Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Odpala za ok 10 razem, problem z obrotami po czyszczeniu sil.krokowego

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny Odpala za ok 10 razem, problem z obrotami po czyszczeniu sil.krokowego

    Witam!
    Mam problem z moją A3 1.6 1997r. Od kilku dni samochód mi nie pali za pierwszym razem tylko za 5-10. Jak jest zimny po nocy to pali od razu, jeżeli jeżdzę, zgaszę go i chcę odpalić nie ma mowy żeby zaskoczył od razu. Byłem u swojego mechanika, przeczyścił silnik krokowy. Falujące obroty ustały(bo tego też chcieliśmy się pozbyć) lecz teraz na jałowym stoją powyżej 1000obr/min a samochód nadal nie odpala. Słyszałem opinię że warto byłoby pojeździć kilka dni ąz komputer się zgra z silnikiem krokowym. Tutaj widzę poprawę przez dwa dni obroty schodzą coraz niżej więc może faktycznie jest szansa że wszystko wróci do normy. Najgorsze jest to że z dnia na dzień samochód coraz gorzej odpala a wczoraj w nocy w ogóle mi nie odpalił. Objawy są dziwne, rozrusznik kręci, odpala silnik ale na sekunde. Wchodzi na obroty +/-1000 obr/min i gaśnie. Odcinkę od alarmu już wykluczyłem przy zapalonym alarmie pompa w ogóle nie podaje paliwa a tutaj silnik dostaje paliwo ale tylko małego łyka. Pompa paliwa podaje paliwo bo ją słychać. Czy jest możliwe że jest to wina silnika krokowego?
    Jestem umówiony z mechanikiem na vaga, lecz swoją drogą chciałbym sprawdzić to u drugiej osoby najlepiej forumowicza.
    Czy jest ktoś z Radomia kto mógłby mi sprawdzić samochód vagiem.

    Dzięki za zainteresowanie.
    pozdro

  2. #2
    dudzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A5 B5 Avant 1.9 Tdi AJM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A kolego sprawdzałeś przekaźnik pompy paliwa ? Bo może to on już ma dość.
    "....Bo Liczą Się Ludzie A Nie Nazwa Klubu....."
    Spoty Opolskie(
    Opole) - Parking Marketu Karolinka (Electro World) godz 18.00 NIEDZIELA <<-Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2198726 - Moja Aukcje

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Niestety nie, na chwile obecną w kwesti nieodpalania niewiele zostało sprawdzone, sugestie mechanika są różne a nie jestem zwolennikiem wymiany kilku rzeczy jak można jedną. Pewnie vag pokaże co jest grane dlatego chciałbym sprawdzić samochód pod vagiem u osoby która mi wytłumaczy co jest co. Mechanik wiadomo zrobi oby szybko zrobić.

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kolego, miałem kiedyś podobny problem. Na zimnym palił bez problemu a już za drugim razem i każdym następnym gdy postał chwilę nie chciał zapalić i gasł. Okazało się że padł mi czujnik Halla. Sprawdź to!
    Pozdrawiam

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    ok dzięki za pomoc, wten czujnik wywaliło jako błąd pod komputerem ?

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mechanika wywaliło Jak podłączysz sam pod kompa to też Ci pokaże. A jak jeszcze sam wymienisz to zaoszczędzisz jakieś 200-300 zł

  7. #7

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam,

    Po problemie, nie odpalał z powodu immobilajzera. Elektryk to naprawił łącząc się z komputerem.
    Odnośnie silnika krokowego, po kilku dniach jest zdecydowanie lepiej, obroty nei falują. Czasami tylko stoją na 1100 orb/min przez 2 sekundy i spadają-być może to się dotrze i wszystko wróci do normy. Przeczyszczę jeszcze przepływkę.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •