Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Kluski na korku :/

  1. #1
    Koojak's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny Kluski na korku :/

    Witam

    wczoraj bylem u mechanika i tak jakos zajzal na korek od oleju.Okazalo ze ze jest na nim maź przypominajaca kakao :/ zawiadomil mnie ze to walnieta uszczelka pod glowica ale moim zdaniem nie , plynu od chlodnicy nie ubywa ( od czasu kupna nic nie dolewalem) , oleju nie przybiera , z rury nic nie dymi , auto na mocy rozniez nie traci.Dodam ze glownie mam jazdy miejskie , takze auto sie az tak bardzo niedogrzewa. Co o tym sadzicie?? uszczelka czy moze wina tych krukich odcinkow?? wyrazcie swoje opinie bo nie wiem co robic, a mysle o zalozeniu gazu

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kolego, było wielokrotnie mówione. Kluski na korku są wynikiem krótkich odcinków, co za tym idzie niedogrzanego silnika. Nie masz się czym martwić, ja miałem to samo. Najlepszy test: wytrzyj korek przed dłuższą trasą i zobaczysz czy po przejechaniu dłuższego odcinka to samo będzie. U mnie odkąd jeżdżę na dystansach nic nie ma na korku.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Koojak's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    zrobie tak jak mowiles, przed wyjazdem wyczyszcze korek i zobaczymy co bedzie , bo duzo nie bakowalo a oddalbym glowice do planowania :/

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wiesz, majstrowi najłatwiej powiedzieć że trzeba głowicę wymienić. W ogóle za dużo ludzi od razu podejrzewa głowicę w wielu przypadkach, wystarczy jeden objaw i już by rozbierali pół samochodu! Z tego co napisałeś oprócz klusek nie masz innych objawów więc na 100% masz wszystko ok. Ja na początku też miałem różne myśli dlaczego tak jest. Ale dobry mechanik mi poradził właśnie taki test. I wszystko gra. A jak przejadę raz czy dwa kilka km i stoję to zaraz korek biały. Więc u Ciebie też tak będzie.
    Pozdrawiam

  5. #5
    makubaku's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    325ti
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    mi mechanik mowil ze tam jest odma czy cos takiego i dlatego sie zbiera i to nic nie znaczy w tych silnikach, a na pewno nie uszczelka do roboty odrazu.

  6. #6
    malydziodek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    zimom się tak dzieje dlatego że miejsce wlewu jest mniej dogrzane mam to samo

  7. #7
    guciu's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja również mam to samo , a głównie właśnie jeżdżę na krótkich odcinkach, uff a już się bałem że to coś gorszego
    pozdrawiam

  8. #8
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Obejrzyj czy nie masz gdzieś z boku silnika jakiś poceń oleju w okolicy uszczelki. Jeśli jeździsz na krótkich odcinkach to nie przejmuj się. Czasem tylko przyciśnij mocniej gazu, żeby wszedł na wyższe obroty i porządnie się nagrzał.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  9. #9
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Matrixs88 Pokaż post
    Obejrzyj czy nie masz gdzieś z boku silnika jakiś poceń oleju w okolicy uszczelki. Jeśli jeździsz na krótkich odcinkach to nie przejmuj się. Czasem tylko przyciśnij mocniej gazu, żeby wszedł na wyższe obroty i porządnie się nagrzał.
    To jest dogrzewanie silnika na chama i tak robic sie nie powinno szczegolnie zima bo olej jak jest zimny to jest gesty a co za tym idzie jeszcze nie wejdzie wszedzie gdzie ma wejsc i niema smarowania. Zwykly silnik benzynowy jak jest zimny to tez go nie mozna krecic na wysokie obroty.

    Co do twoich klusek to we wczesniejszym samochodzie mialem dokladnie to samo a to tylko dlatego ze robilem krotkie odcinki i samochod sie nie nagrzewal, jak tylko troche dalej gdzies sie przejechalem to juz to znikalo z korka wiec no panika

  10. #10
    mallcin's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Matrixs88 Pokaż post
    Czasem tylko przyciśnij mocniej gazu, żeby wszedł na wyższe obroty i porządnie się nagrzał.
    Z tym butowaniem na zimnym silniku to nie przesadzaj, jak sie złapie te 90 stopni to owszem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •