Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: adaptacja zegarów z S3 do golfa 4

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny adaptacja zegarów z S3 do golfa 4

    podjąłem się dla kumpla zaadaptować zegary z audi s3 bo chciał mieć pełny fis + żeby mu pokazywało które drzwi otwarte (ma moduł komfort 1J0 i auto właściwie nie ma CAN)
    Prawie mi się wszystko udało za wyjątkiem jednego - immo - zegary są VDO d12 i nie mogę wbić się w nie żeby odczytać dopasować immo - jak ktoś ma dobre pomysły to please albo tu albo pw
    załączam fotki jak na razi eto wygląda



  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ś-cie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny zegary

    nie zabardzo rozumiem o co ci chodzi, jeśli chodzi o immo to zegary których zdjęcie pokazałeś mają immo 3 na crypto 48 a auto bez can do którego chcesz je włożyć ma pewnie immo 2- inny transponder niż crypto, wniosek- nie dopasujesz immo 2 z ecu pojazdu do immo3 z zegarów, zakładam że masz pin do zegarów i pin do ecu pojazdu, tak na marginesie czego to ludzie nie wymyślą ty wkładasz zegary z Audi do Golfa a ja włożyłem zegary z Golfa do Audi ze względu na ładny kolorek i tzw. 1/2 fiz, jakby co to mam ładną przednią część zegarów golfa sportline z orginalnymi ringami, pozostały mi po mojej przekładce.
    zmiana na ASZ

  3. #3
    uasz's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Pewnie mial zagar analogowy, a w tym co pokazales jest cyfrowy. do tego inne crypto potrzebuje licznik
    A4 1.9 TDi 170PS > A3 1.8T 150PS

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    i tu nie masz racji - do auta z immo 2 spokojnie wkładasz z immo 3 - kodujesz kluczyki i jeździsz - nie działa to w odwrotną stronę - wiem bo kilka już zegarów z immo 3 montowałem w autach immo 2 czyli zegary z golfa 4 rocznik 2003 i młodszy( immo3) wkładasz do aut roczniki 1998-2002 i wszystko hula- dodatkowo powiem ci że do aut bez linii CAN wsadzam licznik z CAN + adapter i też wszystko działa - wiec to dla mnie nie jest problem
    Problemem jest to że kabel którego używam vagatcho nie obsługuje tego licznika i dlatego też szukam porady jak ominąć immo (wyąłczyć) lub jak odczytać lub czym odczytać w tych konkretnie zegarach
    numer na zegarach to 8L0 920 980L rok produkcji 2001 VDO
    Dodatkowo wam powiem tak - do benzyniaka wsadzam licznik z diesla i też wszystko ładnie hula, wsadzam z fis z 1/2 fis co bym ni ewsadził to zadziała - tylko jak dostać się do tego immo tj jak odczytać pin żeby zakodować kluczyk - a może nei tyle jak tylko czym. Konkretnie co obsłuży te zegary
    Ostatnio edytowany przez greg - 11-01-09 o 17:21

  5. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    greg, a wsadzales moze zegary z fisem do golfa 5 ?
    pytam bo chodzi mi o wsadzenie do nowej A3 bez fisa, zegarow z fisem, jest to wykonalne, ale kosztowne w robociznie, przynajmniej w krakowie
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ś-cie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    a to nie wiedziałem, napisz coć o tym diwajsie do CAN, chodzi mi o to czy można tym zlikwiedować błąd połączenia can z ABS i AIRBAG, diesel i bena mają te same zegary wystarczy podmienić tarcze i zmienić kodowanie, co ciekawe bez zmian też wskazują dobrze tylko są inaczej wyskalowane, co do otczytu pinu to nie mam pojęcia ale na forum seata jest gość co zmieniał zawartość pamięci w zegarach więc może tak?
    zmiana na ASZ

  7. #7
    mieto3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    napewno MagicDash sobie z tym poradzi, jak bys mial zgrana zawartosc moze moglbym pomoc...
    auto-DIGITAL, elektronika samochodowa, naprawa kodowanie liczników, sterowników ABS ESP AIR-BAG SRS ECU DPF ... programowanie ochrona komponentu

  8. #8
    uasz's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Panowie, widze ze jestescie o wiele dalej niz ja w licznikach z FIS'em, zrobcie moze jakies Know-how dla potomnych, napewno niejednemu sie to przyda.
    A4 1.9 TDi 170PS > A3 1.8T 150PS

  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    ja miałem auto z 97r. gdzie nie ma jeszcze crypto 48 dopiero w 98r. jest crypto wiec był problem ze zgraniem kluczy, wymiana samego transpondera pomogła. Co do odczytu pinu to z samego wsadu nie powinno byc problemu, jesli sie nie uda to immo off w sterowniku silnika ale pozbedziemy sie całkiem immobilajzera.

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mieto3 Pokaż post
    napewno MagicDash sobie z tym poradzi, jak bys mial zgrana zawartosc moze moglbym pomoc...
    problemw tym że w trakci epołączenia następuje napis - niemożliwe połączenie i tu wyświetla numer zegarów 8L0 920 980L VDO d12 - bo mój program widocznie tego nie obsługuje - może ktoś z was jest z okolicy co potrafiłby się wbić w te zegary
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez uasz Pokaż post
    Panowie, widze ze jestescie o wiele dalej niz ja w licznikach z FIS'em, zrobcie moze jakies Know-how dla potomnych, napewno niejednemu sie to przyda.
    powiem tak - największy jak na razie problem to odczyt pinu - pozostałe rzeczy mając schemat to prościzna. Zakładasz wajchę MFA jak nie masz + dajesz kilkanaście kabli żeby był przesył informacji (np które drzwi otwarte, temp zewn, sygnał spalania itd)
    Ostatnio edytowany przez greg - 12-01-09 o 11:23 Powód: Automatyczne łączenie postów

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •