Strona 108 z 154 PierwszyPierwszy ... 85898106107108109110118 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,071 do 1,080 z 1538

Temat: Jakie opony na zime polecacie ?

  1. #1071
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Zależy na co Cię stać. Jak Cię stać na 17 i masz takie życzenie, to kup 17, jak nie to 15. Ja uważam, że jeżeli na lato masz 17, to wybrałbym na zimę 16. W 8L to optimum. No chyba, że masz ładne felgi 15, to na zimę też dadzą radę. Osobiście to nie lubię śmigać na 17 z niskim profilem. Prawidłowy rozmiar opony dla tej felgi to 225/45 R17. Dla 16-tki masz 205/55.

  2. #1072
    kr3ngdee's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń/Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Zależy na co Cię stać. Jak Cię stać na 17 i masz takie życzenie, to kup 17, jak nie to 15. Ja uważam, że jeżeli na lato masz 17, to wybrałbym na zimę 16. W 8L to optimum. No chyba, że masz ładne felgi 15, to na zimę też dadzą radę. Osobiście to nie lubię śmigać na 17 z niskim profilem. Prawidłowy rozmiar opony dla tej felgi to 225/45 R17. Dla 16-tki masz 205/55.
    Obecnie zmieniłem setup na lato na 18" i tam oponki już mam upatrzone, a na zimę zostały mi obecne 17stki i stare 15stki. Na tych 15stkach już latałem zimą, ale bardziej chodzi mi o to czy balon na 15stce w stosunku do niskiego profilu na 17stce będzie miał lepsze właciwości zimą czy gorsze, czy średnica/szerokość felgi ma tutaj większe znaczenie.

    Domyślałem się, że rozmiar tu jest bez różnicy a ważny jest optymalny rozmiar opony dla danej felgi i oczywiście sama guma, ale wolałem z ciekawości zapytać widząc, że są tu osoby kumające temat trochę bardziej niż czytelnicy internetów
    Podpis niezgodny z regulaminem forum.

  3. #1073

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wa-wy
    Auto
    kilka...
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek_s3 Pokaż post
    z siłą docisku to juz teorie przeszłe,że węższa opona jest lepsza,zostały w motorsporcie, ale tam i tak sa zupelnie inne opony niz cywilne
    To powiedz jakiego szerokiego rozmairu i modelu opony używasz. Jak dla mnie mozesz mieć nawet 255, a ja zorganizuje ten sam model o rozmiarze np 195 i spotykamy się np na torze Słomczyn jak spadnie śnieg. Ustanowie czas referencyjny na tych 195 - wystarczą mi 2, 3 okrażenia. Tobie dam cały dzień i jestem pewien w 100% że nawet sie o ten czas nie otrzesz.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to lukass For This Useful Post:

    cosmo-pl (05-10-14),pomocnik (05-10-14)

  5. #1074
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kr3ngdee Pokaż post
    Obecnie zmieniłem setup na lato na 18" i tam oponki już mam upatrzone, a na zimę zostały mi obecne 17stki i stare 15stki. Na tych 15stkach już latałem zimą, ale bardziej chodzi mi o to czy balon na 15stce w stosunku do niskiego profilu na 17stce będzie miał lepsze właciwości zimą czy gorsze, czy średnica/szerokość felgi ma tutaj większe znaczenie.

    Domyślałem się, że rozmiar tu jest bez różnicy a ważny jest optymalny rozmiar opony dla danej felgi i oczywiście sama guma, ale wolałem z ciekawości zapytać widząc, że są tu osoby kumające temat trochę bardziej niż czytelnicy internetów
    No to zależy od tego co chcesz uzyskać. Wyższy profil daje lepszą sprężystość i zimą, jak się pojawiają dziury i różne inne przeszkody, lepiej mieć trochę większy balon, bo wtedy trudniej uszkodzić oponę czy felgę. Ogólnie próbujesz władować niestandardowy rozmiar i przede wszystkim, to spytaj w temacie o tym, czy to będzie pasowało przy takim profilu. 17 zimowe są drogie, ale będzie dobrze takie koło wyglądać. Rozmiar, który możesz założyć na felgę zależy od samej felgi. Dlatego Ci powiedziałem, że jak Cię stać, to ładuj normalny rozmiar 17 na zimę, nic się nie stanie jak będziesz uważał, a jak nie, to rozmiar to prawidłowy rozmiar do 15. 205/50 to jak dla mnie bezsens. Żadna różnica w wysokości praktycznie jak dla mnie, a rozmiar niestandardowy. Ja, na Twoim miejscu sprzedałbym te 17 i 15, i kupił ładne 16-stki z dobrymi oponami. To by chyba było najbardziej optymalne, ale to moje zdanie. Równie dobrze możesz śmigać na 17-stkach.

  6. #1075

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Kolego jak chcesz taniej, to załóż 15-taki, jeżeli je producent dopuszcza. Z opon budżetowych TL Viking Snow Tech II są całkiem spoko i na wodzie nie jest jak na sankach.
    http://www.oponytanio.pl/cgi-bin/rsh...&wt_ga=&wt_kw=

    Indeks nośności się dobiera pod auto u Ciebie 91 wystarczy spokojnie. Na letnich masz większy, bo można je stosować w innych autach też. Zmian wysokości opony nie polecam.
    Ale czy na tarcze 280/288 wejdą felgi 15" ?

  7. #1076
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Wejdą.

  8. #1077
    kr3ngdee's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń/Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kazik90 Pokaż post
    Ale czy na tarcze 280/288 wejdą felgi 15" ?
    Wejdą wejdą wejdą bo na takich jeżdziłem a mam 288mm.
    Obecnie jeżdże na 7,5x17" z oponą bodajże 205/50. "komfort" jazdy mi odpowiada zatem pewnie będzie tak, że 15stki sprzedam a kupię po prostu opony do 17stek (myślę ze do 1600zł dorwę coś nowego sensownego). W zimę bez Q raczej nie szaleję, zależy mi bardziej na bezpiecznej jeździe w trasie zimą, bo często latam autostradami wawa-łódź-toruń. Dzięki bardzo za podpowiedzi, a wybór czy 17 czy 15stki to coś czuję będzie na zasadzie, które felgi szybciej zejdą
    Podpis niezgodny z regulaminem forum.

  9. #1078
    Keko.'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GD
    Auto
    Audi/VW
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Co myślicie o tych oponkach?
    http://allegro.pl/4x-michelin-alpin-...600973703.html
    Ogólnie to nie jeżdżę dużo zimą, z reguły to odśnieżone ulice ale czasami jak zima zaskoczy drogowców to zdarza się że rano jadąc do pracy przecieram szlak. Często na drogach osiedlowych nie do końca odśnieżonych gdzie zostaje ubity śnieg...
    A teraz najważniejsze... mam Q i ostatnią zimę przejeździłem na letnich i jakoś nie odczułem braku zimówek...teraz niestety mam tylko mini casco więc stłuczka z mojej winy bardziej by bolała
    Dziękuję i pozdrawiam

  10. #1079
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Drogie opony i do dużych przebiegów, bo Michelin słynie z trwałości. Po drugie czy potrzebujesz opony z indeksem V? Osiągasz takie prędkości w zimie? H nie wystarczy. To samo tyczy się XL-ów. 3.2 zobowiązuje, ale przemyśl sprawę.

    Ja bym wziął na Twoim miejscu albo wspomniane już Firestone Winterhawk 3 - 1628 PLN, ewentualnie Nokina WR D3 - 1740 PLN, albo z indeksem V Firestone 1880 PLN. Zawsze 700 zostaje w kieszeni.

  11. #1080
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Keko. Pokaż post
    Co myślicie o tych oponkach?
    http://allegro.pl/4x-michelin-alpin-...600973703.html
    Ogólnie to nie jeżdżę dużo zimą, z reguły to odśnieżone ulice ale czasami jak zima zaskoczy drogowców to zdarza się że rano jadąc do pracy przecieram szlak. Często na drogach osiedlowych nie do końca odśnieżonych gdzie zostaje ubity śnieg...
    A teraz najważniejsze... mam Q i ostatnią zimę przejeździłem na letnich i jakoś nie odczułem braku zimówek...teraz niestety mam tylko mini casco więc stłuczka z mojej winy bardziej by bolała
    Dziękuję i pozdrawiam
    Bardzo faje gumy . Ja w tamtym roku kupiłem do siebie tylko że 16". Opona świetna , po zimie nie widać śladów zużycia.
    Jak Cię stać to bierz .Będziesz zadowolony .

Strona 108 z 154 PierwszyPierwszy ... 85898106107108109110118 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •