Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 26

Temat: [8L] Dzwiek tarcia w silniku

  1. #11
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Sposób prosty:
    Musisz zdjąć pasek wielo-klinowy. Sprawdź która rolka jest do wymiany. Jeśli nie to może być łożysko na alternatorze, klimie, lub pompie wspomagania.
    Jeśli nadal nie znajdziesz przyczyny, to trzeba się zagłębić w pasek rozrządu i tam sprawdzić. Najprościej jeśli jest możliwe, to zdjąć pasek klinowy i zapalić motor. Jeśli jest cicho, to nie ma czego szukać przy rozrządzie.
    Trudno powiedzieć na pewno. Przyczyn może być wiele. Ja stawiam na rolki. To najczęstszy przypadek.
    Powodzenia

  2. #12
    MS's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    DW
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez neoeinz
    moze sprezarka klimatzacji wylacz klime i posluchaj.
    Niestety też bez klimatyzacji ten dźwięk jest szłyszalny ...
    A3 & A4
    Masaż z dojazdem - Wrocław
    a3-club.net/forum/showthread.php?p=472966#post472966
    ZAPRASZAM

  3. #13

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Rowno rok temu przerabiałem ten temat w Peugeocie 206 2.0 hdi. Wymieniłem rolki prowadzące a dzwięk nie znikał. Dopiero po wymianie paska wielorowkowego (alternatora) wszystko ucichlo. Nie mam pojęcia na czym to polega aby gumowy pasek wielorowkowy wydawał tak metaliczne dzwięki (zatartego łożyska) wyciszające się przy dłuższej pracy, ale taka jest rzeczywistość.

  4. #14
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Już Ci mówię :
    Pod pasek wielo-klinowy dostają się takie malutkie kamienie, które wbijają się w niego i stąd te dźwięki metaliczne. Można je wydłubać, ale lepiej wymienić pasek. Kosztuje z 50 zeta a nowy to zawsze nowy.
    Przyczyną może być brak osłony pod silnik, ale nawet z osłoną może być to możliwe.

  5. #15
    MS's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    DW
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez e-mako
    Już Ci mówię :
    Pod pasek wielo-klinowy dostają się takie malutkie kamienie, które wbijają się w niego i stąd te dźwięki metaliczne. Można je wydłubać, ale lepiej wymienić pasek. Kosztuje z 50 zeta a nowy to zawsze nowy.
    Przyczyną może być brak osłony pod silnik, ale nawet z osłoną może być to możliwe.
    Coś w tym jest u mnie osłony brak a zrobiło się tak trochę temu jednak po zakupie dźwięk ten nie był obecny

    Dziękuję

    Pozdrawiam
    MS
    A3 & A4
    Masaż z dojazdem - Wrocław
    a3-club.net/forum/showthread.php?p=472966#post472966
    ZAPRASZAM

  6. #16
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Coolfon
    pod maską autka znalazłem kiedyś szkielet gołębia, wszystko się może zdażyć
    To może ja dodam też ciekawostkę. Ostatnio kolega odpala swoją starą Alfę i słyszy dziwne stuki. Robi przegazówkę no i w tym momencie zapala się ładowanie i dym spod maski. Otwiera maskę a tam pełno sierści ,pasek wielorowkowy pęknięty, oraz połamany ,na wpół żywy kot Wyciągał go podobno dobre dwie godziny ! Niestety pasek wielorowkowy razem z kotem dostał się pod pasek rozrządu przestawiając rozrząd.
    Może nie jest to miejsce na opowiadanie takich ciekawych historyjek ,ale wszystko się może dostać pod ten pasek. A,że koty lubi ciepło i włazić na silnik to też wiadomo Dlatego też proponuję jednak osłonę mieć

  7. #17

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miszka
    Nie wiecie moze jakie koszta takiej naprawy/wymiany tego bendixa?
    U mnie wyciagnolem rozrusznik sam i dalem do naprawy. Koszt naprawy (tulejki bo byly zatarte i pobieral za duzo pradu i przedni uszczelniacz) 80 zeta i zgrzyt znikl oraz odpala z dotyku.
    Rozrusznik zrobila firma Bendix w rzeszowie polecam bardzo profesjonalni.

  8. #18

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    ostanio pojawil sie u mnie podobny problem - tak jak by ocierania/skrzypienia z okolic paska wielorowkowego/rozrzadu. Na poczatku wymienilem pasek wielorowkowy i dzwiek ustal na 2 dni ale pozniej znow sie pojawil. Nastepnie wymienilem rolke napinacza ale nic to nie pomoglo. Po zdjeciu paska wielorowkowego i odpaleniu silnika dziek nadal jest ale po chwili zanika. Pasek rozrzadu wymienialem w ASO 60tys km temu - kopletnie wyszystko (takze pasek wielorowkowy, napinacze, pompa wody itd). W ASO powiedzieli mi ze to paske wielorowkowy ale przeciez go wymienilem. Popsikali gdzies jakims smarem i dzwiek ustal na jakas godzine. Czy wiecie co to moze byc - ja juz trace nadzieje.
    Mudas

  9. #19
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Mudas, http://a3-club.net/forum/viewtopic.p...r=asc&start=10

    Mam identyczny problem... Tylko dźwięk po rozgrzaniu silnika ustaje.

  10. #20
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Przyszło mi do głowy jeszcze jedno. Mianowicie na alternatorze jest takie sprzęgiełko, które amortyzuje wszelkie szarpnięcia paskiem wieloklinowym, np, jak załączmy klimę albo po prostu, żeby napinacz tego paska nie skakał jak szalony. Normalnie jak zdejmiemy pasek i zakręcimy alternatorem, będzie wszystko ok ale gdy to sprzęgiełko zacznie pracować już może być kaku Fabryka przewiduje wymianę tego sprzęgiełka ( i tu dobrze nie pamiętam ) po 80 tys. km. Koszt jaki mi mówił kiedyś majster od alternatorów z Płocka z ulicy Wiatraki to 280 PLN. Może właśnie to sprzęgiełko Wam się ksioczy Większość ludzi nawet nie wie o jego istnieniu a już podejrzewam, że mało kto pomyślał o jego wymianie. ($$$)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •