Strona 9 z 17 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 169

Temat: czujnik położenia wału

  1. #81
    erevo's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    Chciałbym odświeżyć temat bo mam problem z czujnikiem położenia wałka rozrządu 2. Czujnikiem Halla G40. VAG: 16725 - czujnik położenia walka rozrządu 2 / poza zakresem.
    Samochód nie da rady się wkręcić na wyższe obroty niż 5000-5200 obr/min, szarpie podczas jazdy ma skoki mocy.
    Dodam, że wymiana czujnika niestety nie pomogła... Zaczęło się to od wymiany uszczelniaczy w głowicy. Przed wszystko było okej kręcił się do 6500 obr/min. Ustawienie rozrządu? Jest poprawne został sprawdzony 3x prze zemnie i przez 2 innych mechaników. Na biegu jałowym obroty falują.... Dodam też informację, że silnik ma kolejność zapłonu 1-2-3-4, a nie taką jak zaleca producent gdyż na ustawieniu producenta jest słabszy i się telepie na biegu jałowym, a na tym ustawieniu 1-2-3-4 jeździłem i było okej przez ponad 2 lata i wnioskuję, że nadal jest oki skoro pali i jeździ.
    Jakieś podpowiedzi ?




    1.6 AVU
    Ostatnio edytowany przez erevo - 19-11-14 o 12:42

  2. #82

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Jaki czujnik wsadziłeś ?Firma ?

  3. #83
    erevo's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pavlos2 Pokaż post
    Jaki czujnik wsadziłeś ?Firma ?


    Czujnik Boscha zakupiłem, taki mi zaproponowano w ASO.

  4. #84

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Szukaj przyczyny w okablowaniu (wtyczka itp.).Jeśli rozrząd jest dobrze ustawiony ,to sprawdz też jeszcze raz sam czujnik .Ja kupiłem kiedyś DELPHI i miałem taki sam błąd co ty po wymianie go .Wymiana a ori używkę błąd usunęła.Oczywiście troche mnie to kosztowało nerwów bo nikt nie podejrzewał ,że nowy czujnik okaże się uszkodzony.Nie mówię ,że i u Ciebie może tak być ,ale jak widać przypadki się zdarzają.

  5. Podziękowania dla Pavlos2 za pomoc w problemie

    erevo (20-11-14)

  6. #85
    erevo's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dziś będę sprawdzał 3-ci czujnik bo już brak pomysłów...
    O tym samym pomyślałem, że czujnik może być walnięty... bo innyych opcji nie ma ...
    Co do wtyczki to daje napięcie na 1 i 3 pinie miernik pokazuje 4,8V, z tego co pamiętam 2 pin jest szyną danych.
    Na moim starym czujniku:
    Control Module Part Number: 06A 906 033 J
    Component and/or Version: SIMOS33 1,6l 2V 00HS3488
    Software Coding: 00211
    Work Shop Code: WSC 06435

    1 Fault Found:
    16725 - Camshaft Position Sensor (G40): Implausible Signal
    P0341 - 35-10 - - - Intermittent

    A na nowym czujniku:
    Control Module Part Number: 06A 906 033 J
    Component and/or Version: SIMOS33 1,6l 2V 00HS3488
    Software Coding: 00211
    Work Shop Code: WSC 06435

    1 Fault Found:
    16726 - Camshaft Position Sensor (G40): Signal too Low
    P0342 - 35-10 - - - Intermittent

    Dziś jak kolejny czujnik nie da rezultatu pożądanego to już nie wiem gdzie szukać przyczyny...
    Jakieś może jeszcze podpowiedzi wskazówki gdzie szukać?
    A tak nawiasem na zapłonie książkowym rozrusznik nie da rady go zakręcić zasilanie całkowicie gaśnie i działa tylko na 1-2-3-4 zapłonie. Wczoraj to tez sprawdzałem, bo myślałem że to może mieć wpływ na to.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Problem został rozwiązany rozrząd musi być przestawiony o jeden ząbek na kole zębatym wału korbowego.
    Po przestawieniu problem znikł.
    Dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowany przez erevo - 20-11-14 o 13:55

  7. #86

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, juz od dluzszego czasu walkuje problem z dlugim kreceniem samochodem z rana. Problemy z odpalaniem i trzesieniami budy silnika oraz jego nierowna praca. Wszystko praktycznie wymianialem pokolei kpl. sprzegla + dwumas. Uszczelniania na pompkach + czyszczenie, wymienialem swiece, czujnik temperatury i pompe tandemowa na nowa oryginalna z bocha. Spr. rowniez w baku czy nie ma smoka. Jest wszystko ok. A problem dalej jak byl to sie pojawia. Spr. czy uklad sie nie zapowietrza jest wszystko ok. Doslownie rece opadaja. Ostatnimi czasy podlaczylem z ciekawosci kompa i ku mojemu zdziwieniu pokazaly mi sie bledy ktorych nigdy wczesniej nie bylo.
    16705 - Engine Speed Sensor (G2: Implausible Signal
    P0321 - 35-00 - -
    16685 - Cylinder 1 Misfire Detected
    P0301 - 35-10 - - - Intermittent

    pytanie brzmi bo troszeczke czytalem juz na ten temat jezeli chodzi o ten czujnik. U mnie samochod nie jest mulowaty idzie jak rakieta. Czuc natomiast rano nierowna prace silnika i przyszarpywanie, z tego tez powodu podkrecilem sobie obroty na jalowym biegu na vagu. O dziwo po zwiekszeniu jak by szybciej one ustaja ok 5 km. Predzej na standartowych wartosciach dopiero jak sie silnik bardziej nagrzal..;/ problem z trzesawka ustawal. Wiekosc mechanikow standarodowo mowi ze kolo dwumasopwe do wymiany. Wymianialem je jakies 25 tysi temu.(komplet LUKa) I z tego co pamietam to juz przy ponownym uruchomieniu dalej objawy z nierowna praca na jalowym biegu wystepowaly. Takze co myslicie w tej kwestii. Czy warto wymienic ten czujnik. Z tego co wyczytalem to sa dwa czujniki halla. Jeden gdzies w okolicach rozrzadu a drugi ten G28 polozenia walu korbowego gdzies w okolicach bloku czy miski olejowej ..dokladnie go jeszcze nie zindentyfikowalem. DO tego dochodzi blad zwiazany z cylindrem. Kompresje mi tez mechanicy sprawdzali byla ok. Dziwi mnie faktycznie to ze zada sie czesto ze auto przy odpalaniu strasznie jak by sie dlawi, i telepie cala buda.

  8. #87

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,

    Odgrzebuje temat by ewentualnie pomóc osobą, który miały podobne problemy z autem.
    Samochód Audi A3 8l 99R 1.6 AKL

    OBJAWY:
    - brak mocy po rozgrzaniu silnika (silnik pracuje jakby na 3 gary, ale to nie do końca też tak czuć)
    - szarpanie przy przyśpieszeniu (bardziej odczuwalne na niskich biegach)
    - trudności z odpaleniem po rozgrzaniu silnika (trzeba kręcić i dodawać gazu by odpalił)
    - falujące obroty, nie ma zasady, ale "zazwyczaj na rozgrzanym" (głównie na niskich biegach, na 1 bardzo odczuwalne przy popuszczaniu sprzęgła)
    - gaśnie przy trzymaniu na 1 biegu (trzeba mocno dociskać sprzęgło)

    WYKAZANE BŁĘDY:
    - sonda lambda (przejściowe)
    - czujnik prędkości obrotowej silnika bądź po prostu problem z obrotomierzem (przejściowe)


    Przymierzałem się do tego i męczyłem się z tym trochę czasu (ale domyślałem się, że to problem elektroniczny, bo był przejściowy)
    U mnie okazało się, że to był czujnik wału korbowego (po jego wymianie wszelkie objawy ustąpiły)
    Wymiana kosztowała mnie: Czujnik oryginalny (zawsze!) używany 30zł z przesyłką + wymiana 20zł
    Jeśli chcielibyście nowy to jego koszt to ok. 180-200zł
    Numer seryjny oryginału: 0261 210 148 (bądź 147)


    CO ROBIĆ?:
    - w pierwszej kolejności sprawdzenie bądź wymiana przewodów, świec i cewek (je głównie sprawdzamy, bo to spory koszt)
    - w drugiej.. sprawdzamy wszystkie przewody związane z ciśnieniem, powietrzem (czy gdzieś Nam coś czasem nie ucieka bądź coś nie ma luźnego)
    - potem zdecydowanie powinniśmy jechać na komputer (jeśli możemy korzystać z niego wcześniej to bardzo fajnie by było uczynić to w pierwszej kolejności)
    CO ROBIMY GDY NIE MAMY JASNYCH WSKAZAŃ PRZEZ KOMPUTER? (trzeba pamiętać, że komputer pokaże czasami elementy ze sobą powiązane)
    - sprawdzenie bądź wymiana czujnika wału korbowego (G2
    - sprawdzenie bądź wymiana czujnika położenia wałka rozrządu (G40)
    JEŚLI OBJAWY NIE USTĄPIĄ, TO DOPIERO BAWIMY SIĘ NA CAŁEGO (możliwe przyczyny)
    - potencjometr na przepustnicy
    - przepływomierz
    - układ dolotowy
    - napinacz (element rozrządu)
    - przewód paliwowy na pompie paliwa (możliwe rozszczelnienia, niewidoczne dziurki)

    Pozdrawiam i życzę udanych napraw

  9. #88
    erevo's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    Audi A3 2001r. AVU

    Mam problem z czujnikiem położenia wału korbowego i już sam nie wiem co robić.
    Komputer pokazuje błąd:
    16719 - Crankshaft Position Sensor (G2: Malfunction
    P0335 - 35-10 - - - Intermittent

    Dodam że czujnik został już wymieniony i niestety jest tak samo.
    Dopóki nie wyskoczy lampka trójkąta na desce zegarów silnik pracuje równo i jest oki, lecz gdy tylko się pojawi na biegu jałowym nierówno pracuje i "pierdzi".
    Z moich obserwacji zauważyłem, że błąd najczęściej wyskakuje na niskich obrotach przy wyższych dużo rzadziej.
    Ale w każdej sytuacji pali na dotyk.
    Na nowym na początku 2-3x pierwsze odpalenia chwile dłużej kręcił ale później z dotyku znów palił nawet jak odpali od razu się z trójkątem.
    Ani dlugo nie kręci ani nic pstryk i odpalony.
    A co lepsze błąd pojawił się i występował na początku sporadycznie tylko skręcając w prawo.
    Czasem po przekręceniu zapłonu (stacyjka w pozcyji ON, silnik nie pracuje) odrazu wyskakuje trójkąt, że błąd jest ale wystarczy wyłączyć i włączyć zapłon i znika.
    Wcześniej sypał błędy na przepustnice i zapłon.
    Przepustnica wymieniona też nic nie dało błędy nadal były choć powiem szczerze że jakiś czas temu same ustały po jakimś tam czasie, nowe świece i przewody i też nic nie dało.
    Wymieniony filtr paliwa też jest oraz czujnik temperatury bo niby też ma wpływ na zapłon i jest na tym samym obwodzie.
    Ostania nowość jak odpala się i od razu załącza się klima to błąd potrafi zniknąć i się nie pojawić, albo się nie pojawić.
    Może jakieś podpowiedzi?
    Bo jak tak dalej pójdzie zbankrutuje na części bądź mechaników.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez erevo - 09-05-15 o 09:20

  10. #89
    DW90's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam.
    Od jakiegoś czasu walczę z nierówną pracą mojego ASZ i ostatnio zabrałem się za wymianę czujnika wałka rozrządu. Jeden mechanik mi powiedział, że moje objawy mogą się z tego wywodzić czyli raz jedzie fajnie, innym razem muli, pracuje głośniej lub ciszej. No więc podmieniłem ten czujnik i przez jeden dzień było ok, auto reagowało na gaz jak powinno, lekko dymiło na pełnym gazie (zrobiony program i powinno lekko dymić), a wcześniej dymił jak chciał, raz chmura że zderzak kopciło, innym razem nic. Pech chciał, ze ten czujnik padł mi po 1 dniu (zero komunikacji w vagu), odłączyłem dziada i ku mojemu zdziwieniu silnik pracuje cicho i wkręca się jak gdyby nigdy nic. Teraz pytanie zasadnicze, czy kupować kolejny czujnik, czy wstawić ten stary który nie wywalał błędów, a podane prze zemnie objawy to skutek usterki czegoś innego?
    ASZ @183KM / 473Nm

  11. #90
    (elmo)'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Witam
    Czy ktoś mógłby mi sprawdzić numer oryginału czujnika położenia wału G28 dla silnika AGU. Jestem w pracy i sam nie mam jak.

Strona 9 z 17 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •