Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 25 z 25

Temat: Odpowietrzanie układu chlodzenia, silnik 1.6 AKL

  1. #21

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RoniN_ Pokaż post
    Nie zwrocilem uwagi, a stalem dzisiaj w korku. Wymienilem czujnik temp i wskaznik pokazywal rowno 90 st. caly czas aniw jedna ani w druga nie poszedl. wiec chyba jest ok, bo jesli byloby za goraco to jeszcze kontrolka by mi sie zapalila na desce, prawda?? Poza tym teraz jest zimno i troche trzeba poczekac aby wogole sie wlaczyly, albo moj silnik jakis dziwny jest
    Teraz dzwonilem do poprzedniego wlasciciela i on powiedzial ze jak byl goracy silnik, np w lecie, to wentylatory sie normalnie wlaczaly i nie bylo z tym zadnego problemu, wiec jest chyba ok
    RoniN, najprawdopodobniej możesz sprzedać swój stary czujnik, bo jest dobry
    Koledzy wymieniali czujniki jak wskazówka nie była na 90 stopniach, ale to inny temat. Co do Twoich obaw, to ja podejrzewam, że Tobie się wszystko dobrze odpowietrzyło i wszystko jest dobrze, bo jak płyn leci i się trzyma stan to jest ok. Samo to, że jakbyś miał za mało płynu i nieodpowietrzony układ to już by Ci na czujniku pokazało większą temp. Silnik jeżeli chodzi o chłodzenie jest prawdopodobnie sprawny a Ty jesteś przewrażliwiony, bo mam taki sam i czasami w lato mi się włączy wentylator, ale to już musi stać i być ciepło.Podczas jazdy nigdy. A teraz w takich temp jest mała szansa że silnik osiągnie temp 100-110 stopni. Wg mnie to świadczy, że Twój motorek jest zdrowy, nie męczy się, nie przegrzewa, spokojnie sobie radzi z chłodzeniem bez wymuszonego obiegu powietrza, bo nie zapominaj, że przez chłodnicę cały czas leci powietrze i chłodzi ciecz. A wentylator jest tylko wtedy potrzebny, gdy powietrze z zewnątrz to za mało! Poza tym od włączania się wentylatorów jest inny czujnik niż ten od wskazywania temp. Możesz spróbować go rozgrzać (choć teraz to może być niemożliwe na dworze, ew. w garażu) i zobaczyć czy Ci się włączą wiatraki....ufffff
    Pozdrawiam

  2. #22
    RoniN_'s Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska - UK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Po tej wypowiedzi moje skolatane nerwy zostaly uspokojone

  3. #23

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    XXX
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Termostat

    Witam

    postanowiłem wymienić termostat w 1,6 AKL, spuściłem cały płyn założyłem nowy termostat zalałem nowym płynem G12, odpowietrzyłem układ. I występuje następujący problem podczas (mniej więcej 10km)jazdy węże od małego obiegu są są strasznie twarde pod ciśnieniem i gorące ale to nic dziwnego tak powino być, natomiast węże od dużego obiegu są zimne i miękkie, dodatkowo dodam że ciśnienie na małym obiegu jest tak duże że płyn w zbiorniczku schodzi mi dużo poniżej minimum:/ czasami aż brak go w zbiorniku, wyskakuje kontrolka ostrzegająca o zbyt małym pozimie płynu, po zatrzymaniu i odkręceniu zbiornika płyn powraca do maksimum. może ktoś wie co się dzieje??

  4. #24
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez denis3003 Pokaż post
    może ktoś wie co się dzieje??
    może po prostu nie masz odpowietrzonego układu.
    W jaki sposób odpowietrzałeś układ?

  5. #25

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    XXX
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny termostat

    jazda kilka kilometrów żeby zagrzać silnik temperatura wzrosła do 90 stopni stanąłem przy garażu, przetrzymałem go na wyzszych obrotach zeszło mi troche płynu dolałem troche, włączyłem nagrzewnice żeby w całym układzie był płyn chłodzący, podpąpowałem jeszcze węże od małego i dużego obiegu, wiatrak się włączył. co jeszcze można zrobić.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •