Strona 8 z 17 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 169

Temat: czujnik położenia wału

  1. #71
    rc-men's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża/Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    nosscore i jak pomogła Ci ta operacja czyszczenia, czy wymieniałeś czujnik?

  2. #72

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Odświeżam.
    Objawy: okresowe problemy z odpaleniem (mija kilka sekund zanim odpali i kilka sekund zanim ustabilizuje obroty (po odpaleniu ma z 500 i po paru sekundach dochodzi do 800), które następnie leciutko falują (~jakieś 790-810), okresowe problemy ze spadkiem mocy (gaz do spodu i ledwo jadę - dławi się), kilka razy zgasł mi. Najdziwniejsze jest to, że raz jest dobrze (idzie jak rakieta, zero problemów), a raz dzieje się to o czym wcześniej pisałem. Nie jestem w stanie stwierdzić czy temperatura silnika ma na to wpływ, chociaż wydaje mi się, że problem pojawia się jak jest już rozgrzany). Po podpięciu pod komputer pokazało błąd G28 - czujnik obrotów silnika. Niestety w momencie podpinania silnik chdził prawidłowo, a podpięcie miało miejsce u niezbyt kumatego speca z niezbyt dobrym programem. Czy to są objawy typowe dla tego czujnika? Czy jest możliwe, że czujnik jest dobry, a wadliwy przewód łączący go z kompem? Wymienić ten czujnik, czy próbować jeszcze podpiąć pod lepszy program w jakimś profesjonalnym warsztacie lub może kazać sprawdzić przewody? Co radzicie? A jeśli to czujnik to czy wystarczy jakiś zamiennik czy oryginał raczej kupować?

  3. #73

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchedniów
    Auto
    VW New Beetle
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jest ktos mi w stanie powiedziec w jaki sposob sprawdzic czujnik halla na Vagu? Jakie powinny byc prawidlowe odczyty itp.

  4. #74

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    a3 2.0 fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    mam prosbe czy moze ktos wrzucic fotke z umiejscowieniem tego czujnika polozenia walka rozrzadu??

  5. #75
    fooojciech's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Octavia
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam. Mam problem z odpaleniem na goracym silniku , 1.9 tdi 105km BXE , problem jest taki ze jak jest zimny auto zapala a jak jest gorace kreci i tyle.widac ze nie dostaje paliwa.
    Błędów w kompie brak.
    Czytalem sporo o tym czujniku i czy mimo tego ze bledu nie ma to moze byc uszkodzony wlasnie czujnik polozenia walu korbowego? ew walka rozrzadu , ale tu mi nie pasuja objawy do niego. Na forach forda i fiata bylo pare takich przypadkow w dieslu ze wlasnie na goracym nie odpalal a na zimnym tak .
    I jezeli moglibyscie mi podpowiedziec w ktorym on miejscu bedzie sie znajdował? gdzies z przodu czy z tylu silnika? na kole zamachowym gdzies w okolicach skrzyni czy gdzies indziej?

  6. #76
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    foojciech a próbowałeś zrobić korektę mapy wtrysku.

  7. #77
    fooojciech's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Octavia
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    tak ,była robiona korekta 2x ,sprawdzone wtryski,nowa pompa vacu ,cisnienia ok ,zero bledow , auto nie zapala na goracym , na zimnym pali. dlatego pytam o ten czujnik . ogolnie auto ma przejechane 61tys km... ewidentnie nie dostaje paliwa , jezeli psikne plaka w egr ,druga osoba zakreci kluczykiem to odpali z obrotu ,mowie o goracym ,bo na zimnym zapali normalnie.

  8. #78

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8 V20 96 125 KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Odświeżam kotlecika

    Panowie mam problem ze swoim A3 mianowicie zaczeło mi gasnąc w trakcie jazdy, jade sobie spokojnie i po prostu nagle silnik gaśnie, bez żadnej widocznej dla mnie przyczyny, po prostu zachowuje sie tak jakbym przekręcił stacyjkę i koniec. zatrzymuje sie, kręce silnikiem i nic, jak poczekam chwile to za któryms razem załapie i mogę jechać dalej. spr VAG i nie mam żadnych błędów. wymieniłem wczoraj czujnik Halla i miałem nadzieje że to rozwiąże problem, niestety dzisiaj w drodze do pracy to samo. już nie wiem co to może być

    gdyby to była cewka to chyba by był problem non stop, nie paliłby na jakiś gar, chodził nierówno itp a tutaj nic. po prostu w pewnym momencie gaśnie i już. raz udało mi się do odpalić gdy zgasl w trakcie jazdy jeszcze przed zatrzymaniem, po prostu energicznie zaczołem dodawać gazu. dodam że nie jest to wina pompki czy LPG ponieważ nie czuje żadnego szarpnięcia przy gasnieciu gdyby zaczynało mu brakować paliwa czy coś...

    z góry dziękuje za pomoc.

    pozdrawiam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Panowie przyczyną może być czujnik położenia wału korbowego??

  9. #79

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Witam .Mam do was pytanie dotyczące czujnika wałka rozrządu .Mój silnik to 1.6 AVU ,czy aby go wymienić jest konieczne ściąganie rozrządu ?Czy jest szansa wymienić bez ściągania?

  10. #80

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Ok dziękuje za odpowiedz.

Strona 8 z 17 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •