Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 32

Temat: Jak to jest z zamykaniem szyb?

  1. #11

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    chodzi mi o ten szary/metalowy element (metalowa tuba z takim jakby szpicem-sutkiem ) - na zdjeciu nawet widac 2 srubki go mocujace. Odkrecasz od spodu tylko te 6 srub bezposrenio na drzwiach. Jak zdejmiesz tapicerke z przodu zobaczysz 3 wieksze sruby mocujace caly ten element ale tego nie ruszamy - po ich odkreceniu dostaniesz sie do slimaka na ktory sa nawiniete linki - nie ma potrzeby tego odkrecania.
    W sprawie czyszczenia - WD40 jest do bani, jest tlusy i wszystko sie do niego czepia a to ma byc odtluszczone. Dodatkowo pod wtyczka - tak jak pisalem obudowa jest zamocowana przez 2 srubki jest plytka scalona z elektronika. Jak bedziesz czyscil szczotki na pewno sie ona zamoczy - dlatego nalezy troche to zorchylic aby wyschlo przed zlozeniem. Izopropylowy sluzy do czyszczenie elektroniki - jest czysty, wysycha w 100%, nie zostawia brudu.
    Pamietam jak komora wpadla mi do oceanu i za nim ja wyciagnalem z 5min minelo. Przez 2 godzn. moczylem - telefon plywal !! w izopropylowym, pozniej schla przez kolejny dzien i awaria usunieta - z serwisu wczesniej mi go odeslali z odp ze woda slona zniszczyla elektronike i do smieci sie na daje. Tego samoego z WD40 bym nie probowal

    ps. nasz silnik troche inaczej wyglada - inna budowa gniazda do ktorego podpinasz przewod.
    Mudas

  2. Podziękowania dla Mudas za pomoc w problemie

    a3_luke (01-12-08)

  3. #12
    a3_luke's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Renault Megane III
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    DZIAŁA
    nie wiem jakim cudem, ale działa
    tzn. nie dokonca tak jak powinna ale lepiej niz wtedy

    juz pisze co zrobilem:
    odrekcilem te 6 srobek ktore sa na spodzie silnika, zdjalem obudowe (ta blaszana w ktorej sa magnesy), zalozylem ja ponownie i szyba sama zaczla dzialac, jakby cos sie zapieklo w srodku.
    jest jednak pewien problem, otoz:

    przypadek A: (znaczek audi na tej blaszanek obudowie jest w strone drzwi)
    szyba bez problemu cala sie otwiera, natomiast podczas zamykania otwiera sie najpierw na wysokosc 1/4 potem 2/4 potem 3/4 i dopiero potem do konca.
    tzn. jesli jest otwarta, nacine przycisk zeby zamknac, podnosi sie na wysokosc 1/4 i zatrzymuje sie, puszczam przycisk, naciskam ponownie i znow podnosi sie na wysokosc 2/4 i zatrzumuje sie i tak w kolo.

    wersja B: (znaczek audi w strone pasazera)
    szyba z wielkimi problemami otwiera sie, musze kilkanascie razy nacisnac przycisk otwierania szyby aby otworzyla sie do konca, przy zamykaniu nic jej nie blokuje, szyba bez problemu cala sie zamyka.

    ANY IDEAS?

    p.s.
    @Mudas, dostales odemnie 2x podziekowanie za twoja pomoc
    Była A3 1.6 APF Ambition
    Był VW Passat FL 1.9TDI

    Jest Renault Megane III 1.5 dCi

  4. #13

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    mialem to samo, po 1-2 dniach minelo, pobaw sie szyba, jak ja zamkniesz przytrzymaj przycisk zamykania przez 3 sek. jak otworzysz przytrzymaj przycisk otwierania przez 3 sek. - bez stresu na formu koledzy tez to mieli i zawsze sie "samo" naprawia ...
    Mudas

  5. #14
    a3_luke's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Renault Megane III
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    obawiam sie, ze w moim przypadku nie bedzie to takie proste, juz pisze dlaczego:

    po 1. nie zawsze dziala mi domykanie/otwieranie szyb (przednich) z pilota. tylne otwieraja sie bez problemu a przednie nie zawsze
    po 2. jesli chodzi o szybe od pasazera (przednia) zamyka sie ona na dwa sposoby
    sposob a) pociagam i trzymam zamykanie szyby (wtedy szyba jak pisalem blokuje sie na wysokosciach 1/4 2/4 3/4 i sie zamyka - za kazdym razem musze puscic przycisk)
    sposob b) szyba zamyka sie tak jak wszystkie, tzn. pociagne raz, puszcze - szyba sama automatycznie sie zamyka ale po chwili sie zatrzymuje i ponownie otwiera - jakby cos ja blokowalo.

    nie wiem od czego zalezy sposob zamykania tej szyby, czy problem z szybami (domykanie/otwieranie) i ta szyba od pasazera moze byc spowodowana problmem z modulem komfortu?
    Była A3 1.6 APF Ambition
    Był VW Passat FL 1.9TDI

    Jest Renault Megane III 1.5 dCi

  6. #15
    BadAzz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW e46 320d touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez a3_luke Pokaż post
    po 2. jesli chodzi o szybe od pasazera (przednia) zamyka sie ona na dwa sposoby sposob a) pociagam i trzymam zamykanie szyby (wtedy szyba jak pisalem blokuje sie na wysokosciach 1/4 2/4 3/4 i sie zamyka - za kazdym razem musze puscic przycisk) sposob b) szyba zamyka sie tak jak wszystkie, tzn. pociagne raz, puszcze - szyba sama automatycznie sie zamyka ale po chwili sie zatrzymuje i ponownie otwiera - jakby cos ja blokowalo.
    Raczej nie jest to wina modułu komfortu. Jak dla mnie to szyba ma zbyt ciężko z podjechaniem do góry. Załącza się zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem i dlatego blokuje się i opada. Przesmaruj prowadnice jeśli to nie nic nie da to może przyjrzyj się dokładnie ramie drzwi, czy jest prosto, czy się nie obwiesiła.

    http://www.karolinaroksela.republika.pl/

    ZAPRASZAMY!!! Projekty ogrodów, terenów zieleni, florystyka, bukieciarstwo.


  7. #16
    a3_luke's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Renault Megane III
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BadAzz Pokaż post
    Raczej nie jest to wina modułu komfortu. Jak dla mnie to szyba ma zbyt ciężko z podjechaniem do góry. Załącza się zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem i dlatego blokuje się i opada. Przesmaruj prowadnice jeśli to nie nic nie da to może przyjrzyj się dokładnie ramie drzwi, czy jest prosto, czy się nie obwiesiła.
    co w zwiazku z szyba od kierowcy? ona bez problemu otwiera sie i zamyka od srodka a z pilota/kluczyka tak samo jak szyba pasazera przednia nie otwiera/zamyka sie za kazdym razem a raczej za 2gim/3cim razem ;/

    tylne bez problemu sie podnosza/opadaja "zdalnie".
    Była A3 1.6 APF Ambition
    Był VW Passat FL 1.9TDI

    Jest Renault Megane III 1.5 dCi

  8. #17
    BadAzz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW e46 320d touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A z przycisku wew. auta szyby działają bez zarzutu? problemy są tylko przy użyciu pilota? Może warto spróbować wymienić bateria w pilocie?

    http://www.karolinaroksela.republika.pl/

    ZAPRASZAMY!!! Projekty ogrodów, terenów zieleni, florystyka, bukieciarstwo.


  9. #18
    a3_luke's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Renault Megane III
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    szyba przednia od kierowcy dziala bez problemu z przycisku przy drzwiach,
    szyba przednia od pasazera dziala tak jak pisalem wyzej, raz wlacaz sie "modul komfortu" i wtedy po jednym nacisniecu szyba sama sie zamyka, po chwili sie zatrzumuje i otwiera, lub tez zeby ja zamknac trzeba trzymac caly czas przycisk zamykania szyby, wtedy tez sie blokuje na wysokosciach 1/4 2/4 3/4 ale nie cofa sie podczas zamykania, po prostu staje w miejscu.

    szyby tylne dzialaja bez problemu.

    samo otwieranie szyb i domykanie z kluczyka (pilot) dzila bez problemu na tylnych szybach, przednie - jak im sie chce.

    jesli wloze kluczyk do drzwi od kierowcy, przekrece w prawo i przytrzymam efekt taki sam jak na pilocie, raz dziala - raz nie (mowa o przednich)
    Była A3 1.6 APF Ambition
    Był VW Passat FL 1.9TDI

    Jest Renault Megane III 1.5 dCi

  10. #19
    BadAzz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW e46 320d touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a3_luke przypomniałem sobie, że kiedyś czytałem o czymś podobnym. Pooszperałem i znalazłem coś takiego :
    http://www.audiklub.org/phpBB2/viewt...ighlight=szyba
    http://www.audiklub.org/phpBB2/viewt...ighlight=szyba

    http://www.karolinaroksela.republika.pl/

    ZAPRASZAMY!!! Projekty ogrodów, terenów zieleni, florystyka, bukieciarstwo.


  11. #20
    a3_luke's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Renault Megane III
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    oki, jutro po pracy na to rzucę okiem mam nadzieje, ze to rozwiąże moj problem i dam znac
    Była A3 1.6 APF Ambition
    Był VW Passat FL 1.9TDI

    Jest Renault Megane III 1.5 dCi

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •