Strona 6 z 24 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 233

Temat: BLOW OFF

  1. #51

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    To ty kolego kajetan sobie poczytaj bo widzę że nie za bardzo wiesz co piszesz . przed przeładowaniem to chroni WG a nie DV , DV otwiera się po puszczeniu gazu kiedy przepustnica wytwarza podciśnienie ! w czasie jazdy DV jest czały czas zamknięty ponieważ ciśnienia w układzie dolotowym i kolektorze są równe , DV lekko otwiera się również na wolnych obrotach tworząc cyrkulację powietrza między dolotem a TIPem z tąd falowanie obrotów i zalewanie silnika na wolnych obrotach po montażu BOVa w tym silniku , DV to owszem zawór recyrkulacyjny i upuszcza ciśnienie ale za filtr powietrza , z tąd wymiana filtra na inny pozwala wydobyć z niego dzwięk który skutecznie i celowo fabrycznie tłumi ori pucha i filtr . A DV mam nowy mocniejszy od audi TT
    Ostatnio edytowany przez toli - 15-03-10 o 17:12
    Best ET-15,0s

  2. #52
    bartas's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    a co sądzicie o properfekt jest niby taki dedykowany do AGU ale wydaje mi się ze szału nie ma co do psss
    1.8T - K03s inside - Sprzedane
    1.4TDI - dupowóz
    2.0TDI CR - Sportback

  3. #53
    Kajetan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    jeszcze raz DV chroni turbo przed nadmiernym przeładowaniem: czyli do osięgnięcia określonego doładowania np 0.5 bar zawór jest zamknięty turbo się kręci w optymalnych obrotach powyżej tej wartości np 1 bar zaczyna się nadwyrężać elementy sprężarki DV wypuszcza nadmiar ciśnienia, WG robi to samo tylko wypuszcza spaliny prosto do wydechu.
    więc toli wytłumacz mi po co Ci mocniejszy DV z TT-ki? do tego co wyżej napisałem jest tak?
    bartas szału nie będzie gebelski motor jest tak skonstruowany że nie może wypuszczać całego doładowania do powietrza jak japońca którego blow off słychać z 3 kilometrów
    Ostatnio edytowany przez Kajetan - 15-03-10 o 18:11

  4. #54

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    nie jest tak jak piszesz , owszem ori DV może popuszczać przy 1 bar ale jest to efekt uboczny a nie zamierzony np. po chipie DV może puszczać - wina słabej sprężyny , od TT trzyma do 1,5 bara , w AGU regulacja ciśnienia odbywa się tylko poprzez WG i N75 innej obrony przed przeładowaniem ten silnik poprostu nie ma ( pozostaje mu jeszcze cofać zapłony , odcinać paliwo no i tryb awaryjny to już ostateczność ) nowsze 1.8T mające zawór N249 przy przeładowaniu i osiągnięciu maksymalnego duty cycle na N75 mogą wymusić otwarcie DV i w ten sposób obniżyć ciśnienie i w tedy jest to zamierzone działanie
    Best ET-15,0s

  5. #55

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    inny

    Domyślny blow off HKS

    Witam wszystkich poniewaz poruszacie tu watek blow offa to gdyby ktos chcial to ja mam do sprzedania blow off firmy HKS czarny kolor kupilem go do mojego samochodu s3 ale niestety moj samochod z nim nie wspołgra i jestem zmuszony go sprzedac.Został tylko zalozony i po sparwdzniu okazlo sie ze niestey do mojego samochodu sie nie nadaje wiec jesli ktos jest zainteresowany to zapraszam

  6. #56

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pożarów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam. wracaj?c do tematu co sadzicie o tym i czy op?aca si? kupi??
    Mo?e mia? kto? z tym do?wiadczenia?

    http://www.allegro.pl/item1054511911...uning_bov.html

  7. #57
    ziuuut's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. Tczewa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    WItam,
    Pewnie zaraz zostane wysmiany ale chce sie upewnic i moze czegos dowiedziec a mianowicie chodzi mi o sam dźwiek... czyli psss... Mam diesel'a i wiem ze te wszystki DV czy BOV nie maja miejsca bytu ale czy istnieje jakis inny sposob zeby taki wlasnie dzwiek wytworzyc ? Pisał ktos o filtrze ale pozniej został uprzedzony ze to szkodzi i na tym temat sie zakonczyl... Z gory dziekuje za informacje.

    pozdrawiam.

  8. #58
    Pabler's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi RS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nie ma innego chyba że nagrasz sobie płyte i bedziesz puszczał w radyjku
    Zgadza sie że mając załozony stożek troche tam słuchac powietrze. Niestety stożki nie sa fajnym rozwiązaniem dla przepływki olejek z nich osadza sie na druciku potem troszke brudu no i przepływka martwa. Jeżeli chcesz zaryzykować już to tylko jakieś suche i dobrej firmy i czesto myć.
    The Four Ring Mafia
    Sponsor of the power is CompSport

  9. #59
    ziuuut's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. Tczewa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pabler Pokaż post
    Nie ma innego chyba że nagrasz sobie płyte i bedziesz puszczał w radyjku
    Zgadza sie że mając załozony stożek troche tam słuchac powietrze. Niestety stożki nie sa fajnym rozwiązaniem dla przepływki olejek z nich osadza sie na druciku potem troszke brudu no i przepływka martwa. Jeżeli chcesz zaryzykować już to tylko jakieś suche i dobrej firmy i czesto myć.
    ehhh... myslalem ze moze cos sie da wykombinowac no ale coz... dzieki za info.

    Pozdrawiam

  10. #60
    Maciek84's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    poszukaj na necie
    na tubie jest dużo takich co w tdi maja pss może cos wykombinujesz

Strona 6 z 24 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •