Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 103

Temat: pompa wspomagania wyje problem

  1. #61

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny Wyciek z przekładni kierowniczej

    Witam! Niedawno zlokalizowałem w swojej A3 wyciek płynu od wspomagania kierownicy w okolicach prawego meszka przekładni kierowniczej. Jestem na etapie poszukiwań miejsc gdzie regenerują takie przekładnie na śląsku. Znalazłem w Bielsku - Białej (najbliżej mojego miejsca zamieszkania) ale opinie na temat tych warsztatów nie są ciekawe ( dużo przekładni wraca spowrotem do regeneracji - cena ok 600 zł, 1 rok gwarancji) Czy ktoś, kto jest po regeneracji przekładni może coś powiedzieć na ten temat, ile czasu już na niej jeździ, na czym polegała regeneracja i gdzie to wykonał...?
    Dodano:
    Drugim tematem mnie interesującym jest wypowiedź mechaników na automani.. Cytuje: "Z naszych długoletnich obserwacji i napraw przekładni kierowniczych, 90% wszystkich przekładni do których jest stosowany olej zielony bardzo mocno korodują. Dotyczy to takich samochodów jak: VW Golf IV/Bora/Polo, Skoda Octavia/Fabia, Audi A3, Seat Toledo/Ibiza, Opel Vectra C itp. Po naprawie takich przekładni namawiamy naszych klientów aby przechodzili na oleje typu ATF (czerwone), na których przekładnie mniej korodują i w związku z tym przedłuża się ich żywotność. Jeśli przejście na inny olej z zielonego na czerwony nie jest możliwe należy pamiętać o wymianie tego oleju przynajmniej raz w roku, ponieważ olej ten jest prawdopodobnie bardziej agresywny na części przekładni (listwę zębatą i wałek), co powoduje ich przedwczesną korozję."
    Czy ktoś wie jak nasze A3 (z okolic 1997 roku) znoszą przejście na płyn czerwony? Czym one sie różnią i zna temat bardziej??
    Ostatnio edytowany przez kaczorro83 - 24-04-09 o 13:44 Powód: Automatyczne łączenie postów

  2. #62
    bartas's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ja oddawałem do regeneracji i niestety po roku problem powrócił na szczeście uznali moją reklamację i wymienili mi na drugą tez po regeneracji i co znowu była klapa, i tu znów poszli na układ choc rok minął tym razem przekładnia jest z innego auta nieregenerowana powymieniali tylko wszystkie uszczelniacze i sprawdzili kondycje tej przekładni, co do przekładni z audi/golf to kolo powiedział mi ze praktycznie juz ich nie przyjmuje do regeneracji po stale ma z nimi jakieś reklamacje i są to praktycznie jedyne które tak korodują, tez zalecił mi przejscie na ATF i tak tez zrobiłem zresztą nie tylko on mi to polecał ale tez koleś z ASO skutków ubocznych brak
    1.8T - K03s inside - Sprzedane
    1.4TDI - dupowóz
    2.0TDI CR - Sportback

  3. Podziękowania dla bartas za pomoc w problemie

    kaczorro83 (26-04-09)

  4. #63
    soris's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    witam...
    Mam podobny problem, wyje mi pompa ale dopiero po paru km jazdy. Objaw ten się ujawnił gdy miałem minimalny stan płynu. Uzupełniłem go i wydawało się że jest ok, ale nie do końca ponieważ znowu mi wyje ale płynu nie ubyło. wszystko jest szczelne
    Moje pytania...
    - czy przez czas jak jeździłem z niskim stanem płynu mogło się coś zapowietrzyć?
    - czy jeśli bym zlał stary płyn i zalał nowym coś by pomogło?
    a jeśli to pompa to jak to sprawdzić by mieć pewność?

  5. #64
    BadAzz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW e46 320d touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeżeli układ jest szczelny to powinna pomóc wymiana płynu na nowy o mniejszym współczynniku gęstości.

    http://www.karolinaroksela.republika.pl/

    ZAPRASZAMY!!! Projekty ogrodów, terenów zieleni, florystyka, bukieciarstwo.


  6. #65
    dimi's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pytanko, u mnie jak na razie nie ma wyjącej pompy no chyba że ja tego nie słysze, jedyny problem co zauwazyłem że przy max skręcie do oporu to wtedy tak jakby pompa leciutko zaczeła wyć głos taki jakby obroty silnika się zwiększały :> a i co strasznie mnie irytuje to wspomaganie nie chodzi lekko tylko dość ciężko ;/ w zbiorniczku przy prostych kołach i zimny silniku jest min (olej zielony)
    Jakie rady? może jednak pompa :>

  7. #66
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    dimi przy skrajnym skręcie kół pompa wydaje głośniejszy odgłos ( nie jest to wycie, ale opisać to można tak, jakby "wchodziła na wyższe obroty", wyraźna zmienia odgłos pracy)
    i jest to zjawisko całkowicie normalne.
    Mówisz jeszcze, że ciężko działa wspomaganie - najlepiej porównaj z inną A3, ale powiem Ci, że u nas tak jest i w porównaniu z innymi autami takie jest właśnie odczucie. Jednym pasuje - innym nie.
    Pozdrawiam

  8. Podziękowania dla Glac za pomoc w problemie

    dimi (08-06-09)

  9. #67

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wroc
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny wspomaganie

    Witam!!! Mój problem jest taki że płyn do wspomagania uchodzi mi szybciej niz go dolewam... wiem ze mam przekładnie do regeneracji i wszystko byłoby ok gdybym był w na miejscu w Polsce ale niestety obecnie pzrebywam za granica a tu taka naprawa jest kilkakrotnie droższa niz w Polsce. I takie moje pytanie czy w takim stanie moge przejechac ok 1000 km by wrocić do domu bo droga praktycznie prowadzi po prostej autostradzie czy nawet jazda po prostej moze spowodwoac unieruchomienie auta na autostradzie????

  10. #68
    a3_luke's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Renault Megane III
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    auto ci sie kolego nie unieruchomi. w najgorszym wypadku padnie ci pompa wspomagania i bedziesz baaardzo ciezko kolami krecic, ale beda
    mozesz tez w momencie wycia pompy dolewac plynu ale musialbys sie w kilkanascie litrow zaopatrzec ale to chbyba najgorsze rozwiazanie
    Była A3 1.6 APF Ambition
    Był VW Passat FL 1.9TDI

    Jest Renault Megane III 1.5 dCi

  11. #69

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szklarska Poręba
    Auto
    Audi,Vw Polo 6R
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U mnie czy to przed wymina przekladni na nowa czy na starej,wspomaganie chodzilo i tak gozej niz w fabiAle doszedlem do wniosku ze wszystko zalezy od rozmiaru kol i opon.U siebie orginal mam 16/205/55 i nie jest zle,ale jak na zime zaloze 15/196/65 to palcem krece i sama kierka sie kreci.Elektrohydrauliczne wspomaganie dziala inaczej i nie ma co porownywac.

  12. #70
    tomektmtm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    ajjjj to trzyyyy !!!!
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    witam
    wroce do tematu, u mnie objawy standardowe...mocno wyje jak sie skreca na maxa, proste kola bieg jalowy, tak jakby coś rzezi przy pasku...sprawdzalem pasek to raczej nie mozliwe, tak samo sprawdzalem czy napinacz dziala... w tej kwesti jest ok....zaczelo wyc niedawno po zmianie na 17" czyli pompa juz daje dupy?? za duze obciazenie dla niej na 17" ??

    edit: stan plynu w normie, nie ubywa

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •