Strona 32 z 132 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 311 do 320 z 1318

Temat: felgi z ET z poza dopuszalnych tolerancji. Tak, ET<=35 będzie tarło!

  1. #311
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    raczej nie bedzie trzec, jak masz zdechle amory to moze czasami przycierac.

  2. #312

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ja ma pytanie co do przesunięcia felgi ale do wewnątrz... z tego co Yel0N napisał gdzieś na początku przesunięcie na zewnątrz (w stronę błotników) może wynieść max 18,7 mm (wg. jego obliczeń), jak to jest z przesunięciem z stronę wewnętrzną (amorów i całej reszty).

  3. #313

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam.
    Chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie kół w Audi A3 8P. Na feldze z ET35 7,5Jx17 z oponą 225/45/17 (Continental TS810) obcierało z tyłu jeśli usiadła już jedna osoba na kanapie. Przy komplecie osób obcierało niemiłosiernie. Przy 3 osobach tylko na większych podbiciach. Dla tego zestawienia opony z felgą wyglądało że gdyby felga miała większe ET o 3 mm to by było wszystko OK. Teraz posiadam felgę 8Jx18 z oponą 225/40/18 (Goodyear Asymetric2) i po miesiącu jazdy nie zaobserwowałem żadnego obcierania. Na niemieckich forach wyczytałem że dla tego rozmiaru opon można zakładać felgi z ET39 w górę bez przycierania. Najczęściej jednak spotykałem się z opinią że bezpiecznie bez przycierki jest ET42, a niby poniżej będzie tarło. Nie wiem na ile ktoś to zweryfikował osobiście, z tych osób które tak się wypowiadały. Ale poniżej 42 też nie przyciera. Więc info o ET39 i w górę bez przycierki jest prawdziwe. Jeszcze nie załadowałem do pełna bagażnika z kompletem osób w aucie lecz widać że jest lekki zapas, a i tak podróżuję z maks 3 osobami. Z wyliczeń porównując pierwsze zestawienie (ET35 7,5Jx17) z obecnym (ET40 8Jx1, koła 18calowe są schowane o 5 mm w stosunku do tych na feldze 17 calowej.

    Myślę że te informacje rozwieją pewne wątpliwości w doborze felg z ET35. A dodatkową pomocą okazać się może ten kalkulator http://www.rimsntires.com/specs.jsp

    Pozdrawiam
    Konrad
    Ostatnio edytowany przez konrad_1977 - 05-05-13 o 10:28 Powód: włączenie powiadomień

  4. #314
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    ET35 7,5Jx17 z oponą 225/45/17 jest równe w wystawaniu na zewnatrz ET41 8Jx17 z oponą 225/45/17 w teorii.

    Click image for larger version. 

Name:	Screen_4183.jpg 
Views:	732 
Size:	37.2 KB 
ID:	10768

    Wiec nalezy brac ET42 i wieksze.


    Przy ET39 dla 18cali felga wystaje bardziej od ET35 o 2mm. Oczywiscie ciut inaczej napieta opona jest.

    Click image for larger version. 

Name:	Screen_4184.jpg 
Views:	326 
Size:	36.4 KB 
ID:	10769

  5. #315
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez konrad_1977 Pokaż post
    Na niemieckich forach wyczytałem że dla tego rozmiaru opon można zakładać felgi z ET39 w górę bez przycierania. Najczęściej jednak spotykałem się z opinią że bezpiecznie bez przycierki jest ET42, a niby poniżej będzie tarło. Nie wiem na ile ktoś to zweryfikował osobiście, z tych osób które tak się wypowiadały. Ale poniżej 42 też nie przyciera. Więc info o ET39 i w górę bez przycierki jest prawdziwe.
    U siebie mam ET42 8Jx18 i z przycierkami jest różnie. Kiedyś jadąc w 4 osoby nic mi nie tarło, o czym chyba nawet w tym wątku pisałem, a nie dalej jak 2 tygodnie temu taka sama sytuacja i już lekkie przycierki. Więc trzeć nie będzie przy 3 osobach lub 4, ale w konfiguracji osób o średniej wadze. Jadąc na majówkę miałem w aucie 3 osoby (licząc mnie), 2 torby i przytarcia były na dobiciach i w ostrzejszych łukach. Więc może i nie będzie trzeć nawet przy ET39, ale ori zawieszeniu, bo u mnie jest S-line i jednak trzeba się z delikatnymi przycierkami liczyć albo zakładać odboje.

  6. #316
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PamaB Pokaż post
    bo u mnie jest S-line
    1.9 z s-line ? fabryka ?

    generalnie kolega nic nowego nie napisal, to samo jest w parudziesieciu postach tego tematu i w kolejnych parudziesieciu drugiego tematu o kolach do 8p
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #317
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    1.9 z s-line ? fabryka ?
    fabryka. sprawdzałem, bo też mnie to dziwiło.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    generalnie kolega nic nowego nie napisal, to samo jest w parudziesieciu postach tego tematu i w kolejnych parudziesieciu drugiego tematu o kolach do 8p
    wiem, bo przeczytałem ten temat, ale pojawił się post konrad_1977 i się do niego odniosłem, bo nie każdy cofa się kilka(naście) stron wstecz, a czyta ostatnie posty.

  8. #318
    matriw's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ETM / WN
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Podzielę się spostrzeżeniami u siebie, może komuś pomoże. Mam 225/45/17 7,5c ET56 + dystans 15mm na stronę czyli wychodzi ET41 i zawieszeniu z Ambition(-15mm?). Przy 5 osobach, pełnym bagażniku, dużych prędkościach, ostrych zakrętach nic nie trze! no chyba że podwodzie o asfalt na hopce. Śmiało można pakować!

  9. #319

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Porównując te same szerokości opony ale na felgach z różnym ET możemy oś środkową przyjąć za wspólną. OD niej jest podawane ET i pomiędzy 40, a 35 mamy 5 mm różnicy. To jest ta różnica którą zaobserwowałem. To na ile koło wychodzi na zewnątrz obliczamy odejmując od połowy szerokości opony ET i przy większym opona nam się chowa pod błotnik.
    Zawieszenie jest oryginale - Ambiente.

  10. #320
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Masz rację, ale musisz dołożyć do tego jeszcze szerokość felgi. Bo im szersza felga, tym bardziej będzie wystawać na zewnątrz (i chować tym samym do środka). Więc im szersza felga, tym ET powinno być większe, żeby zrównoważyć odsadzenie spowodowane większą szerokością felgi. Dla przykładu: 8J w stosunku do 7J będzie o pół cala bardziej wystawione na zewnątrz i o drugie pół bliżej amortyzatora. Ale to też wszystko było już napisane wcześniej.

Strona 32 z 132 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •