Strona 95 z 154 PierwszyPierwszy ... 45859394959697105145 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 941 do 950 z 1538

Temat: Jakie opony na zime polecacie ?

  1. #941
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Zastanow sie nad tym co piszesz.

  2. #942
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xaero18 Pokaż post
    Quattro nie pomoze bez zmiany opon?
    A czy quattro lepiej hamuje od ośki?

  3. #943
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    a co powiecie o Falken HS449? a może hs439?

    w dobrej cenie mam uniroyal ms plus 77 - i chyba te wezmę
    Ostatnio edytowany przez Grabek - 08-11-13 o 15:27
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  4. #944

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    w jakiej cenie i gdzie?
    bo tez szukam walsnie tych opon

  5. #945
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    intercars 441zł/szt
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  6. #946

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Bardzo kiepski pomysł. Lepiej już kupić byle jakie zimówki, nawet jakieś chinole. A dokładając ~250zł masz już całkiem sensowne firestony, savy, dębice czy inne budżetowe ale za to nowe, świeże i pewne. Pomijając już kwestie bezpieczeństwa to i tak nie masz pewności czy na takiej nalewajce dwie zimy przejeździsz, czy da się to w ogóle wyważyć... I za chwilę znów będziesz szukał nowych. A nowe spokojnie Ci starczą na dłużej.
    Poza tym kupując auto trzeba sobie zostawić trochę kasy na jego utrzymanie. Lepiej kupić tańsze i wszystko sobie ogarnąć niż wyżyłować się z kasy i potem oszczędzać na bezpieczeństwie...
    da sie wyważyć opony mają 2 letnią gwarancje to już nie są czasy prl-u technika bieżnikowania jest już inna w 2 autach mam oponki firmy targum spisują się bardzo dobrze co do hałasu i odległości hamowania są identyczne jak przy używanych oponach testowane w tamtą zime odległości hamowania na 3 kompletach rożnych. Co do zużywania to też nie zauważyłem nadmiernego zjawiska no chyba że ktoś pali kapcie i jeździ w lecie na nich. Ja polecam lepiej bieżnikowane niż kupić używki z 2004 roku z bieżnikiem pożal się boże.

  7. #947
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ale pzrecież bieżnikowane opony to stara guma na nowo skrojona więc jak taka opona ma być dobra, zimówka przestaje być dobra z powodu twardej gumy z roku na rok anie tyle bieżnika którego może być jeszcze trochę. wpółczesne budżetówki już są bardzo dobre i szukanie kilkuletnich używek contiego albo , co gorsza, beżnikowanych, to kompletny bezsens.

  8. #948

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek_s3 Pokaż post
    ale pzrecież bieżnikowane opony to stara guma na nowo skrojona więc jak taka opona ma być dobra, zimówka przestaje być dobra z powodu twardej gumy z roku na rok anie tyle bieżnika którego może być jeszcze trochę. wpółczesne budżetówki już są bardzo dobre i szukanie kilkuletnich używek contiego albo , co gorsza, beżnikowanych, to kompletny bezsens.
    ale bieżnik masz nowy wiec co Ty mi tu piszesz o stażeniu się opony pozatym część wierzchna która mogła się zestarzeć zostaje zdarta

  9. #949
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez oql Pokaż post
    ale bieżnik masz nowy wiec co Ty mi tu piszesz o stażeniu się opony pozatym część wierzchna która mogła się zestarzeć zostaje zdarta
    Opona jest konstruowana i produkowana tak, żeby spełniać swoje właściwości przez cały jej cykl życia. Oczywiście im starsza opona tym właściwości te spadają. I co z tego, że masz nowy bieżnik skoro reszta opony (opasanie, osnowa, ściany boczne itp) jest już po prostu zużyta? Żaden z producentów nie będzie przecież produkował tak mocnej opony żeby wytrzymała 2 czy 3 bieżniki bo i po co? Poza tym jaką masz pewność jak była użytkowana wcześniej oryginalna opona, z której zrobili nalewajkę? Nie wiesz czy nie oberwała jej konstrukcja, czy nie była przeciążana, czy jeździła na odpowiednim ciśnieniu itp. Ja wiem, że są one tańsze. Ale na bezpieczeństwie nigdy nie odważyłbym się oszczędzać. Jeździsz na nalewajkach i jesteś zadowolony. Czyli oczekujesz od opony tylko tego żeby była. I fajnie - ale nie wmawiaj nikomu, ze to świetne rozwiązanie bo ma naprawdę sporo wad i nigdy żadna nalewajka nie będzie choćby zbliżona do opony nowej.

  10. #950
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Dokładnie bieżnik to jedna ze składowych opony . Przez 25 lat użytkowania różnych pojazdów mogę jedno stwierdzić : Nalewki - zło , bieżnikowane -zło . Oczywiście wszystko zależy od kasy. Tak jak kolega wyżej pisze regeneracji dokonuje się tylko poprzez modyfikację warstwy ścieralnej - bieżnika. Skład mieszanki jest daleki od tego co oferuje nowa opona ale największym problemem jest cała reszta , która jest stara i zużyta . Mojej znajomej opona się rozwarstwiła na zakręcie . Na szczęście nic się nie stało. kumplowi rok temu przy ostrym dohamowaniu - to samo na przednim kole . Dlatego lepiej kupić najtańsze nowe niż wynalazki typu nalewki . Oczywiście można powiedzieć sobie - jeżdżę spokojnie. Tak , ale przyjdzie kiedyś taki moment że trzeba będzie wykonać ostry manewr typu ominięcie przeszkody czy ostre hamowanie . I wtedy dopiero właśnie wychodzi przewaga nowej markowej opony. Reszta to tylko komfort jazdy , którą można dostosować do warunków panujących na drodze. Nalewki można sobie kupić jak ktoś autem tylko do kościoła śmiga parę km miesięcznie

Strona 95 z 154 PierwszyPierwszy ... 45859394959697105145 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •