Strona 17 z 29 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 161 do 170 z 285

Temat: Wymiana oleju w skrzyni

  1. #161
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    2,3 Litra
    marcelinho93 dokladnie 2,3litra do skrzyni a do przystawki (przekładni kątowej z której wychodzi wał) wchodzi ok 900-950ml z 1L oleju nr : G052145S2

  2. #162

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ze Śląska
    Auto
    Audi a3 8p(s3)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Zyzio Pokaż post
    marcelinho93 dokladnie 2,3litra do skrzyni a do przystawki (przekładni kątowej z której wychodzi wał) wchodzi ok 900-950ml z 1L oleju nr : G052145S2
    Chciałem zalać motula do skrzyni 75w90 dobry to pomysł?

    Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowany przez marcelinho93 - 18-05-17 o 22:52

  3. #163
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcelinho93 Pokaż post
    Chciałem zalać motula do skrzyni 75w90 dobry to pomysł?
    lej oryginalny olej nic innego

  4. #164
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Witam wszystkich,
    Posiadam a3 8p 1.9tdi bls 105km 2008 rok, polift z przelotem 277 tys. ...skrzynię o oznaczeniu JCR. Jakiś czas temu zaczął pojawiać się problem z wbijaniem "trójki". Problem raz występuje, kilka razy nie. Doczytałem, że może padać któryś synchronizator. Jednak zanim wpakuje się w duże koszty, postanowiłem zaryzykować wymianę oleju, oczywiście na oryginalny.

    Pojechałem do serwisu, Pan wklepał VIN, powiedział mi że do mojej skrzynki wchodzi 1,9 litra i otrzymałem dwie litrowe butelki o oznaczeniu G 052 512 A2. Pytań, w sumie mam kilka :
    1. Ile dokładnie oleju wchodzi do mojej skrzyni? Facet w ASO nie mówił tego ze zbyt dużym przekonaniem, a jak mam jechać na wymianę to wolę mieć potwierdzone.
    2. Czy olej, który otrzymałem jest poprawny?
    3. Czy jeśli biegi wchodzą bardzo dobrze, raz na jakiś czas pojawiają się problemy z wbijaniem trzeciego biegu - to czy warto w ogóle "symbolicznie" wymienić olej skoro go kupiłem? Boje się tego, że skrzynia zacznie chodzić gorzej niż obecnie.

    Dzięki za pomoc

  5. #165
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć?

  6. #166
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    skrzynia jcr (na przykładzie golfa mk5 wychodziła w 5 i 6 biegów)
    dla 5 biegowej: ilość oleju 1,9 litra G 070 726 A2 do roku modelowego 2007, od rm2008 G 052 512 A2
    dla 6 biegowej: ilość oleju 2,3 litra G 052 171 A2

    Zawsze około 100-200ml wchodzi mniej gdyż przy zmianie nie zleci całość oleju ze skrzyni. Polecam zalewać tylko olej ori z aso, żeby nie mieć niespodzianek przy wbijaniu lub wybijaniu biegów.

  7. Podziękowania dla acinr_PL za pomoc w problemie

    Cortex (22-06-17)

  8. #167

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Witam wszystkich,
    Ostatnio wymieniałem olej w 6-cio biegowej skrzyni NFU, przy przebiegu 95000km (Audi A3 z 2012r.). Powodem zmiany oleju było pojawienie się "buczenia" przy skręcie w lewo (tylko przy załączonej skrzyni).
    Poczytałem trochę o tym "zjawisku" na forum VW i tam radzili wymianę oleju przekładniowego.
    Po wymianie buczenie już się nie pojawia.
    Ciekawostka: w poprzednim aucie - Honda Civic, miałem identyczne objawy i też wymiana oleju w skrzyni załatwiła sprawę.

    Z uwagi na kosmiczną cenę w ASO za olej G 052 171 A2, skrzynię zalałem polecanym na forum VW zamiennikiem, olejem Fuchs Titan Sintofluid FE 75W.
    Informacje producenta i ASO, że nie przewiduje się w skrzyni wymiany oleju, należy według mnie traktować z dużą ostrożnością.
    Podczas wymiany oleju widziałem spuszczany stary olej. Miał barwę ciemnobrązową i nie był tak klarowny jak nowy. Już po tym było widać, że swoje już przepracował, a mogłoby się wydawać, że przy takim wieku auta i przebiegu, olej powinien być jak nowy.
    Rozsądek podpowiada, że olej w skrzyni, podobnie jak każdy inny olej, w czasie eksploatacji traci swoje właściwości, ulega starzeniu itp., więc powinno się go wymieniać.
    Niektórzy na tym forum narzekają na olej Fuchs-a, że pogarsza pracę skrzyni, u mnie nie zauważyłem takich objawów., może na to za wcześnie, bo na nowym oleju przejechałem zaledwie niecały 1000km, ale od początku zauważyłem drobną poprawę, lewarek chodzi ciut lżej, biegi wskakują lekko bez żadnych oporów i haczenia.
    Mam nadzieję, że tak pozostanie.
    Zanim zdecydowałem się na zmianę oleju, poradziłem się u specjalisty z BCS Skrzynie.
    Polecam blog.skrzynie.com.pl można tam wiele dowiedzieć się o skrzyniach i olejach przekładniowych.

  9. #168
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Kilka postów wyżej pisałem o pomoc z doborem oleju, ilością i po krótce opisałem swój problem z trzecim biegiem. Na cale moje szczęście i mojego portfela, rozwiązaniem nie był walnięty synchronizator, lecz zbyt niski poziom oleju w skrzyni. Ktoś nieumiejętnie go wymienił, zalewając olej dolnym, bocznym korkiem zamiast lać od góry np. przez odpowietrznik. Oleju było gdzieś około 1 litra, gdy powinno być idealnie 1,9 litra.

    Po wymianie wszystkie problemy ustąpiły, biegi zaczęły wchodzić bardzo płynnie. Zupełnie inna skrzynia, olej zalany oczywiście oryginalny z ASO

  10. #169

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ze Śląska
    Auto
    Audi a3 8p(s3)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Zyzio Pokaż post
    lej oryginalny olej nic innego
    Powiedz mi czy olej o numerze G052145S2 jest też do zastosowania w skrzyni biegów 6 stopniowej?bo do przekładni kątowej chyba będzie okej. Czy muszę
    G052171A2
    Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowany przez marcelinho93 - 13-07-17 o 13:10

  11. #170

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    A3 1.9 tdi 2008, silnik BXE a skrzynia JCR 5-cio biegowa. Jaki olej i ile ? I czy mogę łac ceramizer do skrzyni bez problemów ?

Strona 17 z 29 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •