Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 59

Temat: Wymiana poduszki amortyzatora

  1. #1
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny Wymiana poduszki amortyzatora

    Czy kto? wymienia? podszk? amortyzatora przedniego? interesuje mnie jak si? do tego zabra? i jakie cz??ci kupi?? Czy to jest co? takiego http://allegro.pl/item508806484_podu...a_golf_iv.html ? Jaki numer tej poduszki jest w 1.6 APF ten kt?ry jest na aukcji 1J0412249 b?dzie OK ?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 14:56

  2. #2
    malydziodek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam żeby wymienić poduszkę amortyzatora przedniego musisz go wyjąc a co do poduszki którą chcesz kupić to nie wiem czy będzie dobra ja kupiłem w sklepie motoryzacyjnym firmy SKF

  3. #3
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Wyjmuję amorek i co dalej ? Miałeś takie jak by lekkie pukanie z przodu przed wymianą ?

  4. #4
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Poduszki zeby wymienic to trzeba cala kolumne rezem z amorem i sprezyna wyciagnac.
    Nie robilem tego w a3 ale w innych autkach tak jest.
    Na gorze od mocowania amortyzatora jest lozysko i poduszka.
    Bedziesz potrzebowal najprawdopodobniej sciagacza do sprezyn i odkrecasz od gory zabezpieczenie zeby dostac sie do poduszki.
    Poduszki zadko sie psuja i pukaja, kiepski stan mozna poznac po odstajacym gornym mocowaniu amora od karoserii.

  5. #5
    czeliniak's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LeoRulez Pokaż post
    Poduszki zeby wymienic to trzeba cala kolumne rezem z amorem i sprezyna wyciagnac.
    Nie robilem tego w a3 ale w innych autkach tak jest.
    Na gorze od mocowania amortyzatora jest lozysko i poduszka.
    Bedziesz potrzebowal najprawdopodobniej sciagacza do sprezyn i odkrecasz od gory zabezpieczenie zeby dostac sie do poduszki.
    Poduszki zadko sie psuja i pukaja, kiepski stan mozna poznac po odstajacym gornym mocowaniu amora od karoserii.
    Witam, akurat mogę w tej kwesti się wypowiedzieć bo dwa tygodnie temu wymieniłem te poduszki wraz z łożyskami w warsztacie. (Też mi coś stukało po wymianie dalej stuka a do tego wymieniłem łączniki stabilizatora, sworznie, tuleje wahaczy) wszystko co napisał LeoRulez to prawda, nic dodać, nic ująć, po wymianie prześwit między kołem a nadkolem może ci się zwiekszyć jeśli te poduszki mocno się zurzyły. u mnie różnica między nową, a starą wynosiła jakiś 1 do 1,5 cm. Koszt poduszek+łożysk=115zł, kupował je mechanik więc nie wiem czy coś na tym przyciął, robocizna 50zł od amora. Na opakowaniu był znaczek VW, numeru poduszki nie znam.
    Black Widow

  6. #6
    Koczis's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Michałowice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Podłącze się pod temat, bo mam taki problem. Jak przejeżdżam przez np. śpiącego policjanta to w momęcie gdy koło zaczyna zjeżdżać z wzniesienia słychać takie jakby chrobotnięcie. Nie jest to stukniecie, tylko jakby coś się przesówało. Słychać to tylko gdy z czegoś zjeżdżam. Na nierównościach, czy najeżdżaniu nic nie słychać. I tu moje pytanie. Czy to mogą być właśnie zużyte poduszki lub łożyska w mocowaniu amorków z przodu, czy coś innego? Dodam tylko, że wymieniłęm dopiero co gumki stabilizatora i końcówki drążka kierowniczego, więc to nie to. Bardzo dziękuję za podpowiedzi.
    Koczis, z imienia-Kuba
    AUDI A3 1.9 TDI
    141KM I 336Nm
    WARSZAWA/MICHALOWICE

    Moje marzenie

  7. #7
    czeliniak's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Koczis Pokaż post
    Podłącze się pod temat, bo mam taki problem. Jak przejeżdżam przez np. śpiącego policjanta to w momęcie gdy koło zaczyna zjeżdżać z wzniesienia słychać takie jakby chrobotnięcie. Nie jest to stukniecie, tylko jakby coś się przesówało. Słychać to tylko gdy z czegoś zjeżdżam. Na nierównościach, czy najeżdżaniu nic nie słychać. I tu moje pytanie. Czy to mogą być właśnie zużyte poduszki lub łożyska w mocowaniu amorków z przodu, czy coś innego? Dodam tylko, że wymieniłęm dopiero co gumki stabilizatora i końcówki drążka kierowniczego, więc to nie to. Bardzo dziękuję za podpowiedzi.
    Witam, piszesz że słychać chrobotanie przy zjeździe ze śpiącego, czyli kiedy z rozmachu na amory działa duże przeciążenie. Proponowalbym dokręcić górne mocowania amortyzatorów, jeśli bedzie luz to oznacza że poduszki są do wymiany, tak jak było w moim przypadku, dokręć i sprawdź czy dalej słyszysz chrobotanie, może pomoże, jeśli nie to nie wiem czy wymiana coś da. Oglądałęm cały "zestaw" (poduszka+łóżysko+amor) i jeśli dokręcenie nic nie pomoże to wydaje mi się, że tam nie ma co chrobotać.
    Black Widow

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Debica
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    panowie ja dolaczam sie do tego tematu gdyz tez musze wymienci przednie poduszki bo sa zuzyt tylko ze normalnie imbus ktory tzreba wlzyc w srube u gory i klucz ktorym trzeba odkreca poporstu sie wygiął a sruba jak stala tak stoi fakt imbus byl stary ale jakeigo mbusa kupic i mowiecie ze tzreba calego amora wykrecic ale czy jak go spowrotem zaloze to bede musla ustawiac zbierznosc ??

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Debica
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    panowie pomozcie ??

  10. #10
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Podjedz do mechanika niech Ci pneumatem odkreci gorne mocowanie bo zmarnujesz klucze albo objedziesz gwint w mocowaniu. Mi strzelily coval i stanley a odkrecilem zwyklym topexem za 4zl.
    Mozesz zalac plynem hamulcowym na noc moze cos poluzni.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •