Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Turbo

  1. #1
    Krzys_86's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goleniów/Kolding
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Turbo

    Pomocy !!!! czy moglby ktos zrobic zdjecia silnika a dokladnie turbiny i przewodow ktore gdzie prowadza bo kupilem audi a3 1.8t 150KM i mam jeden waz odciety i nie wiem wogole do czego prowadzi a mieszkam teraz w Danii i nie mam gdzie tego sprawdzic

  2. #2
    Krzys_86's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goleniów/Kolding
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    chodzi mi o zdjecia turbiny i przewodow

  3. #3
    sopek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    kolego to jest te audi z niemiec co bylo na dunskich papierach? albo z naklejka dk??








    sorrka za OT..

  4. #4
    _Grześ_'s Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    BFH Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    latwiel bedzie jak ty cykniesz fotke bo tak to zgaduj zgadula
    [S] hamulce 256mm do 8L

  5. #5
    pavel_'s Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwidzyn/ Grudziądz
    Auto
    audi tt AJQ & mk2syncro APY
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Do turbiny idą 4 przewody: 2 olejowe i 2 wodne. Zasilający olejowy ma dość małą średnicę (ok. 10-12mm, nie chce mi sie teraz iść mierzyć ale kilka sztuk mi się pałęta w garażu) i jest częściowo stalowy a częściowo w stalowym oplocie. Biegnie od podstawki filtra oleju wzdłuż boku głowicy do turbiny. Przewód powrotny olejowy ma większą średnicę i idzie od turbiny pionowo w dół do miski olejowej. Większa jego część to metalowa rurka, tylko kawałek jest elastyczny w oplocie. Wodny zasilajacy jest bardzo krótki i biegnie od turbiny wzdłuż silnika w prawo. Metal + oplot jak tamte. Wodny powrotny idzie w tym samym kierunku aż w okolice zbiorniczka wyrównawczego. Cały jest metalowy, a tylko jego końcówka jest gumowa bez oplotu.
    Jeżeli ten samochód jeździ, to wątpie w to aby któryś z nich był przecięty, bo albo lałby sie z niego olej albo woda.

    Jedyna w/g mnie możliwość, to piąty (cienki gumowy) wężyk, który idzie od elektrozaworu N75 do actuatora turbiny (to taka puszka przymocowana do turbiny). Jeżeli ten wężyk byłby przecięty i zaślepiony od strony N75 to samochód miałby niezłego "kopa" bo nie działa wtedy regulacja ciśnienia doładowania, ale to dość niebezpieczne dla trwałości turbiny.

  6. #6
    Krzys_86's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goleniów/Kolding
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    jutro postaram sie w dzien zrobic zdjecia to zobaczysz o co mi chodzi

  7. #7
    _Grześ_'s Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    BFH Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    jak juz pawel staral sie to wyjasnic jest sporo mozliwosci moze to tez byc odma lub inne podcisnieniowe przewody idace do dolotu bez zdjecia sie nie da
    [S] hamulce 256mm do 8L

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    pewnie gumowy wąż z WG który idzie do n75 bo wodny albo olejowy są metalowe i raczej ciężko je "uszkodzić".

    pzdr

  9. #9
    Krzys_86's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goleniów/Kolding
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    przepraszam ze nie zamiescilem zdjecia
    a mam pytanko czy ma ktos schematy podlaczenia turbiny do Audi a3 1.8T Ambiente

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    schematy? pierwsze słysze i nie bardzo wiem o co chodzi.Turbo jest podwieszone na kolektorze wydechowym przkręconym nakrętkami do bloku silnika, do turbiny przykrecony na flanszy jest wydech, z części zimniej turbosprężarki (tej zkierowanej do góry) wychodzi rura idąca do intercoolera z niego do kolektora dolotowego który także jest przykręcony do bloku silnika, powietrze do turbosprężarki jest doprowadzane rura dolotową idącą od puszki filtra powietrza(po drodze jest jeszcze MAF "przepływomierz")....już ci koledzy wyjasnili jakie przewody łaczą się z turbiną. Nikt tu nie bedzie sie produkował na ten temat więcej bo wszystko zostało powiedziane, chcesz pomocy to wykaż choć odrobinę zaangażowania i wstaw zdjęcie z interesująca cię usterką....




    '
    a jesli chodzi o wklejanie schamatów z ETKI to na forum publicznym to "raczej" niewskazane skorzystaj z emule, bearshare i ściągnij co ci potrzeba. Schemat turbo w ambition i ambiente jest taki sam różnie się one tylko rocznikowo odmami, odpowietrzeniem i położeniem n249.


    pzdr
    Ostatnio edytowany przez czapu - 25-02-09 o 22:36

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •