Strona 10 z 18 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 173

Temat: brak mocy A3 1.6

  1. #91

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzisiaj wymieniłem czujnik położenia wału korbowego niestety dalej bez zmian auto jak jechało tak jedzie dalej. Co proponujecie?

  2. #92

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam,

    wczoraj zauważyłem dziwne zachowanie auta. Niedawno je zakupiłem i poszło do mechanika więc nie wiem czy problem występował wcześniej. Wymieniłem, rozrząd, wszystkie płyny i filtry + parę drobnych elementów w zawieszeniu. Podczas przyspieszania (na rozgrzanym silniku), nagle poczułem że naciskam pedał gazu w opór a auto nie ma mocy i nie przyspiesza, wręcz parę razy lekko szarpnęło. Prócz tego pojawił się błąd na wyświetlaczu (niestety nie mam jeszcze sprawnego bo nie było czasu podjechać naprawić, więc podjechałem do kolegi który ma kiepskiej jakości komputer który pokazuje same numery błędów) p0130, p1250, p0130 p oraz p1250 p. Jeden z błędów (p0130) znalazłem na forum, że wiąże się z błędem sondy przy katalizatorze, drugi (p1250) znalazłem na forum że niby niski stan paliwa ale tam nawet jeszcze nie doszło do rezerwy. Nie wiem czy się to wiąże, bo na forum już czytałem co i jak i dopiero będę monitorował poziomy oleju i płynu chłodniczego, ale pod korkiem oleju był taki majonezik, podobno było go sporo, mechanik wyczyścił i będę nadzorował co się dzieje.

    Auto rozgrzewa się chyba normalnie (chyba, bo nie jeździłem nigdy benzyną tylko dieslem), na pewno szybciej niż diesel i na zegarach po rozgrzaniu utrzymuje równo temperaturę 90 stopni. Nawiew i klima sprawne, nie ma problemu z zimnym ani z ciepłym powietrzem.

    Auto: Audi A3 8L 1.6 BFQ 102km 2002r.

    Co może być przyczyną takiego szarpania i utraty mocy? (Czy może to być taka pierdoła jak np. świece / cewki?)

  3. #93

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa/Węgrów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny 1.6 AKL - nie równo pracuje, bardzo głośno, brak mocy

    Panowie i Panie,
    potrzebuję szybkiej pomocy.
    Wiem jak się korzysta z forum, pewnie znalazłbym odpowiedź ale na to potrzeba czasu, którego akurat teraz nie mam, więc proszę o jakieś podpowiedzi, co mogę sam sprawdzić, bo mój mechanior zawalony robotą na 2 tygodnie do przodu.

    Pacjent to 1.6 AKL + LPG, ale sprawa dzieje się na benzynie.

    2-3 miesiące temu pracował nie równo, nie miał pełnej mocy, gasł na zimnym (to samo na PB i LPG). Po rozgrzaniu praca silnika się poprawiała.
    Dostawał lewe powietrze - wymienoone zostały uszczelki pod kolektorem + świece.
    Odżył i jakiś czas chodził idealnie, jak nigdy.
    Któregoś dnia "prychnął" przy ponownym odpalaniu i znowu się pogorszyło.
    W zeszłym tygodniu stracił moc. Znowu łapał lewe powietrze, bo nie miał siły jechać. Przyśpieszał tylko po muskaniu gazu, przy mocniejszycm dodaniu zdychał. Okazało się, że poszła jakaś uszczelka przy przepustnicy.. Wymienione (przy okazji przewody zapłonowe też). Poprawiło się, ale nie było idealnie, czyli coś jeszcze mu dolegało. Miał jechać na poprawkę, ale ...
    Dzisiaj, przy próbie odpalenia znowu lekko "parsknął". Następnie odpalił ale pracuje jak traktor, jak C-330, albo gorzej.
    Cholernie nie równo, nie ma siły ruszyć, strasznie głośno.
    Auto jeździło od dwóch dni tylko na PB, więc LPG odrzucamy.

    Podrzućcie proszę jakieś pomysły, bo muszę sam w tym pogrzebać, bo mój mechanik zawalony robotą, a inny to zaraz pół silnika wymieni.

  4. #94

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam, ja tutaj mam podobny problem co kolega wyżej też miałem taką dziwną maź pod korkiem od oleju nie wiem co to jest.. Tylko, że z tą mocą to mam różnie, raz jest wszystko okej, a raz jest tak, że brakuje mocy i dopiero pełną moc mam przy ponad 3000 obrotów, co to może być?

  5. #95

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Edmondo, które uszczelki zostały wymienione, tylko te na łączeniu z głowicą ? Zobacz filtr paliwa czy nie zapchany albo pompa nie domaga. A na lpg wszystko ok ?

  6. #96

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa/Węgrów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Uszczelki raczej były wymienione wszystkie, czyli te mało 4 + 1 duża (jeśli dobrze pamiętam), taki był przynajmniej przykaz. I po tym było idealnie, aż do pewnego momentu.
    Filtr paliwa zmieniany 2.5 roku temu - wątpię, żeby miał na to wpływ, bo 2-3 miesiące temu, po zmianie uszczelek kolektora było idealnie.
    Na LPG ostatnie kilka dni nie jeździł, bo miał wrócić na poprawkę, czuli szukanie idealności po wymianie uszczelki pod przepustnicą.
    Według moich obserwacji to jest jakaś mega nieszczelność, tylko nie bardzo wiem, czego jeszcze mogę szukać.
    Uszczelkę przepustnicy sprawdzę, uszczelki kolektora także, ale pytanie czego jeszcze ewentualnie szukać...
    Mechanikiem nie jestem, więc ciężko mi coś prognozować, ale rozłożyć mogę wszystko i złożyć raczej też.

  7. #97

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Przeświadczenie, że i tym razem problem jest związany z łapaniem lewego powietrza może być błędne. Nierówna praca może sugerować problem z zapłonem. Przewody zapłonowe były niedawno wymienione, co nie znaczy, że nie mogły ulec awarii. Na forum widziałem kilka postów, że nowe przewody zapłonowe były gorsze od starych. Poza tym są jeszcze cewki i świece. Warto też sprawdzić, czy ECU nie ma w logu błędów. Nie jestem ekspertem, ąle głośna praca raczej bywa przyczyną kłopotów z układem wydechowym.

  8. #98

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeworsk
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Kolego a sprawdz ustawienie rozrzadu mialem podobny przypadek ze po tzw kichnieciu przeskoczyl mi rozrzad o 3 zeby i tez auto chodzilo jak traktor tylko u mnie sie okazalo ze rolka napinajaca byla wadliwa

    Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

  9. #99

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Najlepiej jakbyś podłączył pod komputer bo tak to można tylko gdybać i się zastanawiać. Sprawdź jeszcze dokładnie dolot, może kolektor gdzieś pęknięty , wężyki podciśnieniowe czy nie przetarte. Możliwe ze rozrząd przeskoczył jak kolega wspomniał wyżej i może wtedy chodzić jak traktor Przewody zapłonowe i świece mogą być wadliwe nawet jak są nowe. Pozdrawiam

  10. #100

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam, ja tutaj mam podobny problem też miałem taką dziwną maź pod korkiem od oleju nie wiem co to jest.. Tylko, że z tą mocą to mam różnie, raz jest wszystko okej, a raz jest tak, że brakuje mocy i dopiero pełną moc mam przy ponad 3000 obrotów, co to może być?

Strona 10 z 18 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •