Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 31

Temat: skrzypienie przy skrecaniu kierownicy

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RADOM
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny skrzypienie przy skrecaniu kierownicy

    Witam

    Tak jak w temacie słychac przy skrecaniu kierownicy skrzypienie. jest to odglos trzeszczacej gumy(nie jest to odgłos metaliczny) Dziwnym trafem objawy te nasilily sie po wizycie w warsztacie gdzie auto stalo na podnosniku. Odglos jakby dochoził z kolumny zawieszenia. Prosze o sugestie co to moze byc.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 14-12-15 o 13:37

  2. #2
    wnuczek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Góra Kalwaria
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    A ten dźwięk jest tylko przy skręcaniu, czy może ogólnie jadąc po nierównej nawierzchni?

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RADOM
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Odłos dochodzi tylko podczas skrecania.....

  4. #4
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja mam to samo, jak kręce nawet na postoju to słychać takie skrzypienie, piszczenie gumy. Słychać to głównie w środku.Ale nie doszedłem jeszcze co to może być. Więc podpinam się pod temat

  5. #5
    M.T.'s Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Powodów skrzypienia przy skręcaniu może być kilka, zużyte drążki kierownicze lub same końcówki drążków, albo coś w przekładni kierowniczej czy jak tam inni nazywają maglownicy, nieraz jest tylko tak że gdzieś tam pod jakąś uszczelkę dostanie się kurz i wystarczy wysłuchać skąd dochodzi skrzypienie i psiknąć tam jakimś smarem.

  6. #6
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    moze podjedz na stacje diagnostyczna diagnosta wykluczy lub potwierdzi zuzycie koncowke drazkow albo tulei gumowo-metalowych na wahaczach moze gumy stabilizatora sa zuzyte jest wiele przyczyn
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #7
    dudzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A5 B5 Avant 1.9 Tdi AJM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    moze podjedz na stacje diagnostyczna diagnosta wykluczy lub potwierdzi zuzycie koncowke drazkow albo tulei gumowo-metalowych na wahaczach moze gumy stabilizatora sa zuzyte jest wiele przyczyn
    Na 100% to nie są końcówki drążków, tuleje, gumy stabilizatora. Mam to samo byłem na diagnostyce na szarpakach i nic nie znaleźli. Powiedzieli mi że z zawieszeniem jest wszystko ok.
    "....Bo Liczą Się Ludzie A Nie Nazwa Klubu....."
    Spoty Opolskie(
    Opole) - Parking Marketu Karolinka (Electro World) godz 18.00 NIEDZIELA <<-Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2198726 - Moja Aukcje

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RADOM
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Mógłbym jechac na diagnostyke tyle ze byłem miesiac temu i wszystkie luzy były w "normie". Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego objawy te nasiliły się po wizycie w warsztacie gdzie naprawiano mi abs(była przerwa w obwodzie i abs "szalał" tj paliła sie lampka i blokowało mi koła). Tak jak pisałem auto stało dłuższy czas na podnośniku i zastanawiam sie że może przy opuszczaniu go coś się wyregulowało? Zanim pojechałem do warsztatu wszystko było ok.....
    Niedawno wymieniałem na seryjne sprężyny i może magik który mi to robił niestarannie mi je osadził? Odgłosy dochodzą właściwie jakby z kolumny zawieszenia tak jak pisałem. Dzis sprobuje to jeszcze raz osłuchac

  9. #9
    tommy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Alphen a/d Rijn
    Auto
    A6 4F
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Słuchj szefie.Skoro wymieniałes niedawno sprężyny to twoje 1.8T może miec tą smą przypadłość co i umnie w 1.8T.Mianowicie chodzi o zużyte łożyska które osadzone są na gorze sprężyn w macpersonie.Sam sie niezle naszukałem ale wkońcu doszłem że to te łozyska(a może lepiej nazwać je wiankami).W każdym razie problem pojawił sie po wykonanych pracach przy zawieszeniu(wymienione wszystkie gumy i tuleje oprucz tych łozysk bo niebyło ich w kąplecie).Jeżeli słychac zgrzyt podczas kręcenia kierą i trudno go zlokalizować ale dochodzi jakby z macpersona to stawiam na te łozyska.
    Sportback rulez

  10. #10
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dudzio Pokaż post
    Na 100% to nie są końcówki drążków, tuleje, gumy stabilizatora. Mam to samo byłem na diagnostyce na szarpakach i nic nie znaleźli. Powiedzieli mi że z zawieszeniem jest wszystko ok.
    nie zgadzam sie do konca u mnie walilo zawieszenie na diagnostyce bylem co tydzien i nic nie wykazywalo uszkodzona/zuzyta byla gumowo-metalowa tuleja na szarpakach nic nie wykazal bo zwrotnica jest osadzona na sworzniu kolistym i to na nim widac wiekszosc uszkodzen a nie na wahaczu a swoja droga ciezko jest zauwazyc czy owa guma jest uszkodzona z kanalu wiem z doswiadczenia
    Who I am? I am a the Champion.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •