Strona 6 z 47 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 468

Temat: [kompendium] Wyciekający płyn z chłodnicy

  1. #51
    t0m3k's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dodam ze ekstremalnie dluga jazda z peknieta glowica moze skonczyc sie powazna awaria bloku silnika
    A3 2.0TDi 16V + / 40% z 1L CLUB!

  2. #52

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    mi ubywa z powodu uszkodzonego krocca wody, czy moze to rowniez powodowac wzrorst temperaury ? czy oplaca sie kupic z ASO, czy jakis zamiennik ? jak najlepiej zabrac sie do wymiany ? chcialbym wymienic to osobiscie, i zastanawiam sie, czy od gory,c zy moze od razu od dolu probowac

  3. #53

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    dobra pytanie za 100 punktów . miro cos wspomniał ze po wywaleniu EGR , chłodnica recyrkulacji spalin jest niepotrzebna. a więc moje pytanie brzmi, jak mam ją teraz walniętą ( chociaz nie wiem, pytam dla jasności ) i usune EGR problem z uciekającym płynem zniknie? btw co da wywalenie EGR ?

    Pozdro

  4. #54

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dobra czytalem kilka wątków odnośnie uciekającego płynu z chłodnicy, troche poniuchałem w silniku i posprawdzałem pare teoriii i wyszło tak:

    - olej w silniku jest ok bez zadnych bąbli ani kiśli , ilość odpowiednia, nie ma jakiegos nadmiaru , nakrętka od oleju tez czysciutka bez nalotów czy tam nagarów
    - w zbiorniku płynu chłodzącego tez ok nie ma kiślu , odpowiednia konsystencja.
    - moja dziewucha pogazowala troche auto na wolnych sprawdzałem czy dymi na bialo i nic takiego nie zaobserwowałem, wczoraj tylko po umyciu auta jak odpalilem silnik to przyłożyłem ręke do wydechu to lekko dymil, ale bylo to widoczne dopieo jak podstawilem ręke przy końcówce wydechu.
    - dolałem dzisiaj płynu do zbiorniczka i po paru minutach jazdy na ściankach zbiorniczka było pelno kropelek :/ ( od strony wewnętrznej ) jak by sie skraplał ten płyn ( moze zły płyn? dolewam żółty prestone, ale to jest do mieszania z każdym)
    - zeby coś ciekło tez nie zaobserwowałem a przyglądałem się dokładnie
    - aha i jedna rzecz ktora mnie zaciekawiła, od 2 dni zaczałem sprawdzac temperature oleju na FISIE, to jak jeżdze bardzo bardzo powoli temperatura od 89 do 93*C. Przy jeździe autostrada 140km/h na tempomacie, temperatura czasami nawet 103*C wtedy zwolniłem i przy 80km/h spadło do 93*C

    Moje pytanie a zarazem prośba, powiedzcie ze to nie głowica a chłodnica recyrkulacji spalin bądź uszelka !

  5. #55
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    olej ma temperature w normie, nic niezwyklego

    EGR jest z przodu silnika, tu gdzie klapa gaszenia
    chlodniczka recyrkulacji jest z tylu, kolo turbo
    wszystko jest do usuniecia, generalnie jak wkladasz hybryde lub turbo ze 170 BMN czy BRD to i tak chlodnice sie wywala.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #56

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    "to nie glowica" - powiedzialem, ale to nic nie zmienia. najaprwdopodbniej to wlasnie glowica.

    chlodnica spalin wchodzi w sklad ukladu recyrkulacji spalin, wiec jezeli usuwac to kompleksowo.

    ubytki plynu przy peknietej glowicy nie sa widoczne w postaci wyciekow. poziom plynu cyklicznie sie zmniejsza, objawia sie to rowniez zapalaniem kontrolki cieczy chlodzacej przy rozruchu na zimnym silniku w przypadku niskiego poziomu.

    nie ma co sie rozwodzic. twoje organoleptyczne badanie szczerze mowiac w zaden sposob nie pomoze zdiagnozowac problemu. jedz do aso na probe cisnieniowa to sie przekonasz, moze akurat..

  7. #57

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GRAWER Pokaż post
    "
    chlodnica spalin wchodzi w sklad ukladu recyrkulacji spalin, wiec jezeli usuwac to kompleksowo.
    teraz to juz chyba wszystko jasne ... jest tak jak wyzej napisales... no nic zobaczymy co na to salon...

    najgorsze jedst to ze nie wiem co zrobic,kasy na naprawe nie mam a pewnie moze sie cos dalej spierdzielic jak tak bede jezdzil... ehhhh
    Ostatnio edytowany przez Milanoo - 06-07-09 o 19:48

  8. #58

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Mam pytanie.Orientuje się ktoś odnośnie ceny nowej głowicy w ASO?Bo u mnie równy rok od wymiany ponownie zaczyna uciekać płyn ze zbiorniczka.Na biało nie dymi ,w oleju nie ma wody tylko w zbiorniczku widoczne są lekkie bąbelki.Prawdobodobnie głowica a mam dośc kupowania drugiej używki dlatego pytam o cenę nowej.

  9. #59

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    dzisiaj dzwonilem do ASO, gośc powiedział ze jak glowica pęknięta to "powinienem" sie zmieścić w 5 tys... jestem załamany!

    PS. PODANA ORIENTACYJNA CENA WRAZ Z MONTAŻEM

  10. #60
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    milanoo, nie pękaj w szwach

    bardzo tego płynu ubywa?

    co do chłodziwa ja używam koncentratu rozrobionego z wodą ( chyba gr 20 ), to co leją fabrycznie.

    jest jeszcze jedno miejsce które warto sprawdzić, nie wiem jak się nazywa, ale jak je "pstryknę" to wkleję

    co ważniejsze, pamiętaj ze głowica najczęściej pęka w skutek przegrzania, jeżeli układ chłodzenia silnika masz sprawny
    ( dwa wiatraki chodzą, nie katujesz bardzo fury ), prawdopodobieństwo ze to głowica jest znikome.

    niestety te tdi BKD nie nadają się do zbytniego butowania, za delikatne są

    im bardzie podkręcony, tym więcej z nim przygód będzie

Strona 6 z 47 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •