Strona 6 z 17 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 169

Temat: czujnik położenia wału

  1. #51
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BadAzz Pokaż post
    Czujnik numer 18 na załączonym obrazku. Znajduje się pod czarną, plastikową pokrywą paska rozrządu z lewej strony silnika.
    I to jest napewno czujnik polozenia wału nie wałka? Bo ktos cos pisal ze jest kolo misy olejowej tam jakos z boku

  2. #52
    BadAzz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW e46 320d touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli chodzi Ci o znalezienie czujnika prędkości obrotowej silnika G28 to masz go na załączonym zdjęciu (zaznaczony na czerwono).
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	SS102844.JPG 
Views:	16340 
Size:	308.4 KB 
ID:	7657  

    http://www.karolinaroksela.republika.pl/

    ZAPRASZAMY!!! Projekty ogrodów, terenów zieleni, florystyka, bukieciarstwo.


  3. #53
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    i on odpowiada za iskre tak?

  4. #54
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamil17932 Pokaż post
    i on odpowiada za iskre tak?
    Daje sygnał do sterownika o prędkości obrotowej silnika, a sterownik daje sterowanie na wtryskiwacze i cewkę zapłonową.

  5. #55
    Warhammer's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina smoków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    156 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Ja usiebie czuknik połozenia wału w AGN wymieniałem(BRAK ISKRY) znajduje sie pod miarka oleju pod spodem niewidac go z góry na wyczucie reka ,przykrecony jest na 1 srubce i wychodzi od niego kabelek jak bedziesz patrzył z boku to zobaczysz kabelek idacy pod spód ,zanim kupisz to wykrec stary i idz z nim kup jest chyba 3-4 rodzaje,niepamietam dokładnie ale BadAzz dał dobry rysunek koło miarki oleju w czerwonym kułku..dojscie przechlapane.
    Ostatnio edytowany przez Warhammer - 25-06-11 o 12:03
    1.8-125km->1.8T-180km

  6. #56
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Czy w dieslu w ogóle jest taki czujnik? Silnik ALH

  7. #57
    Marecki5's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    Audi a3 :-)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    To strasznie upierdliwa rzecz ten czujnik. silnik przerywa jak się nagrzeje czujnik i objawy jak coś co odcina paliwo. Do AGN 1,8 jest pod spodem bo mechanik podnosił samochód jak go zmieniałem. Trzeba to zrobić bo lato idzie, a mi wysiadł na wielkim skrzyżowaniu i miałem kłopoty i wstyd że Audi stoi na awaryjnych. Mój kosztował 150 zł - i to zamiennik ale to w jedynym serwisie jaki przyjął samochód w sobotę w południe i nie miałem możliwości konfrontacji.
    Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

  8. #58
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marecki5 Pokaż post
    To strasznie upierdliwa rzecz ten czujnik. silnik przerywa jak się nagrzeje czujnik i objawy jak coś co odcina paliwo. Do AGN 1,8 jest pod spodem bo mechanik podnosił samochód jak go zmieniałem. Trzeba to zrobić bo lato idzie, a mi wysiadł na wielkim skrzyżowaniu i miałem kłopoty i wstyd że Audi stoi na awaryjnych. Mój kosztował 150 zł - i to zamiennik ale to w jedynym serwisie jaki przyjął samochód w sobotę w południe i nie miałem możliwości konfrontacji.
    a auto ci caly czas przerywało czy jak opisz bardziej bo moze moj konczyc sie. Ja niekiedy czuje takie delikatne szarpniecia jak jade rownomiernie tak wlasnie jakby ktos paliwa przykrecał

  9. #59
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Odgrzewam kotleta o nazwie g28,kilka razy zdarzylo mi sie iż po nagrzaniu silnika i krótkim postoju auto kręciło a nie odpalało,jak trochę je pomęczyłem i odczekałem to odpaliło w końcu (pewnie chodziło o czas ostygnięcia czujnika).Dziś znów to samo-podłączyłem sie pod vaga i wywaliło mi błąd 16706 - sporadyczny. Wyczytałem iż rezystancja na styku 1i 2 czujnika powinna wynosić do 1000 omów,u mnie wynosiła niewiele więcej-1052 omy ale jak czujnik dostał temperatury to rezystancja szybowała w górę aż po nieskończoność.I to pewnie nie pierwsza przypadłość u mnie w aucie bo czujnik wizualnie wygląda na pewno na młodszy niż samo auto,wytrzymałość to nie jest ich cecha na to wygląda.Kupie boscha i mam nadzieje że nie padnie szybko.

    Auto nie gasło w czasie jazdy z racji tego iż nie mam osłony pod silnikiem i przewiew studził czujnik,ale pewnie w korku mogło by zgasnąć.

  10. #60

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Hajnowka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny problem.

    Witam.
    Koledzy sprawa wyglada tak...poszedl sie... czujnik jakis czxas temu...nawet pod gorke nie dalo sie jechac.....na jalowym pracowal ale ledwo aby gazu dac i dlawil sie. wymienilem przeplywomierz,czujnik,przewody,swiece. i jakis czas temu podczas wypracy w teren kolega majac autko 70km bral mnie jak chcial ;/ autko jako tako idzie do 120km/h a potem juz prawie nie chce...i co dziwne po wymianie czujnika Halla, odpalanie auta jest wogole inne kiedys odpalal na dotyk natomiast po wymianie czujnika trzeba krecic troche a nawet gazu dodac aby odpalil...(( ....z czasem gdy podlaczylem pod vaga znowu blad z czujnikiem. co moze byc przyczyna?? jesli chodzi o prace silnika to na zimnym obroty trzymaja sie w granicy 1200-1300 a potem opadaja do 870. i praca silnika troche daje do myslenia bo jest jednostajny ruch....podczas pracy na biegu jalowym ze bardzo niewielkie (minimalne) szarpniecie autkiem oraz obrotami..jest to znikome ale jednak. jesli ktos moze pomoc bym prosil bardzo

Strona 6 z 17 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •