Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718
Pokazane rezultaty 171 do 174 z 174

Temat: Zawór upustowy blow off

  1. #171

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lądek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Zawór DV EPMAN

    Witam wszystkich, potrzebuję porady w sprawie zaworu DV firmy EPMAN. W mojej seryjnej 1.8T AGU padł fabryczny zawór DV. Wymieniłem go na jakiegoś chińczyka za 50zł, który wytrzymał 2 miesiące i też padł.
    Teraz kupiłem zawór DV firmy EPMAN dokładnie taki jak w linku:https://allegro.pl/epman-zawor-upust...rs_rule_id=201

    I teraz pierwsze pytanie czy ten zawór zakładamy dokładnie w taki sam sposób jak oryginalny?
    I drugie pytanie, w trakcie jazdy w okolicy 3000obr pojawia sie dziwny dźwięk, który przypomina uciekające powietrze... NIE jest to świst jak przy padającej turbinie, ale kojarzy mi sie to z uciekającym powietrzem. Dźwięk pojawia sie różnie raz przy 2900obr a raz przy 3400obr ale zawsze w okolicy 3000obr i teraz pytanie, czy tak ma być? Czy ten zawór ma to do siebie, że taki dźwięk wydaje? Dodam jeszcze ze dzieje sie tak tylko w trakcie jazdy, na postoju moge zamknąć obrotomierz i tego dźwięku nie ma. Proszę o jakieś porady, opinie.

    P.S. Dźwięk ten pojawia sie dopiero po zamontowaniu zaworu EPMAN, na oryginale i na chińczyku nic takiego sie nie działo.

  2. #172

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Hej, dzisiaj sprawdzałem szczelność dolotu.Wszystko jak najbardziej szczelne, słychać bulgotanie Oleju.Węże od podciśnienia, jeden bodajże od kolektora, ten wychodzący obok bagnetu spod kolektora był pęknięty, wymieniłem.Moje pytanie założyłem zawór upustowy HKS, mam u siebie mape na 210 Koni więc już powinno ładnie świstać, mam założonego blow offa na rurze od Turbo, założony jest na redukcji.I podciśnienie idzie z tych dwóch rurek metalowych które idą na gumie potem dalej metalowe rurki aż do takiego metalowego czegoś no nie wiem jak to się nazywa znajduje się dokładnie obok bagnetu pod osłonką, no i blow off strasznie slabo upuszcza, kolega znajomego ma taki blow off na serio 150 koni i bardzo fajnie upuszcza, głośno i aż taki fajny gwizd jest, u mnie jak jade słychac ze upuszcza ale słabo, cicho i efekt tez nie dosc zadowalajacy, sprężyna w zaworze jest okej, może źle mam podłączone te podciśnienie, skąd poprowadzić ciśnienie do blow offa, turbo na zegarze pompuje 1,1 bar?

  3. #173

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Exclamation zawór dv czy hybryda?

    siemanko,
    Z racji tego, że padł mi oryginalny DV i po zakupie podróbki z allegro nie nacieszyłem się nowym zbyt długo, bo też padł (parę tygodni chodził) zastanawiam się nad zmianą na jakiś inny.
    Co polecanie? myślałem nad tymi dwoma:

    http://estd.pl/pl/uszczelniajace/273...000008102.html

    lub hybryda:

    http://estd.pl/pl/blow-off/102065-bl...000007280.html

    Miał je ktoś? oczywiście to chyba podróba FORGE nie?
    Czy może jakiś inny polecacie?
    Zależy na tym, aby nie padł znów po kilku tygodniach/miesiącach.
    W AGU hybryda będzie mi wywalać jakieś błędy?

  4. #174

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny Blow off dymi dv nie.

    Witam, na poczatku dodam iż nie mogłem znaleźć działu gdzie to napisać a więc piszę tutaj. Tak jak w temacie jest to możliwe że dymi na postoju jak mam blow off hybryde a jak założę oryginalny dv Boscha to nie.? W sensie że jak mam blow off to turbo puszcza olej a jak mam dv to nie. Pacjent audi a3 8l1 1.8t ajq quattro 180km
    Ostatnio edytowany przez hotriver - 30-03-19 o 18:41 Powód: Błędy

Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •