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowitz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBBB

    Domyślny

    Koledzy- mam problem jak w temacie. Kogo polecicie na śląsku/ Katowicach do zmiany mapy/ dawek rozruchowych ?

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •