Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: ciężarowy na osobowy

  1. #1
    bratex's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NE
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny ciężarowy na osobowy

    Witam,

    A3 zarejestrowany jako samochód ciężarowy a co za tym idzie kratka z tyłu, brak pasa biodrowego i specjalny podłokietnik uniemożliwiający podróż w 5 osób (oczywiście w dowodzie rej. 4 osoby).

    1. Czy przed przerejestrowaniem na osobowy muszę powrócić do wyposażenia fabrycznego tj. założyć pas biodrowy i zdjąć kratkę ? Czy może mogę nie zakładać pasa biodrowego i pozostać przy 4 osobach w dowodzie rejestracyjnym ?

    2. Czy założenie samego pasa biodrowego jest problemem? Czy musi to zrobić ASO? Bo nie wydaje mi się to wielką filozofią, tym bardziej że jest to biodrowy a nie 3 punktowy. Chyba że papiery wymagają wpisu o założeniu takiego pasa?

    3. Czy po numerze VIN lub kodach wyposażenia można się dowiedzieć czy auto z fabryki było wypuszczone jako 4 os. czy jako 5 os. ? A może wszystkie A3 były wypuszczane jako 5 os. ?

    Pas biodrowy 142 PLN (w/g VIN)
    Montaż pasa w ASO + zdjęcie kratki 300-350PLN
    Przegląd 180 PLN
    Nowy dowód rejestracyjny ok 150 PLN
    Ostatnio edytowany przez bratex - 04-12-08 o 10:45

  2. #2
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Z tego co pamietak od klienta, wystarczy zakupic i zamontowac pasy, niekoniecznie w ASO, i pojechac na przegląd i nie powinno byc zadnych problemów

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kożmice
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    ja przerejstrowalem z ciezarowego na osobowy zostajac przy 4 osobach bo mi sie nie chcialo bawic z zakladaniem tego pasa
    hryszek - A3 8P 2.0TDI

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Warsztat, ktory bedzie demontowal kratke i zakladal pas musi wystawic zaswiadczenie dla urzedu rejestrujacego pojazd, w karcie auta bedziesz mial zmienione i w dowodzie, a w pierwszej kolejnosci dla stacji pojazdow

    musi byc cos takiego :
    opis zmian:
    zdemontowanie kratki oddzielajacej przestrzen bagazowa
    zamontowanie pasa bezpieczenstwa dla piatej osoby
    material dostarczony przez klienta

    po dokonaniu zmian nastepuje zmiana rodzaju i przeznaczenia pojazdu z samochodu ciezarowego na pojazd osobowy liczba miejsc piec

    pojazd po modernizacji, moze byc dopuszczony do ruchu na drogach publicznych w mysl obowiazujacych przepisow, pod warunkiem uzyskania pozytywnych wynikow badan technicznych, przeprowadzonych w uprownionej stacji kontroli pojazdow

    pieczatka zakladu


    do tego faktura za dokonane zmiany
    demontaz kraty odzdzielajacej przestrzen bagazowa
    montaz pasa






    jedziesz na przeglad
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5
    bratex's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NE
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hryszek Pokaż post
    ja przerejstrowalem z ciezarowego na osobowy zostajac przy 4 osobach bo mi sie nie chcialo bawic z zakladaniem tego pasa
    Trochę mi się to kłóci z tym co usłyszałem od Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Gość mi powiedział że samochód musi wrócić do takiego stanu jak go wypuściła fabryka, czyli bez kratki i z pasem biodrowym.

    Samochód jest cały czas zarejestrowany na pierwszego właściciela, pierwszy dowód rejestracyjny i od razu klepnięty na 4 osoby.

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kożmice
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bratex Pokaż post
    Trochę mi się to kłóci z tym co usłyszałem od Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Gość mi powiedział że samochód musi wrócić do takiego stanu jak go wypuściła fabryka, czyli bez kratki i z pasem biodrowym.

    Samochód jest cały czas zarejestrowany na pierwszego właściciela, pierwszy dowód rejestracyjny i od razu klepnięty na 4 osoby.
    autko kupiłem jako ciężarowe - po jakimś roku wkurzyła mnie ta kratka z tylu bo trzeszczała i ograniczała widoczność wiec pojechałem - kratke zdjeli, powiedzieli cyt:"niestety nie ma Pan piątego pasa wiec musimy zarejestrować go jako osobowy na 4 osoby"

    aha podłokietnik sobie sam wykręciłem
    Ostatnio edytowany przez hryszek - 28-05-18 o 13:14
    hryszek - A3 8P 2.0TDI

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •