Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: gubi płyn układu chłodzenia

  1. #1
    wallenrod's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    obecnie bez autka, moje A3 niestety do kasacji :(
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny gubi płyn układu chłodzenia

    Witam! Jestem od niedawna uzytkownikiem A3, mam problem, w zbiorniczku plynu ukladu chlodzenia ubywa mi plynu, nie wiem gdzie to sie podziewa, w oleju wody chyba nie ma, bo na bagnecie od oleju nie ma osadu wilgoci, tzn osadu o konsystencji i wygladzie majonezu, natomiast jest taki osad na nakretce od wlewu oleju. Wyciekow na silniku nigdzie nie widac, prosze o pomoc i rade, bo sam juz nie wiem. Podejrzewam uszczelke pod glowica... Ewentualnie ktos niech mi poleci dobrego i rozsadnego cenowo mechanika do mojej audianki w Szczecinie.
    Pozdro wszystkim

  2. #2
    wallenrod's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    obecnie bez autka, moje A3 niestety do kasacji :(
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tego plynu ukladu chlodzenia nie ubywa mi w zastraszajacym tempie, kiedy zaswiecila mi sie lampka kontrolna, dolalem tego plynu, i po przejechaniu bodajze 600km znowu musialem dolac. Czy to wyparowuje czy jak? Prosze pomozcie.

  3. #3
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Poszukaj na forum.. temat był przerabiany. Pewnie uszczelka pod głowicą

  4. #4
    jarek80's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wallenrod Pokaż post
    Witam! Jestem od niedawna uzytkownikiem A3, mam problem, w zbiorniczku plynu ukladu chlodzenia ubywa mi plynu, nie wiem gdzie to sie podziewa, w oleju wody chyba nie ma, bo na bagnecie od oleju nie ma osadu wilgoci, tzn osadu o konsystencji i wygladzie majonezu, natomiast jest taki osad na nakretce od wlewu oleju. Wyciekow na silniku nigdzie nie widac, prosze o pomoc i rade, bo sam juz nie wiem. Podejrzewam uszczelke pod glowica... Ewentualnie ktos niech mi poleci dobrego i rozsadnego cenowo mechanika do mojej audianki w Szczecinie.
    Pozdro wszystkim
    cześć !! mi też ubywa płynu w takim tempie jak u ciebie ale niestety mechanicy nie zdiagnozowali wycieku z silnika praktycznie to olali lekko mówiąc . Dziś zauważyłem że pod zbiorniczkiem z płynem jest mokro. Niestety nie mogę więcej nic powiedzieć ponieważ nie mam żadnego klucza ani śrubokręta żeby odkręcić ten zbiorniczek ale na dniach tym się zainteresuję i dam ci znać co i jak pozdrowienia
    Ostatnio edytowany przez Coolfon - 18-11-08 o 18:25

  5. #5
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Jak masz majonez pod korkiem wlewu oleju, a bardzo małych przebiegów nie robisz do tego ubywa płynu chłodniczego to pewnie uszczelka pod głowicą...
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  6. #6
    mallcin's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarek80 Pokaż post
    . Dziś zauważyłem że pod zbiorniczkiem z płynem jest mokro.
    Moim zdaniem to jest duże ciśnienie w układzie chłodzenia i nadmiar płynu wywala przez dziurke odpowietrzającą, albo masz zbiornik wyrównawczy gdzieś pęknięty.

    A do problemu wallenroda majonez pod korkiem wlewu oleju nie musi oznaczać odrazu uszczelki, jak jeździsz często na krótkie dystanse na nierozgrzanym silniku to "majonez" miałem tak kiedyś jeszcze w golfie.
    Ostatnio edytowany przez mallcin - 18-11-08 o 17:55

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Mi tez ubywało płynu i nie wiedziałem o co chodzi. Dolewałem tak przez cały rok. I co sie okazało? Jadąc do pracy rozleciał się króciec /takie plastikowe g..../. Dałem za to całe 7zł, wymieniłem i jest OK. Króciec był pęknięty i płyn przez to powoli odparowywał i dlatego nie było żadnych śladów....

  8. #8
    gawronp's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lodz/wroclaw
    Auto
    tylko audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witam mialem ten problem juz 2 razyrok temu plyn uciekal,okazalo sie ze uszczelka pod glowica,w tym roku natomiast zaczal mi znowu uciekac i juz sie przerazilem do znowu uszczelka,ale zauwazylem w garazu plame pod silnikiem od strony paska rozrzadu,wiec wiadomo ze zaczela pompa wody cieknac(auto ma przebieg 230 tys,silnik 1.6akl,98r)poki co zmienilem rozrzad,zalozylem nowa pompe wody i jest dobrzetez mi dosc szybko teraz ten plyn uciekal, zanim zdecydujecie sie na robienie uszczelki pod glowica,dobrze zdiagnozujcie pozdrawiam

  9. #9
    malydziodek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    jak jest syf w zbiorniczku to może być uszczelka po głowicą a może korek jest do wymiany

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Żarnowiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tez mialem problem z uciekajacym płynem i był to bardzo małe wycieki, tzn. troche czasu mineło zaczym musiałem dolac. Okazało sie ze podobnie jak u kolegi Oddo, miałem wyciek z tego plastikowego krócca. W garzu tez była czasem malutka plamnka od strony rozrzadu. Zaczym zacznie sie brac za powazniejsze naprawy, warto przepatrzec dokładnie wszystkie weze, krocce, połaczenia i sama chłodnice.
    jezdze szybko - stanowczo za wolno

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •